Верховна Рада може проголосувати до Нового року найнебезпечніші антисімейні та антихристиянські закони

Нинішня осінь може стати переломним моментом у прийнятті різних небезпечних законів, проти яких виступає Рада Церков

Тихо, без зайвого галасу Верховна Рада України 7 вересня проголосувала постанову  №5893 про порядок денний 6-ї сесії Верховної Ради на 2021 рік.

Однак, якщо зазирнути до переліку законопроектів, за розгляд яких на цій сесії проголосували народні депутати, то ми побачимо, що між важливих та потрібних законопроектів туди ввійшла рекордна кількість законів, які несуть небезпеку для моралі, сімей, церков. Серед них ми уже на пам’ять знаємо законопроекти 0931, 2693, 5488, 2684 та інші.

Дуже сумним виглядає те, як послідовно з разу в раз ця кількість законів зростає і вноситься до порядку денного сесії, і ніхто не виступає з ініціативою проти цього. Те, що вони внесені до порядку денного сесії, означає, що закладена юридична основа, аби їх могли поставити в будь-який час на голосування.

Отже, нинішня осінь може стати переломним моментом у прийнятті різних небезпечних законів, проти яких виступає Рада Церков, адже це все накладається на обіцянку Президента України, озвучену в США, що Україна посилить боротьбу за права ЛГБТКІ+.

Таким чином, перед нами постає реальна загроза, що під гаслами про захист від дискримінації зараз можуть прийнятися драконівські закони, що працюватимуть проти церков та просімейних сил, аби під страхом штрафів та тюрми змусити замовкнути всіх критиків гендерної ідеології та вседозволеності ЛГБТ. Саме тому нині надзвичайно важливо, аби зараз, після літа, активізуватися всім просімейним силам та християнам, і активно писати і доносити інформацію депутатам і урядовцям, що не можна приймати дані закони, і велика частина суспільства проти цього.

Дуже важливим є максимально поширити цю інформацію, аби якнайбільше віруючих долучилися до молитви за цю ситуацію та до поширення в соцмережах інформації про небезпеку цих законів. Особливо важливим є, аби на місцях, у областях активно поширювалася ця інформація, щоб місцеві депутати-мажоритарники Верховної Ради постійно чули від своїх виборців, що ті категорично проти голосування за ці закони, і не підтримають їх наступного разу, якщо вони зараз проголосують за такі закони.

Які небезпечні закони може проголосувати Верховна Рада восени

Законопроект №0931 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу) (друге читання)

Цей законопроект є одним із найнебезпечніших для віруючих різних конфесій, тому що він вводить драконівські покарання для будь-якої критики, зауважень щодо ЛГБТ та обмежує свободу слова і віросповідання.

22 червня 2019 року віруючі вийшли з мирним протестом під стіни Верховної Ради, щоб захистити своє право на свободу слова та вираження поглядів.

Детальніше про це читайте у статті Верховна Рада хоче голосувати за скандальний законопроект 0931, який обмежить свободу слова та віросповідання

Законопроект № 5488 Щодо боротьби з проявами дискримінації

Законопроєкт №5488 вводить штрафи та до 8 років тюрми за критику чи негативне ставлення до ЛГБТ. Докледніше про це – у матеріалі Християни виступають проти законопроєкту №5488, що вводить штрафи та до 8 років тюрми за критику чи негативне ставлення до ЛrБТ.

Законопроект 5488 є фактично майже клоном диктаторських законопроектів №3316 /2-3/, які завдяки активній протидії церков та християн були свого часу відкликані. В ньому відбувається узгодження українського законодавства з вимогами ЛГБТ-організацій щодо суворого покарання всіх критиків їх діяльності.

Так як ініціатором закону є Уряд, то фактично це говорить про підготовку державного тотального перешкоджання будь-якій просімейній діяльності, яка суперечить ЛГБТ-порядку денному, а також закладаються основи для суворого покарання християн та священнослужителів за критику або просто негативне ставлення до ЛГБТ.

Якщо на питання, як ви ставитися до ЛГБТ, ви скажете: «Негативно», то за це буде штраф, а якщо скаже таке в проповіді в церкві або на сімейній ході, то це буде трактуватися як вчинення злочину групою осіб на ґрунті нетерпимості, і максимальне покаранням може бути до 5, а то й 8 років тюрми!

Рада Церков закликає відхилити законопроект №5488 щодо нетерпимості, про що Всеукраїнський Собор повідомляв у матеріалі Рада Церков закликає відхилити законопроект №5488 щодо нетерпимості.

Проект Закону Про медіа №2693-2, 2693-д встановлює штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ    

Всеукраїнська Рада Церков виступала проти зазначеного закону Про медіа № 2693-2, 2693-д і закликала, аби її зауваження були враховані Робочою групою, до якої не було включено жодного представника релігійних організацій. Даний законопроект є небезпечним, тому що встановлює штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ. 

Зокрема, ВРЦіРО непокоїть, що законопроєкт передбачає штрафні санкції “за поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та груп”. У таких формулюваннях релігійні діячі вбачають ризики для конституційного права на свободу слова та вираження поглядів.

Детальніше про небезпеку законопроєкту читайте у статті: Законопроект Про медіа №2693 встановлює штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ     

Законопроект 4598, що загрожує свободі слова та небезпечний для свободи віросповідання

Проект Закону №4598,1-2 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму у суспільстві передбачає зміни до Адміністративного кодексу України та зрівняння сексизму з домашнім насильством. За вчинення вищезазначених дій депутати пропонують карати штрафом, виправними роботами чи адміністративним арештом до 7 діб. Арештовувати за сексизм буде поліція. Будь-який жарт чи допис в інтернеті, який трактуватиметься як сексизм, стане причиною притягнення до відповідальності як за хуліганство.

У законопроекті ми бачимо різні двозначні терміни, наприклад «перешкоджання здійсненню прав людини» та «створення образливого середовища». Не секрет, що питання сексизму є одним із предметів дискусії між феміністками та захисниками сімейних цінностей, а тому такі формулювання в законі будуть спрямовані проти просімейних організацій.

У контексті ідеологічного протистояння загрозливим для християн є формулювання, що сексизмом є «підтримка та посилення ґендерних стереотипів». Що ж сьогодні вважається гендерними стереотипами? Наприклад, твердження, що чоловік — захисник, а жінка — господиня; біблійна цитата «чоловік — голова дружини» із Послання до ефесян; означення жінок як прекрасної статі і половини людства, яку варто захищати; розділення поведінкових моделей на чоловічі й жіночі та й сам факт визнання двох статей, бо гендер є «спектром ідентичностей», яких може бути необмежена кількість. Таким чином, будь-який спротив поширення гендерної ідеології може розцінюватися як сексизм і незаконна дія.

Враховуючи зазначене, нагадуємо, що дуже важливим є максимально поширити цю інформацію, аби якнайбільше віруючих долучилися до молитви за цю ситуацію та до поширення в соцмережах інформації про небезпеку цих законів.

Особливо важливим є те, аби на місцях у областях активно поширювалася ця інформація, щоб місцеві депутати-мажоритарники Верховної Ради постійно чули від своїх виборців, що ті категорично проти голосування за ці закони і не підтримають їх наступного разу, якщо вони зараз проголосують за такі закони.

Юрист і адвокат описали загрози законопроекту №5488

Юрист і адвокат описали загрози законопроекту №5488

Урядовий законопроект №5488 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації залишається дискусійним та продовжує тримати увагу науковців, адвокатів, психологів, громадських діячів. Усі вони б’ють на сполох – законопроект несе в собі обмеження прав громадян, які незгодні з ЛГБТ-ідеологією. І не лише обмеження, але і покарання у вигляді штрафів за висловлювання своєї позиції. Не лишилися осторонь від проблеми і резиденти Кабінету експертів: юрист Валентина Присяжнюк та адвокат Наталія Дорошенко. Вони розповіли які загрози та підводні течії має законопроект №5488 і чим він небезпечний для пересічних громадян. 

Валентина Присяжнюк – юрист та засновник ГО “Асоціації християн юристів “Хушай”. На сторінці організації вона пише: 

“Фактично законопроект відстоює  інтереси ЛГБТ спільнот  та топче конституційні права всіх інших громадян, хто проти пропаганди нетрадиційної сім’ї та різноманітних збочень. При цьому,  законодавчо встановлюючи так звану нетерпимість привселюдної демонстрації сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, Уряд порушує  конституційне право щодо свободи совісті та вільного вираження поглядів і думок більшості громадян України, які мають традиційну орієнтацію.

Хоча, якщо Уряд захищає різні сексуальні потяги осіб з числа гендерної ідентичності, то чому нікому не спадає на думку захищати право клептоманів на крадіжку, право педофілів «вільно кохати» дітей, право піроманів підпалювати все що заманеться, право маніяків-вбивць вбивати та гвалтувати. Їх дії також продиктовані внутрішніми потребами та «природними» бажаннями, в тому числі і сексуальними, з якими вони не мають змоги самостійно справитись. Тому всі ці розлади згідно законодавства, в тому числі і кримінального судочинства, примусово лікуються.

Дискусійною слід визнати пропозицію про доповнення ст. 35 КУпАП та  ст. 67 ККУ такою обставиною, що обтяжує відповідальність та покарання мотивом  «нетерпимості» до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи.

Незрозумілим залишається, що саме буде кваліфікуватись як «нетерпимість» в даному випадку? Оскільки законопроектом встановлюється, що  відкрите негативне ставлення і визначається «нетерпимістю». Тобто під поняття «нетерпимості» потрапляє навіть словесне вираження своєї думки.

На сьогодні обставинами, які обтяжують покарання, законодавство  визнає вчинення злочину на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі чи розбрату або на ґрунті статевої приналежності (чинний  п. 3 ч. 1 ст. 67 КК). У законопроекті № 5488 пропонується розширити перелік  мотивів «нетерпимістю», що має кваліфікуватись обставиною, яка обтяжує покарання.

Однак за такою логікою до таких обставин можна віднести й нетерпимість до блондинок, до людей з надмірною вагою, до тещі, до інвалідності, мови, політичних, економічних, соціальних переконань, освіти, майнового стану і т. д., що не є доцільним та  виваженим”.

Адвокат,  директор ГО “Асоціації християн юристів “Хушай” Наталія Дорошенко наголошує:

“На сьогодні законодавство  України передбачає достатній об’єм відповідальності за злочини проти життя та здоров’я людини в цілому. Для того, щоб якісно працювала система правоохоронних органів та закони були дієві, не потрібно збільшувати відповідальність за різноманітними ознаками та доповнювати обтяжуючими обставинами виходячи  з такого різноманіття ознак.

До того ж, визначення поняття «сексуальна орієнтація», «гендер», «гендерна ідентичність» відсутні в українських законах. Введення нового термінологічного апарату без узгодженості із науковим суспільством призведе до неоднозначного  тлумачення цих понять  різними ланками влади, в тому числі судами.

Також залишається не зрозумілим, що саме слід розуміти під нетерпимістю до «гендерної ідентичності особи», про яку йдеться у законопроекті № 5488.

Поняття «гендер» згідно Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами досить розмите і означає соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків. Таке ж визначення знайшло своє відображення в Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових  актів, затвердженій наказом Мінсоцполітики від 07.02.2020  № 86. Але Конституція та закони України мають по відношенні до неї вищу юридичну силу. Проводиться чітка різниця між поняттям статі та гендеру, що в цілому порушує основи публічного порядку в Україні. Тому Уряд планує започаткувати та законодавчо закріпити різницю між поняттям статі та гендеру, в тому числі гендерної  ідентичності, за якою виділяють трансгендерів, агендерів, транссексуалів загалом  понад 50 типів гендеру.

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» зазначає про гендерну рівність, а не гендерну ідентичність. Гендерна рівність в Україні визначена як рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Тоді хто саме належить до категорії людей, які входять до гендерно ідентифікованих осіб?  Українське законодавство не визначало і не в визначає їх конкретно. На кого саме  українець не повинен подивитись косо, щоб це не було кваліфіковано як злочин з мотиву нетерпимості ?

Можливо Уряд має на увазі  фетишистів із сексуальним потягом до частин тіла? Може це зоофіли  із сексуальним потягом до тварин? Можливо Уряд хоче передбачити відповідальність за «нетерпимість» до ексгібіціоністів, які люблять демонструвати свої статеві органи не лише дорослим, а й дітям, чи відповідальність за  «нетерпимість» до педофілів, які мають сексуальний потяг до дітей, в тому числі і  немовлят. Чи Уряд вважає за потрібне захищати некрофілів, які мають інтимні стосунки з трупами, чи геронтофілів, які палають пристрастю саме до людей в старечому віці?

В цілому просування  гендерної ідеології прямо протирічить статті 15 Основного Закону України, оскільки  жодна  ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова. Уряд не має ні юридичного, ні  морального права популяризували будь-яку ідеологію, тим більше ідеологію гендерної ідентифікації.

Також Урядовий законопроект суперечить нормам ч. 2 ст. 24 Конституції України, згідно яких не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Тому надання привілеїв за ознакою нетрадиційної сексуальної орієнтації чи гендерної ідентифікації, яка в цілому не відштовхується від поняття статі особи,  ставить по інший бік всіх тих, хто належить все ж до традиційної орієнтації та чітко знає та розуміє хто він: ЧОЛОВІК чи ЖІНКА.

Очевидно, що законопроект № 5488 топче демократичні засади суспільства, створює  умови для надання привілеїв певній категорії людей, які мають девіації у сексуальній поведінці та труднощі з визначенням власної ідентичності.

Варто згадати, що Уряд відкрито  нехтує правами віруючих, зокрема конституційним правом на свободу віросповідання, коли передбачає відповідальність (шляхом внесення нової статті 188-56 КУАП)  керівників церков, духовних навчальних закладів та закладів, заснованих релігійними організаціями, за відмову особам, належним  до нетрадиційної сексуальної орієнтації та тим, які себе якось гендерно ідентифікують,  у прийнятті на  посади до цих організацій та зарахування на навчання в духовні навчальні заклади. Чи оцінює Уряд рівень несумісності принципів діяльності релігійних організацій та способу житті і поведінки вищезгаданих “гендерних ідентифікацій” ?

Свобода віросповідання передбачає не лише право вільного вибору релігії, а й свободу щодо сповідання такої релігії. Про яку свободу віросповідання може йтися, якщо релігійні органіізації нашої країни засуджують гомосексуалізм та будь-які прояви збочень?

Свобода віросповідання просто кидається на поталу ЛГБТ спільнотам, коли до Кримінального кодексу України цього законопроекту (зміни до ст. 161 ККУ) передбачається внести зміни, згідно яких промова будь-якого релігійного діяча з цитуванням Біблії про гріх Содому та Гомори, може кваліфікуватись як «умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті на ґрунті нетерпимості» до сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Наразі гомосексуалізм та інші подібні збочення на основі сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності хочуть поставити на коліна церкву, замахуючись на Слово Боже та всіх вірянь абсолютно всіх  християнських конфесій України”.  

Джерела:

https://sobor.com.ua/news/antikhristiyanski-zakoni

https://vsirazom.ua/article/yuryst-i-advokat-opysaly-zagrozy-zakonoproektu-%E2%84%965488

Be the first to comment on "Верховна Рада може проголосувати до Нового року найнебезпечніші антисімейні та антихристиянські закони"

Напишіть відгук