В Австралії християни змушені обирати між Церквою та роботою

В Австралії перейдено Рубікон. Вперше людина втратила роботу не через те, що вона щось сказала чи зробила, а через церкву, до якої вона належить.
Джерело: christiantoday.com

Ессендон АФЛ − австралійська футбольна команда. Базована в Мельбурні, вона налічує понад 80 000 членів і є головним гравцем у цьому великому і прибутковому виді спорту в Австралії.

Цього тижня вона призначила місцевого бізнесмена Ендрю Торберна своїм виконавчим директором. Він протримався на цій посаді один день, і найкраще цю історію описує заголовок газети «Геральд Сан»: «Виконавчий директор Ессендона Ендрю Торберн пішов у відставку після того, як був виявлений його шокуючий зв’язок з церквою».

Зверніть увагу на мову. Це був «шокуючий зв’язок» − не зі стрип-клубом, не з гральним синдикатом, не зі скандалом навколо наркотиків − вони б навіть бровою не повели. Це був зв’язок з церквою.

Це був навіть не зв’язок із «суперечливими» постами в соціальних мережах. Новий генеральний директор був звільнений не через те, що він щось сказав або зробив, а просто тому, що він пов’язаний з основною християнською церквою, яка викладає Біблію − він є головою їх правління.

Дискримінація


Теоретично, дискримінувати когось через його релігійні переконання незаконно. Але, як зізнався президент клубу «Ессендон»: «Під час співбесіди ви не маєте права запитувати про релігійні переконання людей. Це протизаконно. Але ми зробили те, що ми зробили, як тільки побачили це, ми почали діяти».


Іншими словами, як тільки вони перевірили релігійні переконання Торберна (або переконання церкви, до якої він належить), вони вирішили дискримінувати його і визначити, що він не є кандидатом, який їм підходить.

Правління «Ессендона» заявило, що це не має нічого спільного з релігійними переконаннями і що «Ессендон» − це клуб, де всіх вітають і поважають. Якби Ессендон дійсно був клубом, де всіх вітають і поважають, то вони б прийняли Ендрю Торберна − але, «діючи» на основі вірувань церкви Торберна, правління Ессендона заявило всім мусульманам, католикам, євангелістам та іншим, що вони не бажані гості.

Будуть вітатися лише ті, хто має заздалегідь схвалені переконання. Ті, хто богохульствує проти «прогресивних» доктрин, будуть відповідним чином відлучені від церкви. Ласкаво просимо до фундаменталістської церкви неспання!

Які неприйнятні переконання «Міста на пагорбі»?


Читаючи ЗМІ та слухаючи прем’єр-міністра Вікторії Дена Ендрюса, можна подумати, що «Місто на пагорбі» − це екстремістський культ баптистського типу Вестборо. Насправді ж, вони є мейнстримною євангельською англіканською церквою.

Преса покопалася і ось що знайшла з проповіді 2013 року:

«Ми віримо, що повинні бути голосом для безголосих, відстоювати права ненародженої дитини і бути за життя… Людське життя починається з моменту зачаття. Всі жінки і чоловіки мають внутрішню цінність і вартість як образи Божі. Аборт заперечує голос найбільш вразливих».

«Секс призначений для шлюбу, а шлюб для виконання Божого мандату для людей “плодитися і розмножуватися”….. Хіть − гріх, секс поза шлюбом − гріх, гомосексуалізм − гріх, але одностатевий потяг не є гріхом».

Як і Католицька Церква, Православна Церква, Євангельська Церква, Мусульманська Церква та багато інших, «Місто на пагорбі» вважає, що аборт − це неправильно, і позашлюбні стосунки, в тому числі гомосексуальні, − неправильні.

Політичний тиск


Про це заявив прем’єр-міністр Ден Ендрюс, посилаючись на «Місто на пагорбі»: «Ці погляди абсолютно жахливі. Я не підтримую ці погляди; така нетерпимість, така ненависть, такий фанатизм − це просто неправильно».

«Всі ви знаєте мої погляди на ці речі. Таке ставлення просто неправильне, і видавати це за щось інше, окрім фанатизму, просто очевидно, що це неправильно».

Проблема полягає в тому, що прем’єр-міністр Вікторії сам хвалиться тим, що він католик і посилає своїх дітей до католицької школи. Якщо він вважає, що приналежність до Церкви, яка не схвалює аборти і гомосексуалізм, позбавляє права обіймати державні посади (або навіть бути генеральним директором приватної компанії), то чому він не подасть у відставку? Адже він є членом Церкви, яка засуджує аборти і гомосексуалізм.

Коли Ден Ендрюс заявив, що «така нетерпимість, ненависть і фанатизм є неправильними», він говорив про те, чого не знає. Він хоче заборонити неправильний вид нетерпимості, ненависті і фанатизму. Тоді виникає питання: якщо християни не можуть бути генеральними директорами, то чи можуть вони балотуватися в парламент, працювати в уряді, в лікарнях, школах і поліції?

Нова релігія


Значення цієї події полягає в тому, що вона знаменує день, коли Австралія перейшла від плюралістичного толерантного суспільства до суспільства, де ті, хто відхиляється від нової прогресивної релігії, не мають права брати повноцінну участь у громадянському суспільстві.

Один журналіст навіть повідомив, що неможливо бути лідером громадської організації, якщо ти не маєш «прогресивних» переконань. Це нова релігія, яка значною мірою захопила еліти та громадянські інститути нашого суспільства. І яка має своїх мисливців за єрессю.

Про це знову ж таки добре висловилася газета «Ейдж»: «Особисті переконання Торберна можуть засмутити сторону AFLW, яка проповідує різноманітність та інклюзивність».

Вони «проповідують» різноманітність та інклюзивність. Проповідують, але не практикують.

Як же нам тоді жити?


Можливо, християни могли б наслідувати приклад самого Ендрю Торберна? Коли його попросили вибрати між роботою і церквою, він відмовився від зарплати, яка, як вважалося, становила 850 000 австралійських доларів − майже 544 000 доларів США.

Попри це, його відповідь була милостивою, вдумливою, співчутливою і розумною:

«Однак сьогодні мені стало зрозуміло, що моя особиста християнська віра не терпима і не дозволена на публічному просторі, принаймні деякими, а можливо і багатьма. Від мене вимагали компромісів, які виходили за рамки того, що дозволяла моя совість. Люди повинні мати можливість мати різні погляди на складні особисті та моральні питання, і вміти жити і працювати разом, навіть з цими відмінностями, і завжди з повагою. Поведінка − це ключ. Це все є важливою частиною толерантного і різноманітного суспільства».

Деякі християни (в тому числі, на жаль, деякі християнські лідери) вважають, що це все лише буря в склянці води, і що якщо ми просто закриємо очі, то все пройде.

Інші думають, що це не дуже зачіпає звичайних християн. Але я думаю про молодих людей на конференції, на якій я виступав у Вікторії, які сказали мені: «Ви не можете так говорити, тут за такі слова можна потрапити до в’язниці». Або про молодого католицького вчителя, який думав, що викладати католицьку доктрину буде порушенням закону. Уявіть собі це!

Уявіть собі західну ліберальну демократію, де молоді люди думають, що вони порушують закон, якщо викладають Біблію, а католицькі вчителі думають, що їм не дозволено викладати католицьку доктрину.


Як християни, ми повинні висловитися і кинути виклик цій нетерпимості.

Ми також повинні молитися за і проти таких лідерів, як Ден Ендрюс. Ми молимося, щоб, як і у випадку з Савлом, Бог змінив їхні серця, змусив їх покаятися і стати більш милосердними, люблячими і толерантними.

І ми молимося, щоб Він стримав руку нечестивих людей і щоб ми могли мати мир, проголошувати і жити за Євангелієм. Нехай Він захищає, направляє і заохочує всіх нас бути такими ж вірними, як Ендрю Торберн, щоб ми дійсно могли бути Містом на пагорбі.


Джерело

Be the first to comment on "В Австралії християни змушені обирати між Церквою та роботою"

Напишіть відгук