Юрій Тарас – координатор Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя»

Згадайте, хто саме заложив основу для нинішнього процвітання Канади та Аргентини? Це українці, які 140-120 років назад емігрували до Канади та Аргентини.

За рахунок чого ж українці спромоглися стати авторитетними у цих країнах? Це не лише їх бажання та здатність багато працювати і об’єднуватись в кооперативи, а, в першу чергу, це володіння українськими емігрантами необхідними знаннями та практичними навиками, які відповідали потребам того часу.

Часи помінялись, відповідно і помінялись знання та практичні навики, якими повинні володіти люди сьогодні.

Ми спробуємо у цій короткій статті сформулювати своє бачення базових основ, які здатні забезпечити виживання людей і сімей у сьогоднішній час (які мають у власності чи користуванні невеликі земельні ділянки), а також показати те, що, на наш погляд, може виступити базою для:

  • здобуття людьми власної гідності;
  • формування сімейного достатку;
  • проектування сім’ями свого майбутнього;
  • творчості та самореалізації кожного члена сім’ї.

У цій статті ми також розповімо як оволодіти відповідними знаннями та необхідними базовими навиками для створення для своїх сімей такої бази і де саме можна ними оволодіти. Звертаємо Вашу увагу на те, що йдеться не про щось надзвичайно складне, адже цими знаннями і простими навиками може оволодіти кожен бажаючий.

Також у цій статті ми будемо говорити про необхідність здобуття спеціалізованих знань та про необхідність створення кожною сім’єю на своїй земельній ділянці первинної інфраструктури за допомогою якої можна отримати очікуваний результат.

Чому важлива наявність спеціалізованих знань і необхідність постійного їх збільшення? Тому що це основа для подолання бідності і розвитку. Для прикладу, усі знають про овочі із Закарпаття. Але у Закарпатті, як нам відомо, на промисловому вирощуванні овочів спеціалізується лише 2-3 села. Чому саме ці села? Тому що у них є носії культури промислового вирощування овочів та є організація збуту вирощеної продукції. Також приведу приклад знайомого фермера з Яворівського району Львівщини, який щороку збирав приблизно 18 тон персиків з 1 гектара, а після проходження курсу навчання у Франції почав збирати по 32 тони персика високої якості (за рахунок здобуття спеціалізованих знань він спромігся на 840000 гривень збільшити отримуваний дохід з 1 га саду). Серед знайомих у нас є фермер з Київщини, який отримує врожай близько 30 тон моркви з гектара, однак потенційна врожайність цього ж сорту моркви складає 130 тон з гектара (тобто, фермер недоотримує з 1 гектара 100 тон моркви, що складає 500000 гривень при реалізації моркви по оптовій ціні 5 грн. за 1 кг). Саме тому важливим є наявність спеціалізованих знань та необхідність постійного вдосконалення своїх знань та навиків.

Християнською Службою Порятунку реалізується Програма «Естафета добра та благополуччя» в межах якої ми безкоштовно передаємо людям знання та формуємо у них практичні навички як здобути гідність, забезпечити сімейний достаток та впевненість у майбутньому.

Метою цієї Програми ХСП є реалізація зрозумілих для людей з усієї України та дуже простих для їх подальшого масштабування і відтворення практичних дій, в  результаті яких учасники Програми здобувають впевненість у собі, віру у добро та людей, здатність забезпечувати свої сім`ї продуктами харчування, стають творцями свого майбутнього, своїх родин і громад, стають соціально активними у своїх громадах та готовими безкоштовно передавати здобуті знання і практичний досвід іншим потребуючим і, таким чином, перетворюються у провідників добра та благополуччя.  

В межах Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя» реалізовуються 2 окремих проекти – «Теплі грядки Розума» та «Сімейна мікро-ферма». Практичним результатом участі у проекті «Грядки Розума» є оволодіння його учасниками наступними знаннями та практичними навиками:  як можна отримувати врожаї до 5 раз вищі із затратами праці до 10 раз меншими;  як забезпечити щоб волога з повітря сама конденсувалася у ґрунті і можна було б обійтись без поливу грядок;  як забезпечити щоб необхідні рослинам добрива самі формувались у ґрунті;  як прискорити вегетацію рослин і отримувати декілька врожаїв;  як з мінімальними трудовими і фінансовими затратами самостійно забезпечити свою сімю рослинною їжею на мінімальній площі присадибної ділянки. Практичним результатом участі у проекті «Сімейна мікро-ферма» є оволодіння наступними знаннями та вміннями:  як на площі 36 кв.м створити ферму суміщену з теплицею у якій під одним дахом буде вирощуватись птиця чи інші с/г тварини та пророщуватись зелений корм для цих с/г тварин, а також протягом всього року будуть вирощуватись овочі та зелень для сімї;  як сім`я може отримувати додатковий дохід за допомогою розумного використання своєї невеликої земельної ділянки.

Продовження розповіді про Сімейні мікро-ферми ТУТ, а також ПЕРЕЗЕНТАЦІЯ на цю ж тему.

Програма ХСП «Естафета добра та благополуччя» реалізується шляхом поетапного створення демонстраційних майданчиків у територіальних громадах. ХСП підтримує створення  і роботу демонстраційних майданчики у тих територіальних громадах, які стали співініціаторами Програми.

Для координації реалізації Програми «Естафета добра та благополуччя» Християнською Службою Порятунку створено Координаційний центр Програми, в структуру якого входять 3 (три) тренери Групи поширення знань, які відповідальні за роботу «Школи відповідальних за роботу демонстраційних майданчиків». Саме у «Школі …» тренери готують відповідальних за роботу демонстраційних майданчиків, які створюються у територіальних громадах.

У «Школі…» відповідальні здобувають необхідні теоретичні знання та практичні навички, зокрема, набувають:

  • вмінь та знань як передавати людям цінні знання, як запустити у громадах самовідтворювальний механізм масштабування любові, добра і благополуччя, який здатен призвести до подолання бідності, зменшення агресії, злоби та ненависті серед людей;

  • розуміння причинових зв’язків між усім живим у природі;

  • розуміння сумісності при вирощуванні різних видів рослин, як використати сумісність рослин для одночасного вирощування різних видів рослин на одній ділянці і як при цьому отримати максимальний врожай;

  • розуміння механізмів обміну між рослинами і мікоризою (яка у землі) цукрами, амінокислотами, вологою та поживними речовинами;

  • розуміння як рослини проявляють свої психічні здібності і як їх можна використати для збільшення врожаїв, як людина може переконати рослину краще квітнути чи дати більший врожай;

  • як музика впливає на ріст рослин і яка музика сприяє кращому росту рослин;

  • як рослини за допомогою створеного біоценозу можуть самі боротися із шкідниками, а також за рахунок чого здійснюється обмін інформацією між рослинами;

  • як правильно створити теплі грядки Розума для вирощування конкретних видів с/г продукції чи дерев, як забезпечити щоб при спеці до +40 градусів Цельсія вода з повітря сама випадала у ґрунті у вигляді підземної роси двічі на день і як отримувати на створених грядках гарантовано великі урожаї;

  • як створити сімейну мікро-ферму площею 36 кв.м і як гарантовано забезпечити впродовж круглого року свою сім’ю рослинною та тваринною їжею, а також як сім’я може отримувати щомісяця дохід не менше 25000 гривень;

  • та ін.

Для швидкого поширення знань серед територіальних громад та населення України Християнською Службою Порятунку використано принцип естафети, який полягає у тому, що кожен з учасників Програми бере на себе зобов’язання безкоштовно передати здобуті знання і навики не менше  як 2-м новим учасникам Програми (якими можуть бути діти, друзі, родичі, сусіди, колеги по роботі чи знайомі учасників) з обов’язковою фіксацією цього факту у вигляді колективного фото та його наступного направлення на електронну почту координатора Програми.

Підготовлені у «Школі…» відповідальні за роботу створених у територіальних громадах демонстраційних майданчиків передадуть учасникам Програми цілісні знання та забезпечать здобуття ними практичних навичок. Йдеться про безкоштовну передачу учасникам базових основ здатних забезпечити виживання людей і сімей (які мають у власності чи користуванні невеликі земельні ділянки) саме у сьогоднішній час.

Практичне використання отриманих базових знань дозволить людям здобути свою гідність, жити у радості та достатку і сміло проектувати своє майбутнє. Разом з тим, проявляючи своє бажання до творчості і експериментів із створеною базовою інфраструктурою, учасники Програми можуть суттєво розширити перелік отримуваної продукції, а також суттєво збільшити свої доходи. Ідеї розвитку відображені у слайдах № 15 та № 17 Презентації «Сімейна мікро-ферма та її можливості» (дивіться у додатку).

Ініціюйте створення демонстраційних майданчиків у своїх територіальних громадах, спонукайте громади стати співініціаторами Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя».

Християнська Служба Порятунку бажає Вам добра та благополуччя.