Пан Сергій з Маріуполя, віруючий Московського патріархату і староста в церкві УПЦ МП, з благословіння свого настоятеля допомагає католицькій церкві в благодійних проектах вже два роки, виробляючи і розвозячи паливні брикети зі жмиху соняшника жителям прифронтової зони. А зараз співпрацює з Християнською Службою Порятунку, реалізовуючи проект обігріву від Акції «Папа для України» ( #popeforukraine ) .

В інтерв’ю для християнського Радіо Марія пан Сергій розповів:

«Мене не злякало те, що це католицький проект. Уже другий рік наша компанія працює з благочинними фондами католицької церкви — з фондом Карітас УГКЦ в минулому році працювали, і зараз працюємо з Християнською Службою Порятунку. Як християнин перед кожною новою справою я прошу благословіння в свого священика, і мій парох отець Володимир благословив мене на участь в цій Акції. Тож я виконую це благословіння: займаюсь тим, що ми виготовляємо і разом з Християнською Службою Порятунку розвозимо паливні брикети в села сірої зони, що поблизу міста Маріуполя.

Наша співпраця з ХСП почалась восени минулого року. Нас порадив фонд Карітас, в нас вже був досвід в цій справі і до нас звернувся Андрій Чміленко з ХСП. Ми зробили підготовчі роботи і в кінці лютого стали втілювати проект Акції. Вже працюємо два тижні, щоденно отримують палива 30-35 родин. Тобто за цей час ми вже розвезли близько 600 тон брикетів, близько 500 родин отримало допомогу.

Допомогу сприймають по різному, навіть був випадок, що в одному з сіл віруючі московського патріархату відмовились від допомоги. Я, звісно, не можу когось судити, Господь створив нас вільними приймати рішення, але я поставив це питання своєму священнику, і він сказав, що люди роблять добро і його треба прийняти. Перед тим ,ніж відмовитись і цим образити тих, хто це добро чинить, сказав, що маємо поставити собі питання: чи виконую я 10 Божих Заповідей.  Чи чиню людям так, як хочу щоб мені чинили? Тож будь-який вчинок чи дію віруюча людина має звіряти з 10 заповідями… Хоча я розумію людей.  Людям в цій «сірій зоні» зараз важко, нема ні газу, ні світла, постійні обстріли, я сам живу на околиці Маріуполя і постійно чую канонади… До війни я ставлюсь дуже негативно, хоч сам офіцер запасу…

Ось нещодавно в  Сопіно прийшла жінка отримувати допомогу, а пан Андрій з ХСП дав їй ще кілька проспектиків, образочків. І вона сказала, що якщо це від Папи, то вона приймати цього не хоче. Розвернулась і пішла геть. Ми наздогнали її з паном Андрієм і я теж пояснював їй, що сам є вірянином УПЦ Московського Патріархату, а Андрій – католик, і ми співпрацюємо і разом робимо цю добру справу. І ми не запитуємо в людей до якої церкви вони належать, чи якої віри, ми просто знаємо, що це потрібно, і робимо. Що дякуючи Католицькій церкві  і зусиллям самого Папи можемо робити цю добру справу.  Ми її переконали, ця пані повернулась, ще поставила кілька питань капелану, який з нами стояв, то ж все вийшло на славу Богу».

Довідка:

Християнська Служба Порятунку – спільне служіння християн з різних конфесій та деномінацій заради встановлення миру на теренах багатостраждального українського Сходу та духовної і гуманітарної підтримки потерпаючих від війни людей. У ХСП разом працюють католики, протестанти та православні. У прифронтовій зоні ХСП співпрацює з Цивільно-військовим співробітництвом Збройних Сил України (CIMIC).

 Благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку» на початку березня розпочав масштабний проект в рамках ініціативи «Папа для України», суть якого полягає у забезпеченні паливними брикетами мешканців більш як тридцяти сіл «сірої зони». Всього згідно проекту до кінця квітня передбачається надання більш як 3000 тон палива для майже 3000 домогосподарств (орієнтовно 7,5 тисяч малозабезпечених мешканців незалежно від етнічного походження та конфесійної приналежності).

 Станом на 23 березня  472 родини у 14 селах вже  отримали  допомогу, яка сягнула майже 600  тон палива. Зокрема, це стосується таких населених пунктів як Сопино, Лебединське, Орловське, Чермалик, Новоселовка, Пищевик, Степанівка, Федорівка, Зоря, Запорожське, Бердянське, Павлополь, Черненко, Маловодне.