Вперед до веселкового концтабору: депутати схвалили прихильний до ЛГБТ закон про медіа

Верховна Рада України 299 голосами «за» прийняла Закон «Про медіа». Закон виражає небезпечні тенденції контролю за інформаційним простором відповідно до ліво-ліберальних ідеологічних засад.

Підтриманий депутатами законопроект 2693-д входить до переліку так званих «євроінтеграційних» законів. Його було прийнято 13 грудня.

Законопроект у першу чергу прийнято голосами представників фракції «Слуга народу». Не став винятком і депутат цієї фракції Святослав Юраш, який раніше позиціонував себе захисником сімейних цінностей.

Серед іншого, закон містить засудження «дискримінації» за сумнозвісними ознаками СОГІ – «сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності». Уже саме вживання у законодавстві формулювання цих ознак передбачає, що держава виходить із того, що люди – це не чоловіки та жінки, а носії різноманітних «гендерних ідентичностей» (хоч водночас закон містить згадки і про стать).

Згідно зі ст. 36 нового закону, «На території України в медіа та на платформах спільного доступу до відео забороняється поширювати: висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та груп осіб на основі етнічного та соціального походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або за іншою ознакою».

Ст. 111 визначає як «значне порушення» «поширення висловлювань, що підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного та соціального походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або за іншою ознакою». За «значне порушення» до суб’єктів у сфері друкованих медіа застосовується штраф у розмірі від 5 до 10 розмірів мінімальних заробітних плат на день вчинення «порушення».

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону, Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» містить норму про те, що «Редакційний статут НСТУ визначає вимоги до поширення інформації про різні групи населення (національні меншини, релігійні групи, сексуальні меншини, хворих та осіб з інвалідністю)».

Водночас новий закон містить норми, що відповідають феміністичному порядку денному, а саме моді на квоти. Говорячи про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, законодавці передбачають квотування: «У разі якщо під час попереднього рейтингового голосування декілька кандидатур набрали однакову кількість голосів, черговість голосування щодо призначення кожної з них на посаду члена Національної ради визначається з урахуванням гендерного складу Національної ради станом на день голосування та з наданням переваги представникам статі, кількість представників якої є меншою» (ст. 76).

Представники руху ЛГБТ позитивно оцінили прийнятий закон. Але вони не планують зупинятися на досягнутому і мріють про запровадження більш жорстких і системних норм, покликаних карати українців за незгоду з ЛГБТ-ідеологією.

Так, відомий ЛГБТ-активіст Святослав Шеремет у своєму коментарі підкреслив, що поки що, попри прийнятий закон, противники ЛГБТ мають простір для висловлювання власних думок. У тому числі він відзначив можливість цитувати Святе Письмо. Шеремет розцінює закон про медіа як етап впровадження ЛГБТ-ідеології, за яким має наступити криміналізація дисидентства. «Далі має бути довгоочікуване запровадження відповідальності за злочини, мотивовані нетерпимістю, зокрема гомофобією та трансфобією. Після – впорядкування антидискримінаційного законодавства таким чином, щоб ознаки СОГІ згадувалися не фрагментарно в окремих галузях правового регулювання, натомість перетворилися на необхідну складову політики в галузі прав людини як такої», – зазначив він.

Серед наступних кроків Шеремет також згадав запровадження якщо не «одностатевих шлюбів», то, принаймні, «цивільних партнерств».

Закон «Про медіа» став предметом занепокоєння Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Про нього критично згадували під час засідання ВРЦіРО 13 грудня. Але поки що якихось енергійних публічних заходів із боку ВРЦіРО вжито не було.

Джерело


Рада Церков обговорила нові гуманітарні виклики і законодавчі ініціативи


Представники конфесій обговорили питання допомоги нужденним у зимовий період та низку питань післявоєнного відновлення в Україні. 

Про це йшла мова на засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке відбулося 13 грудня 2022 року в Києві під головуванням єпископа Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркоса Оганесяна.

Учасники засідання провели консультації щодо законодавчих ініціатив в релігійній сфері, наголосивши на цінності релігійної свободи, законності права Української держави і народу на самозахист від російської збройної агресії та рівності всіх перед законом, у тому числі незалежно від конфесійної належності та духовного сану. 

Члени Ради Церков зауважили непрозорість процесу підготовки до другого читання та поспішне голосування за проєкт Закону про медіа, через що пропозиції релігійного середовища та застереження щодо окремих проблемних норм цього закону були проігноровані. 

Релігійні діячі також розглянули питання щодо недоліків судової реформи в Україні та прийняли відповідне звернення.

Члени ВРЦіРО обмінялися досвідом організації пунктів обігріву при релігійних громадах різних конфесій, зважаючи на триваючі терористичні атаки Росії на об’єкти критичної інфраструктури. Окрім цього, релігійні спільноти продовжуватимуть надавати благодійну допомогу цивільним та військовим у зимовий період та сприятимуть у вирішенні житлових проблем внутрішньо переміщеним особам.

З цією метою Рада Церков звернулася до уряду з проханням зберегти некомерційні тарифи на природний газ та електроенергію, які застосувалися цього року для релігійних організацій, щоб вони змогли реалізувати згадані соціальні проєкти у зимовий період, а також продовжити надавати духовну та гуманітарну допомогу нужденним.

ВРЦіРО висловила подяку Об’єднанню іудейських релігійних організацій України та Конференції європейських рабинів за надання гуманітарної допомоги українським релігійним спільнотам у вигляді генераторів. 

За підсумками засідання було оголошено, що ротація головуючого у ВРЦіРО відбудеться з 1 січня 2023 року. Новим Головуючим у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій буде єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук.

У засіданні взяли участь Голова Української Греко-Католицької Церкви, Верховний архієпископ Святослав Шевчук, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної Церкви України архієпископ Євстратій (Зоря), єпископ Римсько-Католицької Церкви в України Віталій Кривицький, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, перший заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, виконавчий секретар Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Володимир Кондор, секретар Української Лютеранської Церкви Ігор Рудзік, заступник голови Відділу зовнішніх відносин Української Православної Церкви протоієрей Микола Данилевич, представник Об’єднання іудейських релігійних організацій України Євген Зіскінд та інші релігійні діячі, а також голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Джерело


Be the first to comment on "Вперед до веселкового концтабору: депутати схвалили прихильний до ЛГБТ закон про медіа"

Напишіть відгук