Економія на комуналці: як значно зменшити рахунки за воду та електроенергію

Експерти назвали способи, як зменшити обсяг споживання води, не обмежуючи себе в комфорті. Окрім того, в Україні буде складний опалювальний сезон, в якому очікується більша витрата електроенергії. Стало відомо, як вдвічі зменшити рахунки за неї.П

Вода

Багато українців змушені берегти кожну копійку, оскільки залишилися у скрутному становищі через ситуацію в країні. Є прості способи заощадити на комуналці та платити менше за воду. Перший та головний момент – у квартирі має бути встановлений лічильник, щоб ви могли контролювати споживання.

Фахівці в галузі ЖКГ порекомендували:

  • полагодити крани – змішувач, що тече, призведе до стрімкого зростання сум у платіжках за комунальні послуги;
  • використовувати електрочайник порційно – не наливати туди більше води, ніж потрібно для приготування чаю чи кави;
  • не розморожувати м’ясо у воді – воно розтане і в ємності на кухонному столі або на полиці в холодильнику;
  • не мити продукти та посуд під проточною водою. Оптимально набрати потрібний об’єм, додати миючий засіб, вимити все, а потім тільки ополоснути чистою водою;
  • придбати посудомийку – в ній набагато менша витрата води, ніж під час ручного миття.

Заощадити воду можна і у ванній кімнаті. Для цього необхідно:

  • вимикати воду під час чищення зубів, щоб її надлишки не йшли в нікуди;
  • поливати кімнатні рослини вечорами, а не вранці – волога випаровуватиметься і треба буде менше води;
  • покласти в бачок унітазу пластикові пляшки, заповнені водою, щоб зменшити її витрату;
  • приймати душ, а не ванну – вдасться заощадити близько 150 л води.

Також бажано замінити всі змішувачі та крани сучасними, які мають функцію економії води. Зверніть увагу на зливний бачок із двома кнопками. За допомогою цього найпростішого пристрою можна зливати 3 або 5 літрів води за раз.

Електроенергія

У період війни та протягом півроку після її завершення в країні діятиме мораторій на підвищення комуналки. Українці оплачуватимуть рахунки, зокрема за електроенергію, за колишніми тарифами. Найменше платитимуть користувачі, які витрачають до 250 кВт/год на місяць. Кожна кіловат-година обійдеться їм у 1,44 грн. Коли цей норматив буде перевищено, вартість кіловат-години збільшиться до 1,68 грн.

Якщо варіант обмеження використання електроприладів не ваш, є сенс встановити багатозонний лічильник. Він коштуватиме кілька тисяч гривень, але окупиться у зимовий період. Причому слід враховувати те, що наступного року вартість електроенергії може підвищитися.

Тарифи з двозонним лічильником будуть такими: повний тариф з 7.00 до 23.00 та половина тарифу з 23.00 до 7.00. Таким чином можна добре заощадити.

Відомо, що в майбутньому опалювальному сезоні у квартирах буде прохолодніше на кілька градусів. Логічно, що українці масово використовуватимуть електроприлади. При цьому не факт, що електропроводка у будинках, особливо старих, витримає додаткове навантаження.

Глава Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин проаналізував проблему.

“Якщо використовувати велику кількість обігрівачів і якщо поганий автомат або “жучок” замість автомата, перегорить проводка. Тому важливо знайти електрика та попросити його обстежити проводку всередині всього багатоквартирного будинку”, – порадив експерт.

Бажано, щоб електрообігрівачі використовувалися в період непікових навантажень – коли сусіди на роботі чи сплять. Фахівці радять обігрівати тільки кімнату, де перебуваєте, і то протягом кількох годин, а не весь день.

Ще одна можливість заощадити електрику – енергоефективна побутова техніка класів А та А+. Вона обійдеться дорожче, але дозволить використати менше енергії.

Співробітники Державного агентства з питань енергоефективності порадили використати енергоефективні лампи (оптимально – світлодіодні LED), індукційні плити, МХ-печі, НВЧ-печі. Також важливо не забувати вимикати світло в кімнатах, де нікого немає, і відключати пристрої, якими не користуєтесь.

Джерело

Be the first to comment on "Економія на комуналці: як значно зменшити рахунки за воду та електроенергію"

Напишіть відгук