Людські фабрики будуть «виготовляти» до 30 тис. дітей на рік – розробка берлінського науковця

Берлінський вчений Хашем Аль-Гайлі заявив про створення концепції штучної матки.

У разі реалізації концепції капсул EctoLife спеціальні лабораторії будуть «виготовляти» до 30 тис. дітей на рік, пише Pragmatica.

Також технології, продиктовані ментальністю людської всесильності, дозволять проводити генетичну інженерію ембріона перед тим, як імплантувати його в штучну утробу. Можна вибрати все: від кольору очей і волосся до сили, зросту й інтелекту. Вочевидь, ембріони «неправильних» дітей будуть знищуватися.

При цьому науковець нарікає на те, що нині дослідження гальмуються нормами, які обмежують експерименти над людьми. Експериментувати з людськими ембріонами можна лише упродовж 14 днів, далі їх необхідно вбивати.

«Єдине, що залишилося, це створити прототип, поєднавши всі функції в одному пристрої. З точки зору часових рамок, це дійсно залежить від етичних принципів. Нині дослідження на людських ембріонах не допускаються довше 14 днів. Після 14 днів ембріони повинні бути знищені через етичні міркування. Якщо ці етичні обмеження буде послаблено, через 10-15 років EctoLife почне широко використовуватися всюди», – каже Хашем Аль-Гайлі.

Нагадаємо, що Католицька Церква і принаймні частина інших християн засуджують екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Щонайменше, теперішні технології штучного запліднення передбачають знищення «зайвих» зародків. Тобто, аби народилася одна дитина, знищують декількох її братів та сестер. Як слідує з цитованих слів науковця, дослідження, які він проводить, в принципі вимагають створювати штучним шляхом ембріони, проводити над ними експерименти, а потім убивати. Одначе і без цього ЕКЗ (не кажучи вже про вирощування ембріонів поза тілом матері) розглядається Церквою як таке, що суперечить людській гідності.

Раніше «Політична теологія» писала про працю над технологіями штучної матки в комуністичному Китаї.

Джерело

Китайські науковці працюють над «виробництвом» людей під наглядом роботів

Дослідники з китайського Сучжоу розробили систему штучного інтелекту, здатну доглядати за ембріонами під час їхнього росту у штучній матці.

Завданням «роботів-няньок» є спостереження, документування, коригування рівня необхідних речовин, а також оцінка «перспективності» кожного ембріона.

Про відповідні дослідження стало відомо наприкінці січня. Випробування проводилися на тваринних ембріонах. Проте очевидною ціллю досліджень є розробка технології «виробництва» людей поза тілом матері.

Окремі науковці висловлюють не тільки етичні застереження щодо такого «виробництва», але й сумніви в ефективності самої технології. Тим не менше, комуністична влада Китаю може виявитися зацікавленою у застосуванні інновації.

Китай є зразковим прикладом реалізації ідеї контролю за чисельністю населення. Адже там на службу мальтузіанству була поставлена не тільки пропаганда, але й уся повнота механізмів тоталітарної держави.

Спершу китайські комуністи дотримувалися політики радикального зниження народжуваності, зокрема – забороняли мати більше однієї дитини. Такий волюнтаризм призвів до перспективи депопуляції населення КНР. Причому тепер у гру вступили культурні чинники. Все більше китайських жінок не хочуть мати дітей, обираючи кар’єру; сім’ї свідомо обмежуються лише однією дитиною, не наважуючись «інвестувати» у більшу їхню кількість.

Тож не можна виключати сценарію того, що комуністичний режим, виправляючи власні помилки, зробить ставку на технології, які донедавна були складовою фантастики.

Варто зауважити, що Католицька Церква і принаймні частина інших християн принципово засуджують екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Щонайменше, теперішні технології штучного запліднення передбачають знищення «зайвих» зародків. Тобто, аби народилася одна дитина, знищують декількох її братів та сестер.

Одначе і без цього ЕКЗ (не кажучи вже про вирощування ембріонів поза тілом матері) розглядається Церквою як таке, що суперечить людській гідності.

Джерело

Be the first to comment on "Людські фабрики будуть «виготовляти» до 30 тис. дітей на рік – розробка берлінського науковця"

Напишіть відгук