У житті Католицької Церкви в Україні розпочинається процес, який не має прецедентів в нашій історії та уже в недалекій перспективі зумовить глибокі зміни у практиці євангелізаційного та душпастирського служіння Церкви. Мова йде про запровадження інституту світських капеланів, які після здобуття богословської освіти і проходження спеціальної підготовки за рішенням єпископату отримуватимуть право на здійснення капеланського служіння та відповідної канонічної місії у підрозділах Збройних Сил України, а також в перспективі Національної Гвардії України, Державної Прикордонної Служби України, інших військових формуваннях. Про це було нещодавно прийнято без перебільшення історичне рішення Конференцією єпископів Римсько-католицької Церкви в Україні. Відповідальність за рекрутацію і координацію формації світських капеланів вирішено покласти на Християнську Службу Порятунку.
Нагадаємо, що Верховна Рада 6 червня підтримала за основу законопроект № 10244−1, котрий врегульовує взаємодію держави та релігійних організацій у питанні військового капеланства.
Символічним стартом зазначеного вище процесу стало підписання відповідного комюніке від імені Конференції єпископів Римсько-католицької Церкви в Україні єпископом Станіславом Широкорадюком, представником РКЦ в Раді у справах душпастирської опіки при Міністерстві Оборони України.
Таким чином процес рекрутації потенційних кандидатів для проходження капеланської формації офіційно розпочався.
Ось повний текст підписаного єпископом Станіславом Комюніке:
Дорогі Браття і Сестри!
На 51-ій та 52-ій пленарних засіданнях Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні, було прийнято рішення дозволити здійснювати капеланське служіння в підрозділах ЗСУ та інших збройних угрупуваннях України (Національна Гвардія, СБУ, добровольчі батальйони тощо), світським особам (далі – світські капелани).
Передумовами такого рішення стали наступні чинники:
- На сьогоднішній день наша Батьківщина знаходиться в стані війни, а її захисники особливо потребують слова Благої Вісті.
- В багатьох військових частинах першочерговою потребою і необхідністю є потреба проголошення Божого Слова і ґрунтовної катехези, яка готуватиме воїнів до прийняття Святих Таїнств. Таке служіння може сумлінно виконувати світський капелан, який матиме відповідну канонічну місію від компетентної церковної влади.
- В разі готовності військовослужбовців до прийняття Таїнств, світський капелан матиме обов’язок організувати таку можливість, співпрацюючи з місцевим настоятелем.
Як можна стати світським капеланом?
- За рекрутацію і координацію формації світських капеланів відповідатиме громадська організація «Християнська Служба Порятунку» (далі – ХСП), головний осередок якої знаходиться у Домі святого отця Піо при парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, бульвар Перова 1Б, Київ.
- Бажаючим увійти в подібне служіння потрібно з переліком документів (біографія, копія паспорта, медична довідка, документ про освіту, військовий квиток (за наявністю), а також рекомендація і характеристика настоятеля парафії) звернутися до головного осередку ХСП. Необхідні контактні дані будуть наведені на сайті ХСП.
- Особа, яка готується до капеланського служіння має:
- Здобути вищу богословську освіту в одному з ВУЗів, які діють в Україні або за її межами. В Україні такими закладами являються: Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського (Київ), Інститут Богословських Наук (м. Городок) та Інститут Теологічних Наук (м. Львів).
- Пройти спеціальні підготовчі курси (тактична медицина, мінна безпека, підготовка для надання психологічної допомоги в бойових умовах, підготовка у сфері гуманітарного права, методи кризових комунікацій і т.п.) та отримати відповідні сертифікати.
- Приймати участь у духовних формаційних зустрічах.
Особи, які мають вищу богословську освіту, мають проходити спеціальні підготовчі курси та брати участь у духовних формаційних зустрічах.
- Дозвіл на капеланське служіння, а також канонічну місію надає відповідний Єпископ – Ординарій, а також Єпископ, відповідальний у РКЦ в Україні за душпастирство військовослужбовців, згідно процедури, передбаченої законодавством України.
- Після закінчення відповідної формації та отримання канонічної місії світський капелан може отримати служіння лекторату і аколітату.
- Світський капелан знаходиться під юрисдикцією свого Єпископа – Ординарія а також Єпископа, відповідального за душпастирство військовослужбовців при Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні.
- Деталі формації а також служіння світського капелана регулюватиме спеціальна душпастирська інструкція.
З пастирським благословенням
Єпископ Станіслав Широкорадюк, представник Римсько-католицької Церкви в Раді у справах душпастирської опіки при Міністерстві Оборони України
Контактні дані для зацікавлених у проходженні капеланської формації:
Контактна особа: Ігор Шулік (Шторм), співзасновник та лідер Християнської Служби Порятунку
Контактний телефон: 0664453255
Контактна електронна адреса: chaplain@crs-center.org
НАДАТИ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ ХСП МОЖНА ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСИЛАННЯ, ЯКЕ Є НА НАШІЙ ГОЛОВНІЙ СТОРІНЦІ
Be the first to comment on "Єпископи РКЦ благословили капеланське служіння мирян"