Соціальна доктрина Церкви? Просто об’єднатися та діяти заради спільного блага

Ми всі віримо, що прийде час, коли війна припиниться і на землі Донбасу запанує довгожданий мир. Ми також віримо, що прийде час, коли припиниться і гуманітарна місія, покликана забезпечити людей на прифронтових територіях всім необхідним для фізичного виживання. Бо далі має настати час самоорганізації та творення. Не в ім’я виживання, а в ім’я самого Життя. Життя вільних людей на своїй дарованій Богом землі.

Витримки з Принципів присутності ХСП на прифронтовій території:

«…Тут, на Місійній Землі, ми маємо вчити людей жити, а не виживати. Вчити брати відповідальність за своє життя, життя своїх родин, життя своїх громад. Вчити вчитися та проявляти ініціативу. Вчити об’єднуватися та взаємодіяти заради спільного блага. Так реалізуються даровані Творцем свобода і гідність людини. Господь прагне змінювати життя своїх дітей, що уповають на Нього. Але для цього також має змінитися і спосіб мислення, пройшовши еволюцію від свідомості раба до свідомості вільної людини. Щоби знову і знову не повторювалася історія євреїв, що вийшовши із єгипетського рабства, так і не зуміли увійти у Землю Обітовану».

І все частіше у «сірій зоні» з’являються оазиси, де люди, що там проживають, починають об’єднуватися і діяти разом на шляху вирішення соціальних проблем, які постали перед їх родинами та громадами. Одне із таких місць на карті вільної донецької землі – це Кам’янка. Тут за підтримки Християнської Служби Порятунку місцеві активісти уже реалізують соціальні ініціативи, покликані змінити життя у своїх поселеннях. Зокрема, мова йде про розгортання таких проектів, як соціальна перукарня, соціальна пральня, соціальна кухня, соціальна пекарня, соціальний кінотеатр, соціальний дитячий центр. З цією метою ХСП надала стартову допомогу для придбання газових плит, пральних машинок, перукарського обладнання, проектора, реманенту для занять з дітьми, іншого необхідного обладнання.

Координатор соціальних проектів ХСП у Кам’янці та керівник місцевої громадської організації «Берег надії» Тетяна Караджелі, зокрема, зазначила таке: «Планируем организовать три раза в неделю обеды для людей, которые нуждаются в этом. Мы приняли решение, что с начала учебного года мы будем печь пирожки и продавать их по низкой цене, чтоб покрывать расходы на организацию питания для малоимущих. Это все планируется сделать на базе уже оборудованной для детского лагеря кухни.

Прачечная у нас будет работать три дня в неделю, и три дня в неделю будет работать социальная парикмахерская. Все это планируется на базе нашего центра.

У нас после боевых действий пострадала крыша на этом доме. Мы планируем отремонтировать. Когда дождь, она течет и боимся, что еще одна зима, и она упадет. Течет очень сильно, мы подставляем ведра».

Зокрема, у селі уже з’явилося таке оголошення:

Тетяна Караджелі зазначає: «Завтра первые клиенты. Вся улица пришла принимать парикмахерскую. И еще и маникюрный салон будет работать. Все с молитвой».

Be the first to comment on "Соціальна доктрина Церкви? Просто об’єднатися та діяти заради спільного блага"

Залишити відповідь