Боротьба з наркофобією: черговий треш

На захист відкритого суспільства: українські ліві хочуть боротися проти «наркофобії»

Прихильники різного роду «прогресивних цінностей» незадоволені негативним ставленням українського суспільства до вживання наркотиків. А особливий острах у них викликає увага правоохоронних органів та небайдужих громадян до «елітних» наркопритонів.

Так, ряд пабліків і навіть крупні ЗМІ відреагували на ініціативу консервативно налаштованої молоді влаштувати рейд столичним Подолом із метою запобігання наркоторгівлі. У колах різноманітної лівої богеми та представників організацій, які зазвичай називають «грантожерськими», цю ініціативу пов’язали з «наркофобією».

«Напевно, ви вже чули про “Хрестовий похід проти наркоманів”, який ультраправий Telegram-канал “Катарсис” запланував на п’ятницю, 5 листопада. Ми не будемо пояснювати, що в ХХІ сторіччі “хрестові походи” загалом, а тим більше – з метою полювання на будь-які групи людей – це не “збереження традицій”, а дикість та середньовіччя. Та ми скористаємось цим приводом, щоби поговорити про наркофобію», – йдеться на одному з пабліків.

Саму «наркофобію» ліві визначають як «страх, шеймінг та стигматизацію споживачів наркотичних речовин».

На ініціативу проти наркоторгівлі відреагувало і відоме видання «Новое Время». 3 листопада на його шпальтах з’явилося новинне повідомлення «”Хрестовий похід проти наркоманів”. Ультраконсервативний рух анонсував рейд закладами Подолу в Києві». Журналісти не забули відзначити, що ініціатори рейду також відзначаються «расизмом», «сексизмом» і «гомофобією».

Варто зауважити, що НВ можна вважати «зразково соросівським». Його власником є Томаш Фіала, генеральний директор партнерської фінансовій імперії Сороса інвестиційної компанії «Dragon Capital»; видання ексклюзивно публікує матеріали провідного соросівського ресурсу Project Syndicate.

Предметом уваги громадських активістів, які стурбовані наркоторгівлею у столиці, став клуб «Closer» та деякі інші подібні заходи, які декларують прихильність до ЛГБТ і притягують до себе прибічників рейв-культури з характерним набором ціннісно-ідейних установок.

Спроби поліції запобігати торгівлі наркотиками у цих закладах, а також випадки затримання їхніх відвідувачів, у яких при собі були наркотичні речовини, навесні цього року навіть стали причиною акції протесту проти «поліцейського свавілля».


Протест «пригнічених» відвідувачів нічних клубів. 21 травня 2021 року

Щоправда, на самих поліцейських, які елементарним чином намагалися протидіяти наркоторгівлі, здійснювався тиск.

Окремі громадські активісти вважають, що до наркоторгівлі у згаданих закладах причетні вищі чини силових органів, а також – що прикриття діяльності цих закладів здійснюється через лобістські можливості західних структур.

Джерело


Наркотичні спільноти та ЛГБТ-угрупування України: спільні стейкхолдери та пов’язані джерела фінансування

Вперше за історію незалежної України нічні клуби, де відкрито розповсюджують наркотики, публічно закликають захистити їхнє «право» на безкарне поширення цих речовин. Лідери так званого «Подільського наркокластеру» у Києві виступають настільки агресивно, що навіть провели акцію під будівлею МВС із закликами звільнити керівника київської поліції.

«Подільський наркокластер» – це новий мем, який описує кілька нічних клубів, які розташовані в Подільському районі столиці. Антинаркотичні спільноти вказують передусім на такі клуби: «Кирилівська 41», Closer, Otel та «Хвильовий». Наркотики де-факто розповсюджуються нелегально в багатьох нічних клубах, проте саме ці надали цьому явищу політичного і правозахисного забарвлення: фактично виборюють можливість поширювати серед своїх відвідувачів відповідні речовини і захищають можливість вживання речовин.

Протягом листопада кілька громадських та патріотичних спільнот почали актуалізувати цю проблему. Серед іншого вони вчиняли акти громадського спротиву наркоторгівлі у цих клубах. У відповідь на це представники «Подільського наркокластеру» вийшли 29 листопада до будівлі МВС з символикою ЛГБТ, гаслами про легалайз, «припинити агресію на Подолі» тощо.


ФОТО: Цензор.НЕТ

Водночас телеграм-канал «Детектор грантів» зробив огляд профайлів відвідувачів названих клубів – публікації та сторіз підлітків і молоді переповнені наркотичною тематикою (завантажити і переглянути все можна ТУТ). Також у них є власні відповідні спільноти та канали у соцмережах. Там публікуються анонси заходів та обговорюють наркотики та враженні від них, рейв-тусовки, проблеми з поліцією. Проблеми через наркотики, звісно.

Зазначені клуби є партнерами проекту DrugStore, який поширює інформацію про те, як вживати наркотики з меншою шкодою. У своїх принципах драгсторівці пишуть, що також підтримують представників ЛГБТ та сповідують «толерантність до всіх сексуальних ідентичностей та за свободу в усіх її проявах».

«Ми хочемо зробити українську наркополітику більш цивілізованою і гуманою. Ми підтримуємо представників ЛГБТ+ і ВІЛ-позитивних людей. Ми не стигматизуємо юзерів психоактивних речовин», – пишуть на сайті проекту DrugStore, який своєю чергою «обслуговує» відвідувачів перерахованих вище нічних клубів «Подільского наркокластеру». І авжеж, великими літерами написано, що вони не пропагують наркотики. Проект DrugStore функціонує на кошти «Альянсу громадського здоров’я» і Фонду Елтона Джона.

Зазначимо, що це відбувається у ситуації, коли в Україні категорично заборонена пропаганда та розповсюдження наркотичних речовин. Але що буде, якщо буде легалізований канабіс? Це буде прямим сигналом для усіх наркопритонів ще більше розгортати свою діяльність із пропагандою «клубних речовин» та «легких наркотиків».

Нагадаємо, що МОЗ зараз пропонує до громадських обговорень проєкт закону  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності”, що фактично дає «зелене світло» для усіх наркоспільнот.

Рух “Всі разом!”

Джерело


Be the first to comment on "Боротьба з наркофобією: черговий треш"

Напишіть відгук