Свята Меса і війна: освячення оскверненої землі

Капелан ХСП о. Валентин відслужив першу Святу Месу в одному із сіл «сірої  зони». У цьому селі церкви не було і до війни – лише в сусідньому, та й та не діє уже кілька років. У ній взяли участь військові Збройних Сил України, які мали можливість посповідатися, причаститися, а також їм була уділена Тайна Єлеопомазанння.

Ось як про свої враження говорить сам священик:

«Неділя – день Господній. Святкувати день Господній – це присвятити кілька годин не собі, а Богу. Центр уваги концентрується навколо літургії. Для її проведення облаштували верхнє приміщення, яке займає група рятувальників ХСП.

dsc_0686

І, взявши хліб, віддав хвалу, поламав, дав їм і мовив: “Це – Моє тіло, що за вас віддається. Чиніть це на Мій спомин.” Так само чашу по вечері, кажучи: “Ця чаша – це Новий Завіт у Моїй крові, що за вас проливається.” (Лк. 22, 19-20).

dsc_0694

В цьому дивному місці, про кожного варто написати окремо. Ніхто не бачить нічого особливого у своїй щоденній «праці»: Не вважають себе героями. Просто люди, які знають ким є і чого вимагає від них сьогоднішній час.

dsc_0714

Медики говорять про виїзди до поранених. Нічне життя хоч і поза моєю участю, зате надто наповнене. Тому велика подяка всім хто охороняє мій сон.

dsc_0716

Через декілька днів відчуваю, що стаю частиною механізму або цього невидимого організму. Хоча чуєш вибухи, бачиш військових медиків, хлопців, які прийшли із завдання, бачиш наслідки обстрілів, однак не покидає почуття спокою.

dsc_0718

Життя і час тут розписані своєрідно. Коли я відпочиваю, то хтось йде на пост, перебуває під обстрілом або в дозорі. Зустрічаю їх ранком, повертаються після нелегкої ночі,

dsc_0735

Всі такі різні, але відчувається, що існує якась невидима єдність, мабуть – це і називається братство.

dsc_0697

Дякую Богові, що мені дав можливість бути тут ці дні. Мабуть з багатьма з цих чудових людей не доведеться зустрітись, однак маю найкращі враження від цього часу, який провів разом з тими хто боронить свободу. Свободу яку не виміряти, не зрозуміти, але в якій можна перебувати».

dsc_0736

 

 

Be the first to comment on "Свята Меса і війна: освячення оскверненої землі"

Напишіть відгук