МІФ: «гомосексуалісти складають 10%»

Більша частина даного матеріалу опублікована в інформаційно-аналітичній доповіді «Риторика гомосексуального движения в свете научных фактов». doi:10.12731/978-5-907208-04-9, ISBN 978-5-907208-04-9

Одним із гасел «ЛГБТ»-руху є твердження про те, що частка людей з гомосексуальним потягом становить нібито 10% – тобто кожен десятий. Насправді, згідно широкомасштабним сучасним дослідженням, проведеним в США і країнах Європейського Союзу (тобто в країнах, де гомосексуалізм має всебічну підтримку і захист з боку державного апарату), частка людей, які ідентифікують себе як гомосексуалістів, варіює від <1% до максимум 3 %.

Джерела: 18

Звідки ж узялося твердження про «10%», що активно застосовується «ЛГБТКІАП+» – рухом в засобах масової інформації, шоу-бізнесі і культурі?

В основі цього міфу лежать викривлені і вирвані з контексту заяви американського ентомолога Альфреда Кінсі, який у 1941 р під фінансуванням фонду Рокфеллера почав збирати дані про статеве життя американців. У 1948 році Кінсі опублікував звіт під назвою «Сексуальне життя самця людини» (Kinsey 1948), в якому було зроблено кілька «сенсаційних» заяв, що поклали початок так званої «сексуальної революції» в Америці:

 1. Кінсі вказав, що проміскуітет і статеві девіації поширені серед американських громадян набагато ширше, ніж вони самі про це думають (Reisman 1990, стор. 2).
 2. Кінсі запропонував спеціальну шкалу сексуального потягу з 7 градацій: від спрямованого виключно на протилежну стать, до спрямованого виключно на власну стать (Kinsey 1948 стр. 639, 651, 656). У цій шкалі середні значення вказували на бісексуальний потяг, таким чином стани, що вважалися девіацією, прирівнювалися до фізіологічних (Kinsey 1948 стр. 639, 651, 656).
 3. Кінсі мав на увазі, що статеві контакти між хлопчиками і чоловіками є не такими шкідливими, як вважалося раніше (Marotta 1981, стор. 36.
 4. У вибірці Кінсі 8% чоловіків респондентів повідомили про сексуальні контакти з тваринами (Kinsey 1948 стр. 667).
 5. Нарешті, в вибірці Кінсі близько 10% опитаних чоловіків вказали, що практикували «більш-менш виключно одностатеве сексуальний зв’язок протягом не менше ніж трьох років між 16 і 55 роками», а 4% чоловіків робили це протягом всього свого життя (Kinsey 1948 , стр. 65).

Чи є дослідження Кінсі адекватним, а його результати – реалістичними? Фахівці розглядають діяльність Альфреда Кінсі з двох позицій: з методологічної та етичної.

Методологічні неточності звіту Кінсі.

Оскільки нормальні люди 40-а років не бажали поширюватися про подробиці свого інтимного життя, Кінсі доводилося шукати добровольців серед маргіналів – в тюрмах, кублах, публічних будинках тощо. Так, 25% людей у ​​вибірці Кінсі були або ув’язненими в теперішньому часі, або відбули тюремне ув’язнення в минулому, а 5% вибірки були чоловіками-повіями (Kinsey 1948 стр. 216). Крім того в вибірці були сотні гомосексуалістів з гей-барів, сутенери, злодії, грабіжники і навіть 9 педофілів. Саме їх історії були піднесені як нормальна і широко поширена сексуальність середньостатистичного американця, на підставі чого і було створено рух «за права» гомосексуалістів.

У 1954 році комітет Американської Статистичної Асоціації, куди входили вчені світового рівня, математик Джон Тьюки і статистик Вільям Кохрен, дійшов висновку: «Ми вважаємо обґрунтованими критичні зауваження до звіту Кінсі з приводу того, що більшість зроблених авторами провокаційних заяв не спираються на дані, представлені в звіті … Не пояснюється, на яких доказах засновані подібні заяви … Висновки, які виходять із представлених в звіті даних, зроблені авторами в надто самовпевненій манері… У сукупності ці критичні зауваження вказують на те, що велика частина звіту не відповідає стандартам добросовісної наукової публікації» (Cochran 1954 стр. 152).

Висновки Кінсі зроблені за результатами вивчення суб’єктивно підібраною групи індивідів, знайомих один з одним, тоді як академічно коректне дослідження необхідно проводити в рандомізованій (тобто випадково підібраній) групі. Зокрема, Тьюки помітив: «випадково підібрана група з трьох людей була б більш репрезентативною, ніж група з трьохсот чоловік містера Кінсі» (New York Times 2000, стор. A19).

Джон Тьюки (в центрі) і відомий гарвардський статистик Фредерік Мостеллер під час аналізу звіту Кінсі.

Психолог Абрахам Маслоу, творець знаменитої «піраміди потреби Маслоу», додав, що Кінсі не врахував спотворення, пов’язані з тим, що дані збиралися тільки на добровольцях, які бажали брати участь в дослідженні, тому вибірка Кінсі є абсолютно непредставницькою (Maslow 1952 стр. 259) .

Ось що пишуть з приводу такого бажання брати участь в дослідженні Кінсі психіатр Едмунд берглері і гінеколог Вільям Крогер в своїй роботі «Kinsey’s myth of female sexuality: the medical facts»: «… Інтимне життя нормальної людини є глибоко особистою справою, тому припущення Кінсі про те, що його добровольці говорять правду, ставиться під сумнів. Люди, які у всіх інших випадках говорять правду, схильні ухилятися від правди, коли йдеться про секс. Типова жінка того часу і культури, відповідаючи на питання про своє сексуальне життя, сказала б «Не суньте ніс не в свою справу». Зазвичай жіноче сексуальне життя ґрунтується на прагненні шлюбу, любові і материнства, але подібні функції не фігурують в доповіді Кінсі.

Відкритість добровольців в дослідженнях Кінсі може ґрунтуватися на їх прихованих бажаннях, заснованих на сексуальних неврозах. Відсутність знань про динамічну психіатрію змусило Кінсі збитися зі шляху; він не розумів, що його добровольці були готові говорити, тому що вони були невротиками. Вони вітали можливість довести передбачувану універсальність сексуальних відхилень… » (Bergler 1954).

Берглері назвав шкалу Кінсі його особистої фантазією, а його звіти «статистичними казками, заснованими на заздалегідь сформульованих упередженнях» (Bergler 1956, стор. 62).

Шкала Кінсі.

У 2004 році ініціативна група під назвою American Legislative Exchange Council, що включала юристів, депутатів парламентів штатів і Конгресу, сенаторів (всього близько 2400 фахівців), після п’ятирічного вивчення опублікувала висновок, згідно з яким «робота Кінсі заснована на підроблених статистичних даних і якісь або юридичні рішення за підсумками цієї роботи є необґрунтованими» (ALEC 2004).

«Методику Кінсі можна коротко охарактеризувати на простому прикладі: припустимо, ви вирішили дізнатися кількість наркоманів в місті з населенням в 10 тисяч чоловік. Для цього вам необхідно опитати всі десять тисяч і порахувати пропорцію наркоманів. Або знайти таку вибірку, яка була б представницькою (репрезентативною), тобто належним чином представляла б все населення міста: за віком, статтю, професії, місця проживання тощо. Скажімо, вибірку з 500 чоловік, 250 чоловіків, 250 жінок, всі вікові категорії, з кожного району в залежності від його населеності тощо. Однак ви робите по-іншому. Уявімо міську лікарню, в якій є токсикологічне відділення. Ви використовуєте кількість пацієнтів цієї лікарні як вибірку і визначаєте пацієнтів, які перебувають на лікуванні в токсикологічному відділенні, як наркоманів. Наприклад, якщо в лікарні 50 пацієнтів, 5 з яких лежать у відділенні токсикології, ви отримаєте «сенсаційні» дані про рівень наркоманії в місті 10%. Хоча насправді ваш результат складе 0,05% від міського населення, та ще й не факт, що всі пацієнти, що лежать в токсикології – наркомани».

Що показують дослідження?

З 1948 року результати Кінсі були повторені в інших більших дослідженнях. Методологічно коректно проведені опитування в національних масштабах з залученням багатьох тисяч респондентів в країнах, де гомосексуальні нахили користуються всебічною підтримкою держави, не виявили навіть близьких до результатів Кінсі значень. Доктор Ніл Уайтхед наводить у своїй роботі огляд понад 30 досліджень, проведених в західних країнах до 2010 року (Whitehead 2018, стор. 40). Дані не перевищують 2.4%.

Також детальний аналіз сучасних наукових досліджень з оцінки частки індивідів з гомосексуальними уподобаннями з обговоренням питань, кого вважати такими індивідами в дослідженнях, наведено в роботі лікарів Шпрігга і Дейлі (Sprigg 2004, стор. 35 – 53).

Етичні аспекти роботи і життя Кінсі.

Дослідники приділяють увагу й етичним подробицям діяльності Кінсі. Він не лише збирав дані, але й створював їх, знімаючи на камеру статеві акти своїх товаришів по службі і друзів у себе на горищі (Reisman 2012 стор. 73). Згідно біографу Кінсі Джеймсу Джонсу: «працюючи в проекті Кінсі, ти повинен був спати з його дружиною, а він з твоєю «в інтересах науки, звичайно ж» (Sutherland 2004). Коли виявлялося, що піддослідні Кінсі, незважаючи на свій «багатющий досвід», давали негативні відповіді на питання про ті чи інші «прогресивні» формах статевої поведінки, до них застосовувалися заходи стимуляції (осуд «прихованості» і заохочення за «відвертість»), а якщо і це не допомагало, то доктор особисто редагував відповіді, вносячи «статистичну поправку на заперечування» (Jasper 1999).

Кінсі також дуже цікавився «дитячою сексуальністю»: він співпрацював з педофілами за умови збереження їх анонімності і записував з їх слів дані про «оргазми» у хлопчиків передпубертатного віку (від 5 місяців до 14 років). Оргазм Кінсі визначав так: «крайня напруженість з найсильнішими судомами, спазми, стогони, схлипування або більш сильні крики, іноді з великою кількістю сліз, непритомність. Перед приходом оргазму можуть відштовхувати партнера і робити насильницькі спроби уникнути апогею, хоч і отримують безперечне задоволення від ситуації». У таблиці 34 вищезгаданій праці Кінсі (Kinsey 1948 стр. 180) містяться огидні дані про 24 дітей, серед яких 4-річний хлопчик, який за 24 години пережив 26 «оргазмів».

Таблиця 34, позначена у звіті Кінсі як «Приклади множинних оргазмів у передпубертатний період хлопчиків, вік 5 міс. – 14 років».

Крім іншого, в рамках «освітньої кампанії» Кінсі демонстрував дітям фільми зі зляганням дикобразів, спостерігаючи за їх реакцією на показуване на екрані (Gathorne-Hardy 1998, стор. 347).

Кінсі (стоїть ліворуч в костюмі) під час демонстрації дітям сцен злягання дикобразів. Біограф Хаторн-Гарді, помічає, що вираз обличчя Кінсі і деяких дітей заслуговує на увагу (Reisman 2012 стор. 34).

Кінсі був прихильником «відкритих» стосунків у шлюбі, у нього навіть була домовленість з дружиною Кларою МакМіллен про те, що вони можуть зраджувати один одному з іншими людьми; у Кінсі в числі «інших людей» були його колишні студенти і співавтори Клайд Мартін і Уорделл Помер, а Мартін навіть був їхнім спільним з дружиною коханцем (Baumgartner 2008, стор. 48; Ley 2009 року; Jones 1997). Згодом і Мартін, і Помері також стали авторитетними американськими сексологами. Більш докладний розбір методологічних і етичних проблем в роботах Кінсі здійснила дослідник Джудіт Райзман, американський громадський діяч, доктор і лектор права Університету Ліберті в Вірджинії; результати дослідження опубліковані в кількох книгах (Reisman 1990, 1998 2006).

Що кажуть представники «ЛГБТ»-руху.

Сьогодні, коли гомосексуалізм утвердився в західному суспільстві, і розголошення хибності заяви про десять відсотків гомосексуалістів нічого не змінить для їхнього особливого статусу, деякі лідери ЛГБТ-руху визнають, що цифра «10%» використовувалася як політичний трюк, оскільки вона була занадто значною, щоб бути проігнорованою.

Том Стоддард, керівник американської організації гомосексуалістів «Lambda Legal Defensive Fund», в інтерв’ю американському журналу Newsweek відверто сказав: «…ми використовували цю цифру, щоб створити враження нашої численності …» (Rogers P. How many gays are there. Newsweek. 1993 Feb 15 ; 46).

Джилл Харріс, представниця іншої американської організації гомосексуалістів «Act-up», говорить з приводу мотивів використання цифри в 10%: «я думаю, що люди завжди знали, що теза «кожен з десяти» була перебільшенням, але це був хороший спосіб привернути увагу і показати, що ми тут» (Jeremiah Films 1993).

Чи можна зробити висновок про фізіологічність будь-якого явища на підставі поширеності в популяції?

Що стосується навіть того невеликого відсотка гомосексуалістів, який спостерігається у вищевказаних опитуваннях: статистична поширеність явища зовсім не свідчить про його «натуральність».

Від початку часів і до сьогоднішніх днів в суспільстві завжди існує певний відсоток злочинності, в якийсь період більше, в якийсь менше, але цей відсоток ніколи не дорівнював нулю (FBI 2015; Harrendorf 2010). Фактично можна сказати, що наявність злочинності – це «природна» характеристика суспільства. Чи означає це, що злочин є «нормою» для людини, що суспільство повинно відмовитися від боротьби з нею, оскільки вона «природна»?

Більшість людей в певну пору року застуджуються, і статистика дозволяє досить вірно прогнозувати частоту і поширеність респіраторних захворювань (Bariffi 1995). Проте, вони залишаються хворобами. Поширеність розладів особистості становить від 6% до 10,6% серед населення (Lenzenweger 2008).

У 43% жінок і 31% чоловіків зустрічаються ті чи інші сексуальні проблеми: еректильна дисфункція, гіпосекреція вагінальних залоз і ін. (Laumann 1999). Тривожними розладами, депресією і розладами, які пов’язані зі зловживанням психоактивними речовинами страждають від 17% до 26% американців (Kessler 1994). Однак, висока частота зазначених станів в популяції не є підставою для віднесення їх до психічної нормі.

РЕЗЮМЕ

 • Публікація Кінсі, результати якої використовують як аргумент для твердження про 10% людей з одностатевим потягом, рясніє методологічними (й етичними) недоліками.
 • Дослідження, проведені в період після публікації роботи Кінсі в США, Британії, Канаді та інших західних країнах, що охоплюють вибірки не менше кількох тисяч чоловік різного віку, показують, що кількість людей, які ідентифікують себе як гомосексуалісти не досягає 10%, в більшості досліджень показник коливається від менш ніж 1% до максимум 3%.
 • Деякі відомі особистості серед руху по популяризації гомосексуальних схильностей підтверджують, що завищили кількість в пропагандистських цілях.
 • Спостереження будь-якого явища в популяції нічого не говорить ні про його соціологічну, ні про його фізіологічну нормативність.

Family Research Institute. The Numbers Game: What Percentage of the Population is Gay? Special report. URL: http://www.familyresearchinst.org/2009/02/the-numbers-game-what-percentage-of-the-population-is-gay/

Whitehead NE, Whitehead BK. My Genes Made Me Do It! Homosexuality and the scientific evidence. Whitehead Associates. 2016. Chapter II “Homosexual numbers show nurture prevails”.

Sprigg P., Dailey T., eds. Getting It Straight: What the Research Shows about Homosexuality. Family Research Council, Washington 2004.

Reisman J. Stolen Honor Stolen Innocence: How America Was Betrayed by the Lies and Sexual Crimes of a Mad «Scientist».; New Revolution Publishers (2012).

Reisman J, Eichel EW. Kinsey, Sex and Fraud: The Indoctrination of a People.; Huntington House; Lafayette, LA (1990). http://www.drjudithreisman.com/archives/Kinsey_Sex_and_Fraud.pdf

Reisman J., et al. Kinsey: Crimes & Consequences: The Red Queen and the Grand Scheme. The Institute for Media Education; Crestwood, KY (1998). http://www.drjudithreisman.com/archives/Kinsey_Crimes_and_Consequences.pdf

Reisman J., et al. Kinsey’s Attic: The Shocking Story of How One Man’s Sexual Pathology Changed the World. Cumberland House Publishing (2006).

 1. ALEC 2004: ALEC’s Report on Alfred Kinsey 2004.
 2. Bariffi et al. (1995). Epidemiology of lower respiratory tract infections. J Chemother. 1995;7(4):263-76.https://doi.org/10.1179/joc.1995.7.4.263
 3. Baumgardner J. (2008). Look Both Ways: Bisexual Politics. Farrar, Straus and Giroux. pp. 48.
 4. Bergler E, Kroger S. W. Kinsey’s Myth of Female Sexuality: The Medical Facts. Grune & Stratton, NY. 1954
 5. Bergler Edmund. Homo-sexuality: disease or way of life? Collier Books, New York 1956
 6. Cochran et al. (1954). Statistical problems of the Kinsey Report on Sexual Behavior in the Human Male. American Statistical Association, National Research Council (U.S.). Committee for Research in Problems of Sex — Psychology.
 7. FBI 2015. Federal Bureau of Investigation. Uniform Crime Reporting. «Crime in the United States by Volume and Rate per 100,000 Inhabitants, 1996–2015».https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2015/crime-in-the-u.s.-2015/tables/table-1(Проверено 01.12.2017)
 8. Gathorne-Hardy J. Sex the Measure of All Things: A Life of Alfred C. Kinsey. Indiana University Press, 1998 — p. 513
 9. General Social Survey: Summary Results, Australia, 2014. Table 18. Sexual orientation.http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@.nsf/DetailsPage/4159.02014?OpenDocument(Проверено 01.12.2017)
 10. Greaves, L.M., Barlow, F.K., Lee, C.H.J. et al. Arch Sex Behav (2017) 46: 1325.https://doi.org/10.1007/s10508-016-0857-5
 11. Gulloy E, et al. Statistics Norway Reports 38/2010.https://www.ssb.no/a/english/publikasjoner/pdf/rapp_201038_en/rapp_201038_en.pdf
 12. Harrendorf et al. (2010) International Statistics on Crime and Justice. European Institute for United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) Crime Prevention and Control. HEUNI Publication Series No. 64. Helsinki 2010.
 13. Haversath J, et al. Sexual Behavior in Germany. Results of a Representative Survey. Dtsch Arztebl Int 2017; 114(33-34): 545-50;https://doi.org/10.3238/arztebl.2017.0545
 14. Hobbs et al. (1948). An evaluation of «Sexual Behavior in the Human Male.» American Journal of Psychiatry 1948;104:758.
 15. Jasper WF. (1999). Fighting the Kinsey Fraud. Interview with Dr. Judith Rresman // The New American, May 24, 1999.http://www.whale.to/b/reisman3.html(Проверено 01.12.2017)
 16. Jeremiah Films 1993. LGBTQ Rights and the Gay /Transgender agenda. Full Documentary Film. Special rights in the bathroom. 1993.https://www.youtube.com/watch?v=ntGKPOENg3E&t=12m23s. Проверено 01.12.2017.
 17. Jones JH. (1997). Alfred C. Kinsey: A Public/Private Life. New York: W. W. Norton & Company, 1997
 18. Kessler et al. (1994). Lifetime and 12-month prevalence of DSM-III-R psychiatric disorders in the United States. Results from the National Comorbidity Survey. Arch Gen Psychiatry. 1994 Jan;51(1):8-19.https://doi.org/10.1001/archpsyc.1994.03950010008002
 19. Kinsey AC et al. (1948). Sexual Behavior in the Human Male. — Philadelphia, PA: W.B. Saunders, 1948.
 20. Late R, et al. The Irish Study of Sexual Health and Relationships. (2006). Dublin: Crisis Pregnancy Agency. p. 126.
 21. Laumann et al. (1999). Sexual dysfunction in the United States: prevalence and predictors. JAMA. 1999 Feb 10;281(6):537-44.https://doi.org/10.1001/jama.281.6.537
 22. Lenzenweger MF. (2008). Epidemiology of Personality Disorders. Psychiatric Clinics of North America. Volume 31, Issue 3, September 2008, Pages 395-403.https://doi.org/10.1016/j.psc.2008.03.003
 23. Ley DJ. (2009). Insatiable Wives: Women Who Stray and the Men Who Love Them. Rowman & Littlefield, 2009.
 24. Marotta, Toby. The Politics of Homosexuality; Boston, Houghton Mifflin Company, 1981
 25. Maslow AH et al. (1952). Volunteer error in the Kinsey study, Journal of Abnormal Psychology. 1952 Apr;47(2):259-262.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14937962
 26. New York Times, July 28, 2000, p. A19. Biography 15.1 John W. Tukey (1915—2000). Adapted from David Leonhardt, «John Tukey, 85, Statistician; Coined the Word ‘Software’,»http://www.swlearning.com/quant/kohler/stat/biographical_sketches/bio15.1.html. Проверено 01.12.2017
 27. Reisman J, Eichel EW. Kinsey, Sex and Fraud: The Indoctrination of a People.; Huntington House; Lafayette, LA (1990).http://www.drjudithreisman.com/archives/Kinsey_Sex_and_Fraud.pdf. Проверено 01.12.2017
 28. Reisman J., et al. Kinsey: Crimes & Consequences: The Red Queen and the Grand Scheme. The Institute for Media Education; Crestwood, KY (1998).http://www.drjudithreisman.com/archives/Kinsey_Crimes_and_Consequences.pdf
 29. Reisman J., et al. Kinsey’s Attic: The Shocking Story of How One Man’s Sexual Pathology Changed the World. Cumberland House Publishing (2006).
 30. Reisman J. Stolen Honor Stolen Innocence: How America was Betrayed by the Lies and Sexual Crimes of a Mad Scientist. New Revolution Publishers, 2012. P. 372.
 31. Richters J, et al. Sexual identity, sexual attraction and sexual experience: the Second Australian Study of Health and Relationships. Sex Health. 2014; 11 (5): 451–60.Https://doi.org/10.1071/SH14117
 32. Rogers P. How many gays are there. Newsweek. 1993 Feb 15;46
 33. Sandfort et al. Sexual Orientation and Mental and Physical Health Status: Findings From a Dutch Population Survey. American Journal of Public Health. 2006;96(6):1119-1125. doi:10.2105/AJPH.2004.058891
 34. Saxon W. Dr. Bruce Voeller Is Dead at 59; Helped Lead Fight Against AIDS. New York Times. 24.02.1992.http://www.nytimes.com/1994/02/24/obituaries/dr-bruce-voeller-is-dead-at-59-helped-lead-fight-against-aids.html. Проверено 01.12.2017
 35. Spiegelhalter D. Is 10% of the population really gay? The Guardian 05.04.2015.https://www.theguardian.com/society/2015/apr/05/10-per-cent-population-gay-alfred-kinsey-statistics. Проверено 01.12.2017
 36. Sprigg P., Dailey T., eds. Getting It Straight: What the Research Shows about Homosexuality. Family Research Council, Washington 2004.
 37. Statistical bulletin: Sexual identity, UK: 2015. Experimental Official Statistics on sexual identity in the UK in 2015 by region, sex, age, marital status, ethnicity and NS-SEC.https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/culturalidentity/sexuality/bulletins/sexualidentityuk/2015
 38. Statistics Canada. Health Reports. 2015http://www.statcan.gc.ca/eng/dai/smr08/2015/smr08_203_2015#a3
 39. Sutherland J. If you want really wild sex go to the sexologists. The Guardian. 4 October 2004.https://www.theguardian.com/Columnists/Column/0,5673,1319218,00.html. Проверено 01.12.2017.
 40. Terman LM. «Kinsey ‘s ‘Sexual Behavior in the Human Male’ : Some Comments and Criticisms.» Psychological Bulletin 1948 ;45:443-459.
 41. The Rockfeller Foundation. A digital history. Kinsey Reports.https://rockfound.rockarch.org/kinsey-reports. Проверено 20.12.2017. Проверено 01.12.2017
 42. Ward B, et al. Sexual Orientation and Health Among U.S. Adults National Health Interview Survey, 2013. National Health Statistics Report. 77th ed. 2014 Jul 15.

Whitehead NE, Whitehead BK. My Genes Made Me Do It! Homosexuality and the scientific evidence. Whitehead Associates. 2016.http://www.mygenes.co.nz/summary.html

Джерело


Be the first to comment on "МІФ: «гомосексуалісти складають 10%»"

Напишіть відгук