У рамках Акції «Папа для України» ХСП завершила роздачу більше 11 тис. комплектів одягу для мешканців «сірої зони»

От і завершився черговий марафон милосердя на прифронтових територіях Донбасу в рамках Акції «Папа для України». Християнська Служба Порятунку здійснила роздачу комплектів одягу для потребуючих мешканців «сірої зони», дбайливо пошитих торговою маркою «Соня» з Броварів. Комплекти одягу формувались відповідно до необхідних розмірів, а також були спеціальні дитячі набори. До наборів входили куртки, шапки, кофти, футболки та низка інших елементів одягу, які є найнеобхіднішими у повсякденному житті людини.

Всього були охоплені мешканці 20 прифронтових сіл, а саме: Бердянське, Федорівка, Пищевик, Черненко, Виноградне, Приморське, Піонерське, Гнутове, Сопине, Павлопіль, Новогригорівка, Кам’янка, Орловське, Чермалик, Лебединське, Старогнатівка, Талаківка, Гранітне, Новоселівка, Новоселівка -2. Саме у цій місцевості ХСП взимку здійснювала ще один гуманітарний проект завдяки фінансуванню Папи Римського, в процесі реалізації якого близько 8 тисяч мешканців отримали майже 2,5 тисяч тонн паливних брикетів.

За посередництвом служителів ХСП допомогу від Папи Франциска отримали 11050 людей з багатодітних та малозабезпечених родин, в тому числі 4245 чоловіків, 5365 жінок та 1440 дітей. Всі ці люди не мають сталого доходу, достатнього для підтримання достойного рівня життя. З огляду на це придбання нового якісного одягу для дорослих і дітей у «сірій зоні» часто залишається лише нездійсненною мрією. Людям доводиться обмежуватися старими обносками та секонд-хендом. Але справа не тільки у цьому –  видимому та матеріальному. В першу чергу справа у відчутті людської гідності, вірі у те, що ти комусь небайдужий, що ти не покинутий і не забутий, досвідченні того, що любов буває дієвою, а турботи заслуговує кожний потребуючий незалежно від статі, віку, національності чи віросповідання.

Саме про це найчастіше говорили люди зі служителями ХСП. Мешканці прифронтових населених пунктів Донбасу дякують Папі Франциску за допомогу, мріють про мир та просять не забувати про них. Не забувати про те, що за сухими цифрами статистики стоять живі люди з їх історіями, стражданнями, надіями, сподіваннями, у які чорною ниткою вплетена війна. Тисячі реальних облич. От лише деякі з них.

Олег Афанас’єв – учень 5-го класу мешкає з бабусею у селі Гнутово. Він мріє бути поваром, вміє готувати смачну смажену картоплю та яєчню. У свої одинадцять років вже встиг стати героєм відомого документального фільму «Віддалений гавкіт собак» (The Distant Barking of Dogs).

У сім’ї Мізіних, односільчан Олега, стараються не згадувати про час, коли війна стала на порозі їхнього дому. У цій родині шістнадцятирічний син Данило мріє стати програмістом та має здібності до ремонту будь-якої техніки. Його сестра Альона хоче бути пекарем. У сім’ї є ще двоє молодших діток. Батьки мріють виростити дітей і щоб вони знайшли своє покликання у житті. Сім’я вдячна Папі Франциску за надану допомогу як комплектами якісного одягу, так і паливними брикетами.  Це запорука тепла, а значить і виживання. Адже у селі немає ні газу, ні лісу поряд.

У сім’ї Валентина та Анжели Жихарєвих четверо діток. Вони мешкають у Сопино. Для того, щоб себе забезпечити найнеобхіднішими продуктами харчування, обробляють город та тримають кіз. «Діти сильно боялися, коли були обстріли. Бог врятував, коли поблизу будинку впав снаряд. Нікого не було вдома. Осколки пошкодили дах», – розповідають батьки.

У цих та інших родинах безперервно наголошують, що дуже важливо у час, коли навколо сльози, кров та руйнування, відчувати підтримку та розуміти, що про тебе пам’ятають. Це дає віру, яка рятує та зцілює від розпачу, ненависті і страху перед майбутнім.

Ось такий відгук на сторінці Акції «Папа для України» залишила громадський активіст прифронтового села Кам’янка Тетяна Караджелі: «Наше сотрудничество с БФ «Христианская Служба Спасения» продолжается уже два года. Это брикеты топливные, детский лагерь, отдых детей, костюмы кимоно для спортивной детской секции… Это не просто помощь – это забота о нас всех, мы знаем, что не одни, знаем, что о нас помнят. Хочется передать слова благодарности руководству миссии «Папа для Украины», БФ ХСС. Ваша помощь неоценима, это не просто материальные блага, это ласточки добра, чуткости, понимания в каком тяжелом положении находится наш народ. Наше село многонациональное, большая часть –греки. Так вот мы хотим вам всем сказать спасибо на всех языках нашего села: ДЯКУЄМО! САГОЛ! СПАСИБО! ДЗЯКУЙ! РАХМАТ ГМАДЛОБТ!! ЄФХАРИСТО! Пусть скорее наступит МИР!».

Воістину хай пошвидше настане мир. Мирі на землі та у серцях людей. А подарований завдяки Папі Римському та європейським католикам одяг хай зігріває не лише тіла, але й зранені душі людей, які пізнали жахіття війни.

Be the first to comment on "У рамках Акції «Папа для України» ХСП завершила роздачу більше 11 тис. комплектів одягу для мешканців «сірої зони»"

Залишити відповідь