Джордж Вайґель: за всіма ознаками, в Україні триває геноцид

Філософ та папський біограф Джордж Вайґель вважає, що членам Конгресу США слід забути про лозунги «Америка понад усе!» і про бажання деяких політиків зменшити обсяг допомоги Україні, і серйозно поставитися до того, що сьогодні відбувається у Східній Європі.

Про це він заявив у своїй колонці для Denver Catholic, доводячи, що те, що роблять російські загарбники з Україною, за всіма ознаками є геноцидом.    

Для початку варто було би поглянути на Конвенцію про геноцид 1948 року. Цей договір, учасником якого є США, визначає геноцид «як будь-яку з наступних дій, вчинених з наміром частково або повністю знищити національну, етнічну, расову або релігійну групу:

а) вбивство членів групи;

б) заподіяння членам групи серйозної фізичної або психологічної шкоди;

в) навмисне створення для групи життєвих умов, розрахованих на її повне або часткове фізичне знищення;

г) застосування заходів, спрямованих на обмеження народжуваності у групі; д) примусове переміщення дітей із однієї групи в іншу.

Єльський історик Тімоті Снайдер вважає, що, згідно з критеріями Конвенції про геноцид (учасницею якої є, між іншим, і росія) російська війна в Україні є геноцидом. Цю думку поділяють і очільники УГКЦ, які намагалися пояснити ситуацію Папі Франциску саме такими словами. У недавній лекції професор Снайдер розширив аргументи щодо звинувачення Росії в геноциді, визначивши додаткові маркери геноцидних намірів і діяльності, взяті з його дослідження геноцидних агресій протягом останніх кількох століть.  

Ці маркери включають заперечення державності народу, що його прагне контролювати колонізатор; заяви про те, що історичний народ чи нація не є ні тим, ні іншим; заперечення людяності інших; відмова визнати, що хтось раніше вчиняв геноцид проти певного населення; поширення теорій «заміщення», які стверджують, нібито «інші займають наш простір, тому ми забираємо його назад»; перевантаження концептуальної схеми світу шляхом вчинення стількох актів жорстокості, що ті, кого безпосередньо не стосується, приголомшено запитують, чи справді те, що відбувається, є геноцидом.

Як російська війна в Україні відповідає ознакам геноциду згідно з маркерами професора Снайдера?

Заперечення державності та народності. Президент рф владімір путін, чиї заяви підкріплюються фальшивою релігійною історією, яку поширюють очільники російської православної церкви, принаймні з 2011 року заперечує, що українці — справжній народ, а Україна — справжня держава. Російський диктатор продовжує ці вихляння з часу окупації значних територій східної України. Путін також використовував відверто геноцидні висловлювання за кілька днів до повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Дегуманізація і демонізація. Виправданням путіним вторгнення до мирного сусіда, з боку якого не було жодних загроз, було те, нібито Україна — це фашистська недержава, якою керують «нацисти». Під час війни російська пропаганда постійно описує українців сатаністами або одержимими демонами — а отже, це образа християнського націоналізму, яким путін гротескно виправдовує свій режим та його дії.

Примусове переміщення. Путін і його пропагандистська машина оголосили, що законні мешканці територій України — це росіяни, які піддалися міжнародній змові, яка своєю чергою маніпулює псевдолідерами України. Якщо знищити узурпаторів, правильний порядок буде відновлений. Ця ганебна аргументація була основною частиною російської телевізійної пропаганди, у той час як понад 100 000 українських дітей були вивезені до росії для русифікації.

Заперечення попередніх актів геноциду. Путінська росія продовжує заперечувати, що сталінський СРСР організував масовий голод в Україні у 1932-33 роках, пояснюючи цей політично вмотивований геноцид, внаслідок якого загинуло щонайменше 3 млн людей, «природним лихом». Нинішня спроба росії позбавити Україну води, їжі та електроенергії не може не нагадати про звірства сталінського Голодомору.

Притуплення чутливості та сумління постійним ухилянням від масових убивств. Міжнародні слідчі органи підтвердили геноцид в Україні. Проте постійне заперечення цих реалій російськими пропагандистами та очільником російського МЗС серґєєм лавровим, можливо, притупило чутливість світу — як вона була притуплене на Балканах і в Руанді в 1990-х роках; як сьогодні вона притуплюється перед обличчям геноциду уйгурів у Китаї.

Лекція історика Тімоті Снайдера «6 кроків, щоб довести російський геноцид в Україні», на яку посилається професор Вайґель, доступна на Ютубі англійською мовою.


Джерело


Be the first to comment on "Джордж Вайґель: за всіма ознаками, в Україні триває геноцид"

Напишіть відгук