У 2018 році ХСП долучилась до реалізації двох проектів в рамках Акції «Папа для України».

Так, до весни 2018 року тривав проект “Забезпечення засобами опалення населених пунктів, що знаходяться уздовж лінії розмежування у зоні бойових дій в Донецькій області».

Служителі ХСП постачали людям паливні брикети. Всього їх отримали 2439 домогосподарств або майже 7,5 тисяч людей у 23 населених пунктах у «сірій» та «червоній» зонах у секторі Маріуполя (Сопіне, Бердянське, Піонерське, Приморське, Виноградне, Лебединське, Гнутове, Талаківка, Пищевик, Павлопіль, Черненко, Чермалик, Новоселівка, Новоселівка 1, Орловське, Кирилівка, Степанівка, Запорізьке, Маловодне, Старогнатівка, Новогригорівка, Келерівка, Федорівка). Брикети роздавалися мешканцям з розрахунку 1 тонна на одне домогосподарство.

Також у 2018 році ХСП реалізувала проект «Забезпечення гуманітарними комплектами зимового одягу соціально незахищених мешканців населених пунктів, що знаходяться вздовж лінії розмежування в зоні бойових дій на Донбасі». Він поширювався на 20 населених пунктів сектору М – Бердянське, Федорівка, Пищевик, Черненко, Виноградне, Приморське, Піонерське, Гнутове, Сопино, Павлопіль, Новогригорівка, Кам’янка, Орловське, Чермалик, Лебединське, Старогнатівка, Талаківка, Гранітне, Новоселівка, Новоселівка 1. З роздачею пакетів одягу у деяких населених пунктах виникали незаплановані тимчасові затримки і трудноші в силу загострення бойових дій та збільшення інтенсивності обстрілів у відповідних районах. Всього комплекти одягу отримали понад 11050 мешканців «сірої зони» (чоловіки – 4245, жінки – 5365, діти – 1440: хлопчики – 753, дівчатка – 687).

За сприяння американського Благодійного Фонду “Чаша Милосердя” та Християнської Служби Порятунку в жовтні група лікарів-хірургів з іспанської клініки “Ла Пас” безкоштовно провела більше 30 операцій. На базі Запорізького військового шпиталю була надана допомога військовослужбовцям та цивільним особам, які отримали щелепо-лицеві поранення на сході України.

26 травня (у день народження святого о.Піо) на території римо-католицької Парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві відбулося урочисте відкриття Центру відновлення та адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та їхніх родин при Християнській Службі Порятунку.

Центр розпочинає свою діяльність у приміщенні освяченого у цей день Дому отця Піо, який напередодні був переданий ХСП у довгострокове користування Орденом Братів Менших Капуцинів згідно з укладеною між ХСП та Капуцинами угоди про співслужіння і співробітництво. В зв’язку з цим, Декретом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука греко-католицький священик отець Віталій Герасимів був направлений для служіння в якості капелана Християнської Служби Порятунку в частині здійснення душпастирства над ветеранами війни та членами їх родин.

Водночас між Християнською Службою Порятунку з одного боку та громадськими організаціями «Родини ветеранів АТО» і «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» підписано безстрокові угоди про співробітництво. Мета – поєднати зусилля сторін для полегшення страждань, всеохоплюючої підтримки і допомоги, відновлення почуття гідності і внутрішнього миру у людей, які постраждали внаслідок війни, особливо матерів та дружин загиблих воїнів.

У 2018-му році тривала спільна програма Християнської Служби Порятунку та Дому Святого Мартіна де Поррес з духовної, психологічної та фізичної реабілітації дітей із прифронтових територій. Загалом за два роки її реалізації у гостинному Домі Святого Мартіна побувало близько двадцяти груп дітей із “сірої зони” – із секторів Маріуполя, Авдіївки, Бахмута.

Більше сотні дітей та дорослих, які їх супроводжували у подорожі, згадуватимуть Фастів як місце, де вони досвдічили любов, прийняття і турботу, яких так не вистачає у їх непростих буднях, особливо зараз, в умовах війни. А для багатьох з них дні, проведені  під опікою команди отця Михайла Романіва, стали також першим духовним досвідом у їх житті, моментом, коли вони вперше познайомилися з Богом.

Якісно нового рівня розвитку досягнула діяльність дитячого центру «Ковчег», утвореного служителями зі складу місіонерської команди ХСП-Маріуполь. Кількість охоплених увагою центру дітей із сіл «сірої зони» у секторі Маріуполя досягнула восьмидесяти.

У грудні з благословення Ординарія Києво-Житомирської  дієцезії РКЦ єпископа Віталія Кривицкого вихованці центру «Ковчег» вперше в історії розповідали про воєнні будні та висловлювали подяку за постійну підтримку на недільних службах у двох київських римо-католицьких парафіях – парафії святого Олександра та парфії святого Миколая.

У 2018 році тактичні фронтові групи ХСП неодноразово відвідували єпископи Римо-католицької церкви. Так, улітку відбулася безпрецедентна ротація Ординарія Києво-Житомирської дієцезії РКЦ єпископа Віталія Кривицького у складі місіонерської тактичної групи ХСП-Маріуполь.

Єпископ Віталій проживав разом з іншими служителями у центрі ХСП у Піонерському та здійснював своє служіння в якості простого священика, виконуючи всі обов’язки, які як правило, приймає на себе католицький священнослужитель під час такого роду ротацій.

У вересні ХСП-Авдіївку відвідав Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви єпископ Станіслав Широкорадюк.

Саме до складу цієї дієцезії належать Донецька та Луганська області згідно внутрішнього територіального поділу РКЦ в Україні. А уже у грудні за сприяння єпископа Станіслава у Авдіївці було придбане власне приміщення для місцевого ХСП-центру, на території якого, крім євангелізаційної, гуманітарної, соціальної та освітньої діяльності, проводитимуться регулярні Богослужіння. Прифронтову зону неодноразово відвідував також єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Ян Собіло.

У липні Центр Християнської Служби Порятунку, який базується у Піонерському під Маріуполем, відвідали шановні гості, в числі яких перебувала Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні пані Сільвія Кортес Мартін. Її супроводжували  директор фонду CDG в ООН Палома Дюран ЛаЛагуна, священик із місії «Чаша Милосердя» у Харківсько-Запорізькій дієцезії Пабло Хав’єр Ескріва де Романі та місіонер із складу місії «Чаша Милосердя» Валентина Павсюкова.

У вересні 2018 римо-католицький священик отець Валентин Розгон відбув у довготривале служіння на Донбас в якості капелана Християнської Служби Порятунку.

Офіційною підставою для початку нової душпастирської місії отця Валентина став декрет, виданий наприкінці серпня незмінним покровителем ХСП Ординарієм Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ єпископом Леоном Дубравським. До цього аналогічну місію здійснював отець Олександр Коцюр.

Нагадаємо, що 4 травня минулого року приблизно о 16.20 під час обстрілу з боку НЗФ (імовірно зі сторони терміналу Донецького аеропорту) в районі населеного пункту Опитне Ясинуватського району Донецької області, було знищено цивільний автомобіль NISSAN TERRANO, який належить Громадській організації “Християнська служба порятунку”.

Служителі ХСП, їх було троє – римо-католицький священик, пастир-реформат та служитель-протестант, не постраждали. Вони вийшли з авто за кілька десятків секунд до потрапляння снаряду. Саме отець Валентин Розгон і був римо-католицьким священиком, який входив до тієї групи служителів ХСП.

У минулому році до служіння Християнської Служби Порятунку приєднався лютеранський священик – таким чином у ХСП як екуменічному служінні уже представлені  римо-католики, греко-католики, п’ятидесятники, баптисти, месіанські євреї, харизмати, реформати, лютерани і православні. За участю Християнської Служби Порятунку розпочалася систематична практика молитви за Ізраїль та діалогу в клубному форматі між католиками і месіанськими євреями.

У 2018 році у Християнської Служби Порятунку з’явилися нові функціональні підрозділи та системні проекти.

Зокрема, започатковані Християнська Суспільна Платформа, співзасновником якої поряд з низкою інших католицьких організацій стала Християнська Служба Порятунку, та Християнська Соціальна Платформа при ХСП, в межах служіння ХСП  стартували рух пролайфівських і антигендерних активістів «Гладіатори Життя» та християнська навчальна програма з фінансової грамотності «Добрий Управитель», при ХСП розпочали свою діяльність Центр соціального лідерства, було започатковано діяльність закордонного волонтерського підрозділу ХСП-Варшава та груп Молитовного Щита ХСП у Литві.

Також утворювалися нові волонтерські осередки ХСП в Україні, зокрема, у Бердичеві і Тернополі. Починають розвиватися нові сектори Молитовного Щита ХСП – молитовників – заступників та молитовників – ходатаїв.

У жовтні вперше в історії семеро мешканців «сірої зони» взяли участь у осінній Сесії Школи Християнського Життя та Євангелізації, яка відбулась у Києві у римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви. Свій духовний шлях вони розпочали два роки тому під опікою місіонерів зі складу команди ХСП-Маріуполь. Водночас продовжувалася практика проведення євангелізаційних Альфа-курсів у прифронтових селах у секторі Маріуполя – всього їх проведено уже чотири.

У 2018 році побачив світ повноформатний документальний фільм “Ти не плач” про Християнську Службу Порятунку, автором якого є християнський журналіст та громадський діяч Олеся Доліна. У фільму, зокрема, про місію ХСП на прифронтових територіях. Вона багатогранна – євангелізаційна, пастирська, гуманітарна, соціальна, освітня… Але в першу чергу – миротворча. Бо лише Божий Мир в стані освятити землю від мерзоти запустіння та повернути людям гідність Дітей Небесного Отця

У березні в монастирі отців кармелітів міста Снагов у Румунії відбувалася 18-та Асамблея Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів (UCESM). Союз об’єднує 39 національних Конференцій, які представляють вищих настоятелів апостольських релігійних інститутів 28 європейських країн. На зазначеній Асамблеї була представлена діяльність Християнської Служби Порятунку на прифронтових територіях.

У грудні діяльність ХСП була презентована на реколекціях Ордену Лицарів Святого Іоанна Павла II, які відбувалися у Кракові у Санктуарії Іоанна Павла II. З цього моменту розпочалася довгострокова програма співробітництва між Орденом та ХСП.