Молодь і Церква 21 століття: виклики у фізичній і віртуальній реальності

Більшість представників покоління Z відкидають організовану релігію, хоча є духовними або релігійними

Хоча більшість молодих людей у ​​віці від 13 до 25 стверджують, що вони релігійні чи духовні, вони не мають офіційних зв’язків з будь-якою конкретною релігійною спільнотою і вирішують замість цього створювати для себе шляхи віри, використовуючи різні релігійні та нерелігійні джерела. На це вказують результати нового дослідження Springtide Research Institute.
Джерело: christianpost.com
У дослідженні The State of Religion & Young People 2021: Navigation Uncertainty, яке опубліковане цього місяця, досліджуються причини розриву між молодими людьми й традиційними релігійними установами в часи невизначеності, а також показано, як вони шукають вирішення цього розриву за допомогою дослідників концепції, яку назвали «Віра роз’єднана».

«Аналогія може допомогти проілюструвати «розділення віри». Подумайте, як сервіси потокової передачі музики, такі як Pandora або Spotify, розпаковують альбоми: людина може насолоджуватися певними треками, не купуючи весь альбом. Хтось може створювати власні списки відтворення, «роз’єднуючи» різноманітні альбоми та «об’єднуючи» пісні з цих багатьох альбомів і виконавців на свій смак, – пояснили дослідники. – По суті, молоді люди з роз’єднаною вірою будуть брати участь у релігії, включаючи обряди, вірування та спільноти, у мірі, яка їм підходить, без формальних чи постійних зобов’язань».

Дані дослідження показують цілий рік досліджень, включаючи понад 10 000 опитувань із запитаннями про переконання, практики, поведінку, стосунки молодих людей та інтерв’ю на ті самі теми.

Дослідження показало, що багато молодих людей, які ототожнюють себе з релігією, не є членами жодної духовної чи релігійної спільноти, і багато хто будують свій власний релігійний чи духовний шлях через роз’єднання.

З респондентів у дослідженні, які ідентифікували себе як протестантів, лише 68 % сказали, що вони є членами духовної чи релігійної спільноти. Серед римо-католиків ця кількість знизилася до 56 %, а серед мормонів – до 55 %. Серед респондентів, які сказали, що вони «просто християни» – група, яка відкинула приналежність до будь-якої організованої християнської групи – лише 52 % сказали, що вони є членами певної релігійної спільноти або брали участь у якійсь релігійній спільноті, тоді як 48 % сказали, що ні.

А білі релігійні молоді люди частіше, ніж будь-яка інша расова когорта, не брали участі в жодній організованій релігії. Лише 42 % білих респондентів сказали, що вони причетні до релігійної громади, тоді як 58 % сказали, що ні. Це число було дещо нижчим серед латиноамериканців. Близько 41 % респондентів сказали, що вони брали участь у релігійній чи духовній спільноті, тоді як 59 % сказали, що ні. Лише темношкірі американці та американці азійського походження мали незначну кількість респондентів, які сказали, що вони брали участь у якійсь релігійній чи духовній спільноті.

Хоча 71 % респондентів вважають себе принаймні трохи релігійними чи духовними, дані також показують, що багато молодих людей воліють довіряти в першу чергу своїй сім’ї та друзям, а не релігійним інституціям у часи невизначеності чи труднощів.

Дослідження показало, що удвічі більше молодих людей звертаються до сім’ї (49 %) і друзів, (55 %), у часи потреби, ніж до когось ще.
Джерело

Епоха МЕТА. Чи готова Церква до появи метавсесвіту?

Коли у 2020 році на тлі пандемії були закриті масові богослужіння, і онлайн-церква, як формат церковного життя, стала частиною повсякденного життя, багатьом служінням ббуло важко. Дехто досі сперечається про допустимість онлайн-участі в богослужіннях, але навіть ці технології – позавчорашній день.
Джерело: inlight.news
Нещодавно Марк Цукерберг оголосив про те, що Facebook працює над створенням метавсесвіту. А вчора 28 жовтня, заявив про зміну назви компанії на Мета. Facebook − не єдині, хто веде людство у нову матеріальність. Багато технологічних гігантів бачать своє майбутнє в створенні метавсесвіту.

Що ж таке метавсесвіт?


Вперше термін «метавсесвіт» використовував письменник-фантаст Ніл Стівенсон у своєму романі «Лавина» (Snowcrash) 1992 року.

У світі Стівенсона метавсесвіт – віртуальний світ, куди люди отримують доступ через персональні термінали. Ці прилади проєктують дисплей віртуальної реальності на окуляри, які носить користувач. Потрапивши у метавсесвіт, герої роману відвідують нічні клуби чи купляють нерухомість.

Марк Цукерберг бачить метавсесвіт Facebook як «віртуальне середовище, в якому ви зможете бути присутніми з іншими людьми в цифрових світах. Це «втілений інтернет», і ви знаходитесь всередині, а не дивитесь на нього». Визначальна характеристика метавсесвіту, за словами Цукерберга, – «це присутність, відчуття того, що ви дійсно знаходитесь в іншому місці чи з іншою людиною».

«В майбутньому ви зможете сидіти як голограма на моєму дивані або я буду сидіти на вашому, це дійсно відчуватиметься так, ніби ми знаходимося в одному місці. Навіть якщо ми знаходимося в різних штатах на відстані сотень миль один від одного», − сказав Марк Цукерберг в інтерв’ю The Verge у липні 2021 року.

В цьому ж інтерв’ю Цукерберг пояснив, що метавсесвіт працюватиме на гарнітурах віртуальної реальності, мобільних приладах та ігрових консолях. Щоб це стало можливим, «необхідні нові протоколи і стандарти, нові прилади, нові чіпи, нове програмне забезпечення − від движків рендерингу до систем оплати та всього, що між ними».

Віцепрезидент Facebook Ендрю Босфорт, відповідальний за VR та AR, написав, що «для створення метавсесвіту Facebook необхідно побудувати сполучну тканину між просторами, щоб зняти обмеження фізики та переміщатися між ними так само легко, як з однієї кімнати будинку в іншу».

Але керівництво Facebook не просто розмірковує на цю тему, останні місяці вони збирають команду з розробки метавсесвіту, яка стане частиною Facebook Reality Labs, що займається проєктами віртуальної та доповненої реальностей.

Марк Цукерберг вважає, що метавсесвіт подарує величезні можливості всьому суспільству.

Уявіть, що ви працюєте з дому, але у вас є цифровий офіс. За допомогою голограми ви перебуватимете в одному просторі з колегами, не залишаючи свій будинок.

Люди відчуватимуть присутність інших людей під час розмови. Це будуть не сучасні відеодзвінки, коли ми бачимо співрозмовника лише через екран. Завдяки метавсесвіту у людини виникатиме відчуття того, що вона знаходиться з людьми в одному місці. Це дозволить разом відвідувати концерти, займатися спортом або танцями.

Вчитися також можна буде не виходячи з дому. Але це будуть зовсім не сучасні вебінари, а заняття, на яких можна бути присутнім особисто завдяки метавсесвіту.

Стів Ковач, технічний редактор CNBC, вважає, що Facebook буде використовувати цю модель і «заробляти, приймаючи частину коштів від транзакцій в метавсесвіті». На такій економічній моделі сьогодні побудовано безліч безплатних ігор, які заробляють на продажі цифрових товарів усередині ігрового світу.

Засновник Epic Games Тім Суїні зазначає, що почав серйозно думати про метавсесвіт у 2017 році після успіху гри Fortnite.

«Це буде місце зустрічі для людей та творців. Якоїсь миті кожна компанія буде там. Якщо ви виробник автомобілів, присутність вашого бренду в метавсесвіті не буде рекламою ваших авто. Воно буде місцем, де люди дійсно зможуть керувати автомобілем і відчути це».

А що відносно Церкви?


У ході все більшого проникнення технологій змішаної та доповненої реальності, християнству доведеться, по-перше, дати відповіді на чималу кількість етичних питань, з якими людство ніколи не стикалося.

По-друге, перед Церквою постануть питання допустимості (або необхідності) появи метацерков та проведення метабогослужінь, метахрещень та метапричастя.
Джерело


Be the first to comment on "Молодь і Церква 21 століття: виклики у фізичній і віртуальній реальності"

Напишіть відгук