Засідання військових капеланів: перед нами — великі завдання

Військові капелани — священники та миряни — провели 22-23 листопада 2019 р. у Києві при парафії Діви Марії Матері Церкви свою першу організаційну зустріч. Про це повідомляє CREDO.

Її організувала Християнська Служба Порятунку. На зустріч приїхали о.Роман Лаба OSPPE (як представник єпископа Станіслава Широкорадюка, відповідального за душпастирство військовослужбовців в РКЦ), військові капелани Львівської архідієцезії о.Іван Заяць, о.Роман Стадник, Кам’янець-Подільської дієцезії — о.Валентин Розгон. Від Києво-Житомирської дієцезії був о.Марек Громотка OSB, світських капеланів представляв п.Ігор Шторм.

У коментарі для CREDO о. Іван Заяць, головний капелан Львівської архідієцезії, розповів про мету зібрання й теми, порушені на зустрічі:

— Оскільки Конференція єпископів РКЦ в Україні затвердила можливість капеланського служіння для світських осіб, це вимагає створення відповідних норм та Статуту цієї інституції. Тож наша зустріч головно стосувалася питань Статуту, створення відповідного посібника для світських військових капеланів. Також обговорювали необхідність проведення навчань із першої медичної допомоги для капеланів-священників і світських капеланів. Працювали над стратегією залучення священників і світських до капеланського служіння.

Головне завдання, яке стоїть перед нами у найближчому часі, — це створення Статуту, в якому будуть чітко прописані обов’язки капелана-мирянина та капелана-священника, їхні функції та завдання. Говорили про вигляд форми та знаки, за якими будуть відрізняти капелана-священника від мирянина. Коли вже будуть конкретні напрацювання — подамо їх до розгляду на пленарне засідання Конференції єпископату РКЦ.

Нагадаємо, що миряни, які бажають служити капеланами, мають звертатися в центральний офіс ХСП із такими документами: біографія, копія паспорта, медична довідка, документ про освіту, військовий квиток (за наявністю), а також рекомендація і характеристика настоятеля парафії. Основна вимога — мати теологічну освіту, набуту в Україні (Інститут св.Томи в Києві, Інститут богословських наук у Городку, Інститут теологічних наук у Львові) або за кордоном. Також треба пройти спеціальні підготовчі курси (тактична медицина, мінна безпека, підготовка для надання психологічної допомоги в бойових умовах, підготовка у сфері гуманітарного права, методи кризових комунікацій тощо) та отримати відповідні сертифікати. Миряни-капелани повинні брати участь у духовних формаційних зустрічах. Дозвіл на капеланське служіння, а також на канонічну місію надає відповідний єпископ-ординарій, а також єпископ, відповідальний в РКЦ в Україні за душпастирство військовослужбовців, згідно з процедурою, передбаченою законодавством України. Після закінчення відповідної формації та отримання канонічної місії світський капелан може отримати служіння лекторату і аколітату.

Джерело: CREDO

Be the first to comment on "Засідання військових капеланів: перед нами — великі завдання"

Залишити відповідь