Відбувся VII модуль Школи Соціального Лідерства

Відбувся VII модуль Школи Соціального Лідерства (ШСЛ), який у реаліях карантинних заходів мав форму онлайн-зустрічі. Протягом трьох вечорів (26 липня, 30 липня, 2 серпня) учасники ШСЛ взяли участь у навчальних курсах:

“Місія в професії”, лектор – Денис Гореньков; “Християнські принципи управління фінансами”, лектор – Олеся Шніцер; “Соціальний вимір християнського лідерства”, лектор – Андрій Оленчик. 

Денис Гореньков у курсі «Місія у професії» розповідав про те, як вчитися іти за Ісусом у своїй щоденній праці, як розуміти своє щоденне служіння і місію християнина на робочому місці. Бог турбується про наші громадянські потреби через працю людей, яких він покликав до неї. Як навчитися цього щоденного служіння протягом усього життя, як використовувати можливість впливати, свідчити про Бога та формувати «місіонерський» фокус на роботі. Завдання для місіонерів – посвячено трудитися, використовуючи покликання і таланти, які Господь нам дав, для змін у нашій конкретній частині роботи і для прославлення Христа у кожному робочому дні. «Христос – Господь тут», – проголошуємо ми нашою працею, нашим ставленням, нашим професіоналізмом. Ми повинні говорити про Христа тим людям, які звернуться до нас з питаннями: «Чому ми так працюємо?», «Що стоїть за нашим ставленням до праці і до колег?», «Хто підтримує нас у важкі моменти і дає нам сили?». У такий спосіб ми не приховуємо нашої віри, а навпаки «готові дати кожному відповідь про нашу надію (І Петра,  3:15). Лектор також торкнувся питання «деформованої праці» та її біблійних витоків, означив напрямки різноманітних викликів для християн на роботі (від ціннісних до професійних) і як можна їх вирішити. Через відеоролики про успішних християн демонстрував їхнє ставлення до роботи як до частини Божого світу, вчив сприймати працю як Божий дар, а значить, і отримувати справжню радість від неї.

Про християнське ставлення до податків, пожертви та благодійності ділилася у своєму курсі фінансової грамотності Олеся Шніцер. Чи потрібно жертвувати і скільки, що таке десятина і чи вона торкається сучасного християнина, скільки віддавати на благодійність – питання, щодо яких християни мають мати чітку позицію. Адже те, як ми заробляємо чи витрачаємо гроші, як розпоряджаємось ними, чітко демонструє наші правдиві цінності, пріоритети, справи. Лектор навела статистику, як жертвують українці і на що саме. Так, найбільший відсоток – 50% населення роблять пожертви через милостиню, а найприйнятнішим способом для здійснення пожертви респонденти виділяють готівку. Для християнина важливо давати пожертву вдумливо, жертвувати насамперед туди, де є потреба і перспектива. Жертовність має бути пріоритетом християнина, бо виходить із його цінностей – «давайте — і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену дадуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж відміряється вам. Луки 6:37-49». Водночас важливим на сьогодні є плекання культури благодійності, зокрема, пожертви мають бути особистими, періодичними, виваженими, міститися на окремому рахунку. Аналізуючи значення для християнина «віддавати кесарю – кесареве», лектор поінформувала про джерела, де знайти інформацію, яку суму податків ми сплачуємо у державну казну. Також важливим для учасників було довідатися, що таке податкова знижка, ознайомитися із цьогорічним розширеним переліком витрат, на які вона поширюється і хто має право цим скористатися.

Андрій Оленчик у своєму курсі говорив про соціальну апостольську місію церкви у сучасному світі, детально аналізуючи та виводячи цю її функцію із Старого Завіту. Слово «Церква» [έκκλησία, від грецького έκ-кαλεĩν -«ви-кликати»] означає «скликання», і через це вона уже за своєю природою є місіонерською, післаною Христом до всіх народів, щоб зробити їх учнями. І ця місійна євангелізація є основним покликанням Церкви. Лектор бачить місійність Церкви у трьох напрямках, на зразок триєдності духу, душі і тіла в людини: духовна війна (що ми робимо), благовіщення (в який спосіб), обійстя, майдани, ареопаги світу (де ми робимо). Духовна війна передбачає боротьбу «не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах»… Місія через благовіщення має три стадії: євангелізаційний, місіонерський та апостольський етап. Місія місця передбачає діяльність в особистому просторі (обійстя) – фінанси, здоров’я, професія, екологія, інформація, час, земля; спільнотовому просторі (майдан) – родина, громада, товариство; суспільному просторі (ареопаг) – влада, бізнес, медіа, шоу бізнес, освіта, родина, релігія. Значний акцент було зроблено на необхідності вивчення християнами Соціальної Доктрини Церкви як невід’ємної складової євангелізаційного служіння Церкви. Також йшлося про успішну практику мирянських рухів у світі, зокрема, католицький рух «Католицька Акція», який на Галичині у 30-х роках ХХ ст. мав багаті плоди не лише у євангелізаційній, але й соціально-економічній (українська кооперація селян) сфері через діяльність митрополита Андрея Шептицького та Опус Деі, сучасна світська  католицька організація консервативного спрямування, яка навчає, що кожну людину покликано до святості, а звичайне життя – це шлях до святості.

 

Be the first to comment on "Відбувся VII модуль Школи Соціального Лідерства"

Залишити відповідь