ГОРАМИ НАШОЇ СЛАВИ!

У липні та листопаді 2022 року Фонд громад “Рідня” організував для любителів активного відпочинку гірські мандрівки в Карпатські гори. Мета мандрівок, крім милування Українськими Карпатами – пройтися славними вершинами Карпат, де в різні періоди історії України боронили українську ідею та своє право на волю славні опришки, лицарі Січового Стрілецтва, героїчні повстанці ОУН-УПА.

Мандрівка на гору Яворина 16-17 липня 2022.

З Вікіпедії можна отримати інформацію, що:

“Гора Яворина знаходиться біля села Липа Долинського району Івано-Франківської області, її висота 1131 м. В 1944 на горі Яворина розташовувалася Старшинська школа Української Повстанської Армії «Олені», курсанти якої під керівництвом майора Федора Польового (псевдо «Поль») полягли 15 жовтня 1944 в більшовицькій засідці в урочищі Глибокий у відчайдушному бою зі спецчастиною карателів НКВС. 31 жовтня 1946 у бункері, який знаходився неподалік від школи, героїчно загинув у 27-річному віці, з дружиною Антоніною, грудним синочком Романом та бойовими побратимами провідник ОУН Карпатського краю Ярослав Мельник (псевдо «Роберт»)”. 

Організована Фондом “Рідня” група з 17 чоловік, вчергове помандрували на гору Яворина щоби віддати свою шану воякам, які загинули за волю України в боротьбі з московським загарбником.

Мандрівна група була сформована, як з досвідчених мандрівників (члени Прикарпатського клубу мандрівників) так і тих, хто не мав досвіду гірських мандрівок (волонтери фонду, внутрішньо переміщені особи). За віком це були мандрівники від 20 до 70 років.

 Відбувши мандрівку можу стверджувати, що маршрут не з легких. Стрімкі та затяжні підйоми давалися важко. Також, не легко давалися і стрімкі, затяжні спуски, які до того ж проходили по місцевості в чагарнику, повалених деревах та зарослях ожинника. 

Але неймовірним було те, що досвідчені учасники мандрівки підставили своє плече допомоги тим хто цього потребував. Тому, в цій мандрівці це була КОМАНДА, яка спільними зусиллями досягнула мети. З мандрівки всі повернулися неушкодженими. Так, втомленими, але щасливими. 

Під час Хресної ходи, піднімаючись до вершини, молилися за душі вояків загиблих в бою з москалями, вшанували пам’ять похованих на цвинтарі старшин та курсантів школи Української повстанської армії “Олені”.

Душевної насолоди надали і таборування з спільною трапезою та вечірніми українськими піснями під гітару.

Чин відкриття та закриття табору з виконанням гімну України та підняттям жовто-синього прапора задали дух та тон на всю мандрівку.

Оцінюючи сили, які були віддані для подолання труднощів у мандрівці усвідомлюєш ту жертовність і патріотизм, силу духу воїнів, які щоденно жертвували своїм здоров’ям і життям за те, щоб Україна була вільною.

Вважаю, що ми повинні докласти зусиль щоб інформація про гору Яворина у Вікіпедії відображала більше інформації про події, які там відбувалися. А ми для цього маємо бажання і ресурси.   

Мандрівка на гору Ключ 05 листопада 2022.

Гора Ключ знаходиться біля сіл Труханів та Побук на Сколівщині у Львівській області. Висота гори 929 м над рівнем моря.

У листопаді 1914 року, у час І Світової війни, на горі Ключ відбувся бій між сотнею Січових Стрільців та московською армією. В ході бою 13 січовиків загинули, а 14 поранено. Тоді, як і тепер, Українські Воїни стали на оборону нашої землі від московської навали і поклали життя у бою. 

Щоб вшанувати пам’ять полеглих синів українського народу, Фонд громад “Рідня” організував для групи з 10 чоловік сходження на гору Ключ. Очолив групу, волонтер Фонду, Василь Дмитришин. Біля могил полеглих вояків ми помолилися за їхні душі та віддали шану їхньому героїзму. Також, згадали  загиблих і у теперішній війні з сучасними рашистами.

Щоб зробити маршрут на гору Ключ доступним для всіх бажаючих побувати в цих героїчних місцях ми промаркували трасу маршруту, встановили вказівні таблички. Це убезпечить подорожуючих від блукань під час сходження на гору. Під час зустрічі з сільським старостою Труханова домовилися об’єднати зусилля влади та громади для відновлення поминальної каплички на могилі, встановити інформаційні щити, грунтовніше дослідити та опублікувати історію того бою. ПЛАСТ, СІЧОВІ СТРІЛЬЦІ, УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА АРМІЯ, ОУН, УПА, МАЙДАН, АЗОВ … Історія, яка ніколи не вмре і не забудеться. 

Слава Україні. Героям Слава!    

 Розширений звіт про мандрівку на гору Яворина.                    

Олег Шмілик, координатор спільної програми  “Добрий господар” Фонду громад “Рідня” та Християнської Служби Порятунку, учасник мандрівок. 

18 листопада 2022

Початок з молитвою до Господа Бога про успішну мандрівку на гору Яво

Хресна хода маршрутом до вершини гори Яворина

Молебень біля могил воїнів УПА на горі Яворина


Стилізовані футболки учасників мандрівок “Горами нашої слави”

Be the first to comment on "ГОРАМИ НАШОЇ СЛАВИ!"

Напишіть відгук