Кінець епохи Роу проти Вейда: в США скасовано федеральний на аборти

Час залишити дітовбивство у варварському минулому! Рішенням Верховного суду США надано можливість штатам самостійно забороняти аборти. 24 червня дійсно історична дата, адже через 49 років після легалізації дітовбивства на федеральному рівні (рішення Верховного суду в справі «Роу проти Вейда») нарешті скасовано цю нав’язану норму.

Сьогодні з дев’яти суддів п’ятеро підтримали право штатам забороняти аборти, троє проголосували проти. Варто зазначити, що це рішення ухвалено також завдяки голосам суддів, яких призначив Дональд Трамп (Ніл Горсач, Бретт Кавано та Емі Коні Баррет). Попри тиск, погрози фізичною розправою для них і їхніх дітей, попри пікетування помешкань і навіть спробу замаху на вбивство, вони ухвалили це історичне рішення, яке може зберегти життя мільйонам.

«Ми вважаємо, що Конституція не надає права на аборт», — заявив у підсумку суддя Семюель Аліто. Також він додав, що штати мають абсолютне право вводити обмеження для абортів, якщо при цьому захищаються «законні державні інтереси», зокрема «повага та збереження внутрішньоутробного життя на всіх етапах розвитку».

Тепер майже в половині штатів можливість легального аборту буде негайно скасована, ще 13-ти винятком буде лише загроза життю вагітної жінки. Кінець «Роу проти Вейда» — це також початок нової суспільної дискусії. В найближчі місяці мі побачимо як нові рішення про заборону абортів на рівні штату (а це можуть бути десятки законопроектів), так і масові протести феміністок, ліворадикалів та лобістів абортів (наприклад, співробітників Планованого батьківства).

Попри хибні уявлення про тотожність дітовбивства і цивілізованості (ліві в Україні роками нав’язували ці стереотипи), сьогодні ми бачимо, як дедалі більше людей на Заході підтримують життя, як ця тема зберігає актуальність.

Кожен крок на захист ненароджених дітей — це велика перемога справжніх західних цінностей і християни відіграють в цьому провідну роль.

Джерело


5 СУДДІВ, ЯКІ ПРИЙНЯЛИ ІСТОРИЧНЕ РІШЕННЯ ПРОТИ АБОРТІВ У США: ПРАКТИКУЮЧІ КАТОЛИКИ АБО КАТОЛИЦЬКОГО ВИХОВАННЯ

Так звана «католицька більшість» змогла відкинути діючий впродовж майже 50 років закон, який легалізував аборти в США.

І хоча «рішення Доббса» не достатньо для захисту ненароджених на національному рівні, тим не менше воно символізує велику перемогу десятиліть зусиль захисників життя культивувати і поширювати юристів, спроможних заперечити сумний прецедент Рое та дозволити країні обрати інший шлях.

Цікаво (але не дивно), що п‘ятеро суддів, котрі проголосували за відкинення «Рое проти Вейда» є практикуючими католиками або отримали католицьке виховання.

Ось їхні імена та коротка біографічна довідка:

1. Самуель Аліто

Призначений до Верховного Суду США у 2006 році за рішенням Джорджа Буша.

72-річний практикуючий католик з італійсько-американської родини.

Стверджує, що віра надає його життю сенс.

2. Клеренс Томас

У ВС з 1991 року, коли його призначив Джордж Буш.

Його виховував дідусь-навернений католик, бабуся-баптистка, а також католицькі-монахині в школі.

Навчався у католицькій семінарії. Через певні обставини покинув семінарію і частково занедбав релігійне життя. Однак після призначення до Верховного Суду повернувся до практикування католицької віри.

Зараз йому 74 роки, і він найдовше працює суддею від усіх членів ВС США.

3. Ніл Ґорсач

До ВС його призначив Дональд Трамп у 2016 р.

Виховувся як католик, навчався у католицьких школах, в т.ч. школі Джорджтаун Товариства Ісуса в Меріленді.

Шлюб з дружиною взяли в Англіканській церкві, а зараз є членами Єпископальної церкви.

4. Бретт Кавано

До ВС його призначив Дональд Трамп у 2018 р.

Вчився у єзуїтській школі Джорджтаун.

Належить до «активної католицької спільноти». В дитинстві був міністрантом, прислуговував біля вівтаря. Часто волонтерить з “Catholic Charities”, годуючи бездомних.

Власне біля його дому на початку червня затримали зловмисника-прихильника абортів, який хотів його вбити.

5. Емі Конні Беррет

У Верховному Суді від 2020 р. за призначенням Дональда Трампа.

Друга жінка-католичка у складі Верховного Суду США.

Разом з чоловіком мають 7 дітей (2 з них усиновлені). Її батько впродовж 40 років служив дияконом в архиєпархії Нового Орлеану.

Практикуюча католичка. Входить до екуменічної харизматичної групи «People of Praise», що налічує 2 тисячі дорослих членів, в т.ч. священників.

Джерело


Єпископи США про скасування «права» на аборт: це рішення — плід молитви і жертв тисяч простих людей


«Це історичний день для нашої країни». Так про скасування Верховним судом США федерального закону про аборти написали у спеціальній заяві голова єпископату США архієпископ Хосе Ґомес і голова Комітету захисту життя архієпископ Вільям Лорі.

Вони нагадали, що «вже майже 50 років Америка підтримувала несправедливий закон, який дозволяв одним вирішувати, чи інші можуть жити, чи померти; ця політика призвела до смерті десятків мільйонів ненароджених дітей, поколінь, яким відмовили у праві народитися».

— Америка була збудована на тій істині, що всі чоловіки та жінки створені рівними, з Богом їм даним правом на життя, свободу і прагнення щастя. Цю істину серйозно заперечив вирок Верховного суду США у справі Роу проти Вейда [1973 р.– KAI], який легалізував і внормував відбирання неповинного людського життя.

Сьогодні ми дякуємо Богу, що суд скасував це рішення. Ми молимося, щоб наші обрані представники тепер ухвалили закони і принципи, які захищають та оберігають найслабших посеред нас, — написали ієрархи.

Єпископи підкреслили, що вони оплакують «найменших», яким від 1973 року відбирали життя, і ввіряють їхні душі «Богу, який полюбив їх споконвічно і який їх любитиме всю вічність».

«Наші серця — також із кожною жінкою і чоловіком, які болісно страждали від абортів; ми молимося про їхнє зцілення і присягаємось у нашому постійному співчутті й підтримці. Як Церква, ми повинні служити тим, хто страждає у тяжких вагітностях, і оточувати їх любов’ю», — вказали ієрархи.

Архієпископ Лос-Анджелеса та архієпископ Балтімора визнали, що це рішення стало плодом молитов, жертв і зусиль підтримки від незліченних пересічних американців із різних середовищ, яким вони висловлюють свою вдячність. Їхні старання на користь життя «відображають усе, що є доброго в нашій демократії, а рух захисту життя заслуговує на зарахування до великих рухів на благо суспільних змін і громадянських прав в історії нашого народу».

Представники єпископату зазначили: «Настав час розпочати працю над будуванням Америки після Роу». Це буде «час лікування ран і виправлення суспільних поділів», час «розумних роздумів та громадянського діалогу та спільної побудови суспільства й економіки, які підтримують подружжя та сім’ю, де кожна жінка має підтримку та засоби, яких потребує, щоби з любов’ю народити свою дитину».

— Як релігійні очільники, ми зобов’язуємося продовжувати наше служіння великому Божому планові любові до людини та співпрацювати з нашими співгромадянами, щоб виконати обітницю Америки, яка стосується гарантування права на життя, свободу і прагнення до щастя всіх людей, — заявили архієпископи Ґомес і Лорі.

Джерело


Be the first to comment on "Кінець епохи Роу проти Вейда: в США скасовано федеральний на аборти"

Напишіть відгук