Співпраця заради християнського майбутнього України

З метою формування інтегрованого поля перспектив для співпраці нещодавно в Домі отця Піо зібрались на розширеній робочій зустрічі Християнської Суспільної Платформи представники 12 римсько-католицьких і греко-католицьких мирянських спільнот та рухів з Києва, Івано-Франківська, Львова. З поміж учасників – Християнська Служба Порятунку (зокрема, її підрозділи Центр соціального лідерства і Християнська соціальна платформа), Івано-Франківський і Львівський рухи «За життя», громадська організація «Християнська Україна, спільноти «Виноградник», «Мараната», Волонтерське об’єднання «Твій шлях» та інші.

На зустрічі були обговорені сучасні виклики, що стоять перед християнством в Україні в цілому та перед католицькими мирянськими спільнотами зокрема.

За результатами аналізу були випрацювані ключові напрямки для координації та співпраці на ближню перспективу, а також означені механізми їх впровадження. Серед означених напрямків: формування спільного молитовного простору; розвиток християнських суспільних ініціатив; суспільний інформаційно-просвітницький напрямок;  загальний візійний напрямок.

Формування спільного молитовного простору  передбачає утворення нових та координація наявних молитовних груп для забезпечення систематичної молитви у спільних намірах, зокрема таких, як: молитва за збереження християнських засад розвитку України, за мир, за вибори, за сім’ю, за життя, за протидію гендеру тощо. Організаційною складовою такого простору стане Молитовний Щит ХСП. Було також наголошено, що цей напрямок  потребує більш тісної співпраці мирян зі священнослужителями.

З поміж  обговорених суспільних ініціатив робоча група зокрема визначила пріоритетними:

– сприяння активізації свідомої участі мирян у виборчому процесі  (Пам’ятка виборця-християнина щодо усвідомлення своєї відповідальності за власний голос, Пам’ятка політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності, Зобов’язання відповідального політика);

– координація протидії поширенню ґендерної ідеології, підтримка просімейних та пролайфівських ініціатив;

– створення робочої групи по підготовці Форуму відповідальних християн у Києві.

В інформаційно-просвітницькому напрямку означені для впровадження  розроблений Центром соціального лідерства ХСП курс «Основи соціального лідерства-служіння» та курси «Особа», «Родина», «Громада» Християнської соціальної платформи ХСП, а також визначено в якості пріоритету сприяння впровадженню проекту по агіотерапії у співпраці з хорватськими колегами. Крім цього, у зазначеному напрямку обговорювалося питання поширення і популяризації «Християнських принципів політичної боротьби» авторства Габріели Кубі  та необхідність зосередити особливу увагу на просвітництві мирянина  як свідомого виборця-християнина.

Напрямок «Візія» зосереджений на формуванні ініціативної групи з розробки стратегій діяльності Християнської Суспільної Платформи на перспективу за напрямками, означених Маніфестом Християнської Суспільної Платформи, в тому числі, опрацювання бачення світоглядно-ціннісної, суспільної та соціально-економічної моделі розвитку України на основі положень Компендіуму Соціальної Доктрини Церкви.

За додатковою інформацією всіх зацікавлених просимо звертатися до координатора Християнської Суспільної Платформи Михайла Канафоцького: 7hir.ua@gmail.com.

Be the first to comment on "Співпраця заради християнського майбутнього України"

Напишіть відгук