Ви не тільки в Церкві – ви і є Церква, – отець Рафал Мишковський

Передача:Катехиза

Автор:Рафал Мишковський

Ведучий:Олександр Скрипченко

Покликання та місія, святість мирян розповідає в катехизі отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Для мене та багатьох вірян місія та святість – це вельми актуальна тема. Досліджуючи питання покликання мирян на прикладі святих я помітив, що знайти такі історії важко. 

Святий Папа Іван Павло ІІ звернувся до мирян у документі словами: “Миряни” – тобто вірні світські. Папа розпочинає документ словами з Євангелія притчею Ісуса про робітників у винограднику. Тут Святий Папа наголошує, що сам Господь запрошує в притчі до проголошення Євангелія усіх і робить це не один раз, – отець Рафал Мишковський.

Буває так, що люди відгукуються на заклик Бога у зрілому віці. Тому Святий Папа наголошує, що відгук на запрошення можливий у будь-якому періоді життя людини.

Цей образ виноградної лози Христос поєднує із Собою. Учні мають постійно бути в стані злуки з Ісусом. Кожен вірянин може долучитися до містичного тіла Христа та черпати любов і турботу Церкви. Дуже важливо, щоб кожен християнин не тільки відчував, що є в Церкві, а що він і є Церква!

Миряни живуть у світі серед буденних справ і в турботах родинного життя. Вони комунікують та будуть відносини з іншими людьми на різних рівнях, адже втілене Слово забажало бути частиною життя людей. Тобто сам світ є місцем посвячення хоч і є монаший спосіб життя коли особа полишає світ для посвяти Господу.

Миряни не повинні залишати позицію, що мають у світі. Варто залишатися в стані покликання там де Бог кличе. Отже факт буття мирян у світі має теологічний сенс. Бо вони живучи у світі чують голос Бога та керуються згідно Божого задуму.
Будьте світлом там, де ви є!Отець Рафал МишковськийСлухати катехизи отця Рафала Мишковського

Слухати запис

Be the first to comment on "Ви не тільки в Церкві – ви і є Церква, – отець Рафал Мишковський"

Напишіть відгук