Віддати наш Народ і всю Україну під Чесний Покров Пресвятої Богородиці у соборі Святої Софії: пропозиція християнських мирянських організацій

14 жовтня 2018 р., у свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Захисника Вітчизни, віддати наш Народ і всю Україну під Чесний Покров Пресвятої Богородиці у соборі Святої Софії і таким чином поновити прадавню християнську традицію. З такою пропозицією представники християнських мирянських організацій звернулися до Ієрархів Християнських Церков в Україні – УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ та РКЦ, а також до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України.

Нижче подаємо текст відкритого листа та коротку історичну довідку.

Лист-звернення відкрите до підписання.

Відкритий лист – звернення 

представників християнських мирянських об’єднань та рухів

до  Ієрархів Християнських Церков, Президента України,

Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.

 

Про віддання України під Покров Пресвятої Богородиці

Слава Ісусу Христу!

Україна сьогодні у великій небезпеці: духовний занепад та моральна деградація, руйнування інституту сім’ї та засилля гендерної ідеології, абортивне вбивство ненароджених дітей, війна, корупція, економічна криза, соціальна несправедливість, масова еміграція молоді та людей працездатного віку, алкоголізм і наркоманія, знищення довкілля тощо. Наслідками всього перерахованого вище є зневіра, апатія та втрата особистісної ідентичності мільйонами українців, що  досягло такого рівня, який загрожує безпеці Держави і виживанню Нації. Сьогодні від кожного українця, а особливо від тих, кому Господь Бог дав владу та доручив опікуватися духовним, моральним і матеріальним добробутом нашого Народу, від спільної і скоординованої дії всіх нас залежить наша доля і наше майбутнє.

За таких обставин духовна і світська влада у першу чергу зобов’язана прикласти максимум зусиль, щоб повернути Українському Народу віру, надію та гідність, щоби з Божою допомогою засіяти у його лоні зерна істинної християнської цивілізації, аутентичної національної ідентифікації, просвітництва, самоорганізації і взаємодопомоги.

Звертаючись до історії, починаючи з часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, добробут і мир в Україні був у ті історичні періоди, коли світська влада, церковні ієрархи та народ робили кроки назустріч Богу, зокрема, звертаючись за допомогою до Божої Матері. Подібну закономірність ми можемо однозначно досвідчити також у історії інших народів та світу в цілому. Папа Іван Павло ІІ у своїй проповіді, яку виголосив у Фатімі у 1982 році, нагадав, що «послання Діви Марії неодноразове. Цей заклик повинен поновлюватися від покоління до покоління, узгоджуючись із новими знаменнями часу. До нього необхідно постійно повертатися, щоразу приймаючи його як новий».

Тому, висловлюючи побажання мирян різних християнських конфесій України, просимо глав християнських Церков та керівників Держави 14 жовтня 2018 р., у свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Захисника Вітчизни, віддати наш Народ і всю Україну під Чесний Покров Пресвятої Богородиці у соборі Святої Софії, поновивши прадавню християнську традицію. Ця подія може водночас стати і Актом Національного Покаяння за гріхи еліти та всього народу у цьому та попередніх поколіннях. А далі пропонується запроваджені регулярні міжконфесійні молитовні чування за Україну та Народ як у храмах, так і на площах країни.

На урочисте спільне богослужіння можна запросити делегації з різних куточків України, а також із закордонних поселень. Аналогічні богослужіння і посвяти пропонуємо провести по містах і селах України за участю представників місцевої влади та духовенства різних християнських конфесій.

Ми глибоко переконані, що тільки спільно приступивши під Покров Богородиці, ми освятимо нашу країну та людей і утворимо передумови для торжества в повноті Божої Любові, Божого Миру та Божого Закону на нашій землі, в державі, в громаді, родині, в кожній українській душі. Крім цього, ми утвердимо не лише свій духовний, а й базований на ньому світоглядно-цивілізаційний вибір як християнської європейської нації, увійшовши у визначені для нас Господом Місію та Покликання у сучасному світі.

На заході ми межуємо з Євросоюзом, який за задумом його батьків – засновників був покликаний стати втіленням Царства Божого на землі. І хоча до сих пір його прапором є прапор Богородиці, Жінки, Одягненої в Сонце, суть ЄС як оазису споконвічної християнської цивілізації за останні сорок років була радикально сфальсифікована, підмінена, украдена.

На сході ми межуємо з Росією, яка заражена окультним вірусом «руского міра». Це про неї Богородиця говорила у Фатімі 13 липня 1917 року: «…Я прийду і вимагатиму присвячення Росії Моєму Непорочному Серцю… Якщо люди послухають Мене, Росія навернеться і настане мир. Якщо ж ні, вона розповсюдить своє псевдовчення по всьому світі, викличе війни і переслідування Церкви…».

Українцям нічого шукати у цій духовно-світоглядній системі координат «цивілізації смерті». Наш шлях проходить через Небеса. Пора відкрити двері у цю Божу Реальність. Саме тому ми закликаємо зробити крок у цьому напрямку 14 жовтня поточного року.

Тож нехай благословить Вас Господь Премудрістю Божою і дасть Сили звершити Його Волю!

Від імені Громадського об’єднання «Християнська Україна»                                            Мирослав Данилків

Від імені Християнської Служби Порятунку                                                                            Ігор Шулік

Від імені Соборного Патріаршого товариства святого

Рівноапостольного Великого київського князя Володимира                                              Михайло Канафоцький

* На сьогодні до листа – звернення уже долучились:

Християнське товариство «Єдність», Голова Володимир Клименко

Духовний рух “Схід і Захід в єдності під покровом Богородиці”, Координатор Святослав Варення

Всеукраїнський благодійний фонд “За гідність людини”, Голова Геня Самборська

Центр досліджень української сакральної культури, Засновник і керівник Дмитро Гордіца

Історична довідка до звернення

«Про віддання України під Покров Пресвятої Богородиці»

Присвячення Київської Русі  у 1037 році

Ще на початку християнства в Київській Русі князь Володимир Великий плекав велику набожність до Пресвятої Богородиці, а вже його син Ярослав Мудрий посвятив українську землю 1037 року під Покров Богородиці.

***

Слова Матері Божої під час об’явлення у Фатімі 13 липня 1917 року

«Ви бачили пекло, куди потрапляють душі бідних грішників. Щоб їх урятувати, Господь хоче встановити у світі богослужіння на честь Мого Непорочного Серця. Якщо зробите те, що Я скажу вам, то врятується багато душ і настане мир. Війна закінчиться. Якщо ж люди не припинять ображати Бога, то під час
понтифікату папи Пія ХІ розпочнеться друга війна, більш жахлива. Коли ви побачите ніч, осіяну незвичайним світлом, знайте, що це великий знак, який дає вам Господь. Цей знак буде свідчити про те, що Він покарає світ війною, голодом, переслідуванням Церкви і Святішого Отця за всі вчинені злочини. Щоб запобігти усьому цьому, Я прийду і вимагатиму присвячення Росії Моєму Непорочному Серцю, а також проситиму про відшкодувальне Причастя у перші суботи місяця.
Якщо люди послухають Мене, Росія навернеться і настане мир. Якщо ж ні, вона розповсюдить своє псевдовчення по всьому світі, викличе війни і переслідування Церкви. Добрих людей будуть мучити, Святіший Отець дуже страждатиме, загине багато народів, але врешті-решт Моє Непорочне Серце затріумфує і за деякий час запанує у світі мир».

Ці слова Матері Божої – Цариці Розарію, з якими Вона звернулася у Фатімі 1917 року і в яких прозвучало прохання про присвячення світу і Росії, сестра Лусія неодноразово нагадувала в листах до Святішого Отця. У листі від 2 грудня 1940 року вона пише: «Святіший Отче! Пишу до Вас, щоб поновити своє прохання, з яким зверталася уже неодноразово. Це прохання нашого Господа і доброї Небесної Матері… У 1929 році Пресвята Діва Марія просила присвятити Росію Її Непорочному Серцю, обіцяючи, таким чином, втримати цю країну від розповсюдження її псевдовчення та привести до навернення… У внутрішніх одкровеннях, які дарував мені Господь, Він безперервно наполягав на тому, щоб ми виконали це прохання. Нещодавно Господь пообіцяв скоротити час страждань, якими Він вирішив покарати народи за їхні злочини [допускаючи] війни, голод, переслідування Церкви та Вашого Святійшества, якщо Ви присвятите світ Непорочному Серцю Марії, чітко вказуючи на Росію, а також доручите усім єпископам світу зробити те саме у єдності з Вашим Святійшеством».

У 1940 році сестра Лусія написала Святішому Отцю такі слова: «Наш Господь пообіцяв особливий захист Португалії під час цієї війни з огляду на присвячення португальського народу Непорочному Серцю Марії місцевими єпископами як доказ благодаті, якої уділить іншим народам, якщо ті вчинять за прикладом Португалії.

Свідчення Португалії перед іншими народами

У 1940 році сестра Лусія написала Святішому Отцю такі слова: «Наш Господь пообіцяв особливий захист Португалії під час цієї війни з огляду на присвячення португальського народу Непорочному Серцю Марії місцевими єпископами як доказ благодаті, якої уділить іншим народам, якщо ті вчинять за прикладом Португалії.

Завдяки тому, що єпископи Португалії присвятили увесь свій народ Непорочному Серцю Марії у 1931 році у Фатімі, ця країна чудом була врятована від комуністичної революції, яка знищувала сусідню країну – Іспанію. Тому не дивно, що із наближенням світової війни у 1938 році цей акт присвячення поновили. Чисто з людських міркувань досі неможливо пояснити, як Португалія змогла до кінця війни зберегти свій нейтралітет. Приклад Португалії – знак благодаті і спасіння для інших народів.

Присвячення Польщі у 1946 році

«Урочисте присвячення польського народу Непорочній Діві має велике значення, якщо тільки воно буде здійснене з вірою і підкріпленою конкретними діями. Подібно до того, як щирий і послідовний культ Матері Божої є елементом релігійного оновлення християнського життя, а відтак умовою для відродження людей, родин, народів і світу, ми теж не маємо  сумніву, що нові марійські обітниці польського народу, а також любов і заступництво Непорочного Серця  нашої Цариці сприятимуть утвердженню Божого ладу у Речі Посполитій, якщо ми самі своїм вірним служінням Богу і Небесній Цариці надихнемо життя поляків», – сказано у Листі Польського єпископату від 18 лютого 1946 року.

Після присвячення, який виконали спочатку у парафіях, а потім у дієцезіях, 8 вересня 1946 року на Ясній Гурі був «здійснений акт, що мав велике релігійне і національне значення: присвячення польського народу Непорочному Серцю Марії» (із повідомлення Конференції Єпископату Польщі).

Акт присвячення став прологом введення богослужіння Перших субот місяця в усіх парафіях Польщі.

Можливо саме тому Польща зберегла свою національну та християнську ідентичність і дала світу папу Іоанна Павла ІІ.

***

Україна

«Патріарх Йосиф (Сліпий) у своєму посланні з нагоди 40-ліття заснування УПА підкреслював, що Покров Богородиці є символом і покровом борців за незалежну Україну. Він поручав Церкві інтенсивну молитву до Богородиці, що є запорукою її неустанної помочі. Підхопивши цю ініціативу, згодом владики УГКЦ на чолі вже з Блаженнішим Мирославом Іваном (Любачівським) у Зарваниці 1995 року відновили Акт посвяти українського народу під Покров Богородиці», коли УГКЦ вийшла з підпілля.

***

20 березня 2014 року по закінченні свого 43-го Пленарного Засідання Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України присвятила Непорочному Серцю Діви Марії всю Україну та тих, кому загрожують воєнні дії. У цьому Акті Пастирі Церкви просили Непорочно Зачату про захист від Злого, мир та благодать жити в освячуючій ласці для українців та всіх людей доброї волі.

Щоб цей акт став молитвою всієї України у неділю 23 березня по закінчення кожної із Святих Мес всі вірні разом зі священнослужителями довірилися опіці Матері Божої, словами того ж Акту посвячення України Непорочному Серцю Діви Марії.

***

6 квітня 2014 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) відновив Акт посвяти українського народу під Покров Богородиці. «Під свій Покров святий, Діво свята, прийми дітей своїх, о, Всеблага», – сказав Предстоятель Церкви.

Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці відбувся в усіх храмах Української Греко-Католицької Церкви в Україні та за кордоном.

***

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді на Архиєрейській Літургії 23 жовтня 2015 р. у Фатімі, звертаючись до українських паломників, які прибули сюди із Португалії, Італії та Іспанії, сказав: «Ми знаходимося в унікальному чудотворному місті об’явлення Богородиці, яке несе в собі послання й духовний заклик до відкриття таємниці духовної історії усього людства, а зокрема історії нашого народу. Бо ми, як ніхто, чуючи слова про ті Фатімські богородичні об’явлення, розуміємо, що йдеться передусім про нас, зокрема про тих, які страждають від війни».

Із Главою Церкви співслужили владики Синоду Єпископів УГКЦ та інші представники Східних Католицьких Церков Європи.

Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні я відчуваю своїм обов’язком відповісти на ваше прохання – посвятити Україну, наш народ та інші народи світу непорочному серцю Марії та віддати нас всіх під її покров. Бо ми знаємо, що лише особистим умертвленням і боротьбою з гріхом та злом ми зможемо перемогти в цій війні, в якій перебуваємо».

«Маріє, ми стоїмо сьогодні перед твоїм обличчям і посвячуємо твоєму непорочному серцю та віддаємо під твій покров Україну й інші народи Східної Європи та світу. Ми жертвуємо тобі весь біль і всі страждання України, бо тільки через навернення і покаяння приходить мир. Прийми нашу жертву і врятуй наш народ та нашу землю і світ від гріха й смерті», – сказав Глава УГКЦ, посвячуючи Україну та інші народи під покров Богородиці.

Нажаль, так і не було спільної посвяти України під Покрови Пресвятої Богородиці яку б провели глави християнських Церков та керівники держави.

***

Прапор ЄС також має марійські знамення.  Адже «синій колір – марійський, а 12 зірок, що описані у видінні Івана Богослова в книзі Одкровення, символізують корону на голові в Марії».

 

 

 

1 Comment on "Віддати наш Народ і всю Україну під Чесний Покров Пресвятої Богородиці у соборі Святої Софії: пропозиція християнських мирянських організацій"

  1. Бродич Микола Іванович | 19/01/2023 at 22:33 | Відповіcти

    Як можна віддати народ під опіку Діви Марії і відректися від Господа Бога нашого, бо все у світі діється тільки з його волі. (у молебні при посвяті народу публічно проголошено що немає надії ні на кого крім Діви Марії).

Залишити відповідь