Ненароджена людина: жити не можна вмерти. Де стоятиме кома?

Ключові просімейні політики світу об’єдналися для захисту сім’ї: у Будапешті пройшов демографічний саміт

23-24 вересня консервативні мислителі та політичні діячі з усього світу зібралися у Будапешті на дводенний демографічний саміт, аби обговорити шляхи захисту сім’ї та протидії поширенню антисімейної гендерної ідеології

Захід відбувається вже вчетверте (кожні два роки з 2015-го) та збирає публічних діячів, які дотичні до питань демографії. Це майданчик комунікації, на якому політики, церковні діячі, експерти, представники засобів масової інформації, корпоративного сектору та науки збираються для обговорення основних питань, що стосуються сімей.

Серед учасників Будапештського демографічного саміту були прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, прем’єр-міністр Словенії Янез Янша та прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, можливий кандидат на посаду президента Франції полеміст Ерік Земмур, колишній віцепрезидент США Майк Пенс та багато інших, пише c4u.org.ua.

Останній виступив із промовою щодо глобальних викликів для сім’ї і основ виживання суспільства.

«Ми бачимо кризу, яка сьогодні привела нас сюди, кризу, яка вражає саму суть самої цивілізації. Ерозія нуклеарної сім’ї відзначається зниженням рівня укладання шлюбів, зростанням розлучень, масовим перериванням вагітності та різким зниженням народжуваності», — сказав він.

Спікери саміту відкрито говорили про загрози демографічній ситуації у Європі: проблеми абортів, загальна криза сім’ї, гендерна ідеологія і політика сприяння ЛГБТ, а також неконтрольована міграція із країн Азії та Африки. Однак на сьогодні Європа все ще має можливість загальмувати катастрофу чи навіть піти шляхом демографічного відродження.   

Шлях до виходу з кризи непростий і потребує зміни парадигми цінностей в демографічній політиці. Для цього необхідно повернути курс до традиційних уявлень про сім’ю, її цінність і змінити політичні пріоритети (на що точно не підуть соціалістично налаштовані лідери багатьох країн).

Місце проведення форуму не випадкове. Угорщина вже понад 10 років проводить активну просімейну політику і має деякі позитивні зрушення. Якщо у 2011 році коефіцієнт народжуваності в державі становив 1,23 (що було найнижчим показником у ЄС), то сьогодні він зріс на 26% до 1,55. Хоча населення Угорщини і далі скорочується, але ці темпи поступово гальмуються. Подібна ситуація простежується ще в деяких інших східноєвропейських країнах (Польща, Словаччина), де також проводиться політика підтримки сімей.

Цей поступ невеликий, але стабільний і поступальний. Загалом угорська ситуація демонструє поступове покращення, і в перспективі матиме шанс стати європейським прецедентом відновлення населення природним шляхом. Хоча лідери низки західноєвропейських держав вважають міграцію єдиним шляхом мінімізації розриву народжуваності й смертності, однак в Східній Європі консервативні політики представляють альтернативу – зростання народжуваності шляхом підтримки сім’ї.

По завершенню саміту представники урядів Угорщини, Польщі, Словенії та Чехії підписали спільну заяву щодо курсу демографічної політики, яка має спиратися на ідею природнього приросту населення і підтримку сімей. «Збільшення кількості європейських дітей є важливим для збереження християнської культури та інших релігійних традицій Європи для майбутніх поколінь», — йдеться у заяві, а далі йде доповнення, що «міграцію не слід розглядати як головний інструмент розв’язання демографічних проблем».

Епідемія безпліддя у світі. В чому проблема?

Хорватський гінеколог, якого цитує газета “Večernji List”, підрахував, що через 10 років у світовому масштабі кожна третя пара страждатиме від безпліддя. Як пояснює лікар, “сьогодні фертильність чоловіків нижча вдвічі, ніж 50 років тому”. Чому?

«Безпліддя неухильно зростає у всьому світі та в Хорватії. За оцінками, за 10 років приблизно 30% подружжів у всьому світі будуть безплідними», – сказав у своєму інтерв’ю Велимір Шимунич, піонер екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) у жіночій лікарні в Загребі. За словами Шимунича, який очолював бригаду медиків під час зачаття in vitro майже 40 років тому, щорічно в Хорватії проходять лікування близько 10 000 людей, а близько половина не повідомляють про проблему вчасно.

Шимунич вказує, що в балканській країні близько 17% пар безплідні, тобто близько 80 тисяч осіб мають проблеми із зачаттям дитини. Жінки народжують першу дитину у середньому в 29 років, а в наш час все більше дітей народжується у віці від 30 до 35 років у жінки. Щороку – після 32 років – народжуваність починає знижуватися на 5%. і на 15-20% після 38 років. До 40 років жінки частіше страждають захворюваннями, які можуть пошкодити репродуктивні органи. – Для пар старше 41 року завагітніти у п’ять разів складніше. Тоді також частішими є викидні, додає Шимунич.

Чому виникає така проблема з безпліддям? Гінеколог припускає, що це пов’язано, зокрема, зі змінами у світогляді щодо «репродуктивної автономії жінок» та від факту, що після демографічних змін у 1965 році та запровадження контрацепції сексуальність була відокремлена від репродукції. Серед інших причин він назвав фактори навколишнього середовища, які особливо погіршують фертильність чоловіків. 

– Чоловіче безпліддя сьогодні зустрічається частіше. Сперматогенез дуже чутливий до т.зв. епігенетичних факторів, тому забруднювачі навколишнього середовища пошкоджують утворення сперми. Сьогодні фертильність чоловіків на 50% нижча, ніж 50 років тому, – зазначив Шимунич. 

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що безпліддя є глобальною проблемою охорони здоров’я, від якої страждають мільйони людей дітородного віку у всьому світі. За оцінками ВООЗ, від безпліддя страждає приблизно 186 мільйонів людей. Згідно із визначенням, безпліддя виникає, коли жінка не може завагітніти після 12 місяців регулярних спроб.

Безпліддя може бути викликане чоловічими, жіночими факторами, поєднанням чоловічого та жіночого факторів, також генеза може бути невідомою. Одним із факторів, що обмежує народжуваність, є куріння, надмірне вживання алкоголю, ожиріння та вплив забруднення навколишнього середовища. Проф. Райан П. Сміт, уролог з Університету Вірджинії, припускає, що сьогодні майже кожна восьма пара в США бореться з безпліддям. І такі лікарі, як він, які спеціалізуються на репродуктивній медицині, не можуть з’ясувати близько 30-50 % причин чоловічого безпліддя: “Навряд чи є щось більш знеохочувальне, ніж сказати парі” я не знаю “або” я нічим не можу допомогти”, – коментує спеціаліст.

Подружжя часто запитує у нього, чи сприяють мобільні телефони, ноутбуки чи використання пластмаси розвитку безпліддя? За словами професора, на фертильність може впливати багато факторів: від ожиріння і гормонального дисбалансу, до генетичних захворювань. Однак, починаючи з 1990-х років, дослідники помітили тривожну тенденцію, що навіть коли багато відомих чинників ризику перебували під контролем, фертильність чоловіків, падала. У 1992 р. опитування показало, що в усьому світі на 50% зменшилася кількість сперматозоїдів у чоловіків за останні 60 років. Ряд досліджень у наступні роки підтвердив цей попередній висновок, включно з дослідженням 2017 р., яке показує від 50 до 60% зниження концентрації сперматозоїдів між 1973 та 2011 роками у чоловіків по всьому світу.

У 2019 році група вчених вирішила зосередитися на збільшенні загальної кількості рухливих сперматозоїдів. Дослідники виявили, що відсоток чоловіків з нормальною загальною кількістю рухливих сперматозоїдів зменшився приблизно на 10% за останні 16 років. Тож постало питання: що може бути причиною такого зниження? Вчені роками знають – завдяки моделям, заснованим на експериментах на тваринах -, що вплив токсинів навколишнього середовища може порушити гормони і перешкоджати розмноженню. Значна частина цього дослідження зосереджена на ендокринних порушниках, молекулах, що імітують гормони організму і порушують крихкий гормональний баланс. До них належать такі речовини, як фталати, більш відомі як пластифікатори, а також пестициди, гербіциди, важкі метали, токсичні гази та інші синтетичні матеріали.

Пластифікатори містяться в більшості пластмас, знаходяться у пляшках з водою та контейнерах для харчових продуктів. У харчових продуктах багато гербіцидів та пестицидів, а деякі – особливо ті, що містять синтетичні органічні сполуки фосфору – негативно впливають на фертильність. Іншими факторами, що погіршують чоловічу фертильність, є тверді частинки діоксиду сірки, оксиду азоту та інших сполук, радіація від ноутбуків, мобільних телефонів та модемів та важкі метали, такі як кадмій, свинець та миш’як у продуктах харчування, воді та косметиці.

Сполуки, що порушують роботу ендокринної системи, і проблеми безпліддя, які вони викликають, мають значний вплив на фізичне та емоційне здоров’я. І лікування цієї шкоди коштує дорого. Сьогодні використовується багато хімічних речовин. 

Професор зазначає, що багато вчених вважають, що тестування на безпеку для здоров’я та навколишнього середовища є недостатньо жорстким, а швидкий розвиток та впровадження нових хімічних речовин ставить під сумнів здатність організації перевіряти довгострокові загрози для здоров’я людини. Законодавство США зберігає принцип невинуватості доти, доки вину не доведено.

Всесвітня організація охорони здоров’я нещодавно виявила 800 ендокринних сполук, що порушують роботу ендокринної системи, лише невелика частина яких була протестована. Реальність існуючого регуляторного режиму в США полягає в тому, що хімікати вводяться з мінімальними випробуваннями і вилучаються з ринку лише у випадку, якщо доведено, що вони шкідливі. І це може зайняти десятиліття. На жаль, поряд із зростаючою проблемою безпліддя, парам все частіше пропонують неправильні методи екстракорпорального запліднення або т.зв. сурогат. Ні те, ні інше «вирішення проблеми» є неприйнятним у світлі вчення Католицької Церкви.

Як гуманізм без Бога веде до жорстокості: банки органів абортованих дітей

Правозахисна організація Judicial Watch опублікувала звіт, в якому йдеться про варварські практики щодо використання тіл абортованих дітей в одному з американських університетів. Департамент охорони здоров’я та соціальних служб (HHS) виділив як мінімум 2,7 мільйона доларів на проект Університету Піттсбурга для створення банку тканин з органами від абортованих дітей.

«Ці документи показують, що гроші платників податків використовуються для перетворення Університету Піттсбурга в магазин тканин плоду, від тканин взятих після переривання вагітності, до поділу та зберігання людських останків та розповсюдження зібраної тканини», — сказав президент Judicial Watch Том Фіттон.

Частини ненароджених дітей є дуже цінним біоматеріалом, який використовується для лабораторних досліджень у багатьох наукових центрах. За президентства Трампа в США вводилася заборона на використання цих тканин у дослідженнях державних університетів і лабораторій, однак в січні цього року Джо Байден скасував всі обмеження.

Системне використання університетами і лабораторіями тканин абортованих дітей потребує постійної співпраці цих закладів із клініками, де проводяться аборти. Найбільшою мережею абортаріїв у США є Плановане батьківство. Ці організації є не лише клініками, але й центрами популяризації вбивств ненароджених дітей. Їх неодноразово звинувачували в торгівлі дитячими органами, а також у вбивстві дітей, абортованих на пізніх термінах вагітності. Раніше представники Університету Піттсбурга заявляли, що діяльність закладу «відповідає суворим етичним нормативам», але опубліковані правозахисниками дані свідчать про інше.

Розслідування співпраці університету із Планованим батьківством викриває ще більш варварські практики, які здійснювалися коштом платників податків. Зазвичай, аборти на пізніх термінах є штучними пологами, перед якими медики отруюють дитину. Однак за таким сценарієм тканини плоду є непридатними для збору, а тому в Планованому батьківстві практикують народження живих недоношених дітей, які цілком могли жити. Ці діти народжувалися живими і медики вирізали з них необхідні органи – серце, печінку, нирки, статеві залози. Сучасні технології підтримки життя дозволяють врятувати немовлят народжених навіть до 5 місяця вагітності, але абортованих дітей продовжують вбивати.

За вбивство і використання органів недоношених дітей дуже складно притягнути до відповідальності працівників клінік, адже держава не надає суб’єктності дитині, а відтак її вбивство не карається законом, як інші вбивства. В деяких штатах існують обмеження щодо терміну легального аборту для збереження життя (наприклад, в Техасі це 6 тижнів), але Плановане батьківство разом із проабортивними організаціями намагаються досягти визнання переривання вагітності «базовим правом людини» на федеральному рівні.

Золотий лев чи левіафан. Проабортивне кіно отримало головну нагороду у Венеції

Ненароджена дитина, найбільш вразлива істота зі своїм святим правом на народження, залишається покинутою у цьому великому світі. Єдине, що має значення, – це свобода жінки “вирішувати про власне тіло та своє майбутнє”, щоб “не відмовлятися від своїх мрій”. Це головна ідея фільму L’évenement (“Подія”), який був нагороджений найважливішим трофеєм на Венеціанському кінофестивалі. 

Вирок журі фестивалю прокоментував італійський католицький веб-сайт La Nuova Bussola Quotidiana. “У мене така хвороба, яка вмить перетворює жінку на домогосподарку”, – каже молода героїня фільму. Хвороба – це вагітність, а зцілення – це аборт. Фільм перегукується з тими, хто хоче нав’язати аборт сьогодні як універсальний закон», – читаємо у тексті Вінченца Сансонетті.

Автор зазначає, що найчесніші кінокритики визнають, що сюрпризом стала перемога фільму, заснованого на автобіографічному романі французької письменниці Енні Ерно, майже дебютантки Одрі Діван. За Золотого Лева, головний приз Міжнародного кінофестивалю, змагалися фільми, яким приписували більші шанси на тріумф. Однак журі вирішило нагородити 40-річну француженку ліванського походження за її другий повнометражний фільм, не обов’язково через художню цінність картини. Однак це політично та культурно коректно і абсолютно відповідає панівній ідеології, що стосується абортів, наголошує журналіст.

“Ми хочемо перетворити аборт із болючої необхідності у закон, який має бути загальновизнаним. За всяку ціну. Без якщо і але. Після скидання маски більше немає місця для допомоги та супроводу жінок, які стикаються з небажаною вагітністю, можливо, з економічних причин – інакше, як придушення життя, яке вони несуть в утробі. Великий “відсутній”, як завжди, – це ненароджена дитина, найвразливіша істота зі святим правом на народження. Важливою є свобода жінки вирішувати про своє тіло та майбутнє, щоб не відмовлятися від своїх мрій. Це лейтмотив L’évenement, який вийде в кінотеатрах Італії в жовтні під назвою 12 тижнів “, – читаємо ми далі.

Фільм описує історію Енн (Енні Арно, якій зараз 81 рік) у суворому і прискіпливому порядку. Надзвичайно обдарована студентка літератури завагітніла у 23 роки. На той час, у 1963 р. У Франції заборонялося вбивати ненароджених дітей. «Тому дівчина пролетарського походження і рішуче налаштована виділятися в суспільстві повинна вибрати: або небажану дитину, або таємний аборт. Безсумнівно, вона не може дозволити собі похмуре і банальне існування і має багато інших життєвих амбіцій. Тож вона вирішила зробити аборт з усіма труднощами та небезпеками, пов’язаними з цим: вона повинна робити це таємно », – пише автор LNBQ, намагаючись передати наміри, що стоять за книгою та фільмом.

Арно рішуче налаштована поставити все на карту в ім’я боротьби за “свободу вирішувати про своє власне тіло”. У дитині, яку вона носить під серцем, вона бачить обтяжливий і несподіваний тягар. 

Як виявилося, сама режисерка фільму Одрі Діван несе тягар вбивства дітей: “Коли я була молодою, мені довелося зробити аборт. Але я могла зробити це легально, в лікарні, в повній безпеці, не ризикуючи своїм життям. У попередніх поколіннях це було неможливо, і досі неможливо в таких країнах, як Польща. Це питання надзвичайно актуальне, сказала вона.

Переможець одного з найважливіших кінофестивалів вважає, що “багато прав, придбаних за останні десятиліття жіночим Всесвітом, знову стали під загрозою”.

Вирок венеціанського журі прокоментував католицький письменник і блогер Костанца Міріано. Вона написала: “Той факт, що цей фільм оцінюють усі ЗМІ, є передбачуваним, але той факт, що його називають сміливим, насправді смішний”.

Мейнстрім не допускає іншого підходу до питання вбивства дітей, ніж підтримка абортів. У цьому контексті сказати, що фільм “Діван” “порушує тишу про аборти” – це “чистий сюрреалістичний гумор”, – підсумовує Сансонетті.

Google заблокував рекламу пролайф організацій

Компанія Google заблокувала рекламу двох пролайф організацій, включаючи ті, що пропагують процедуру нейтралізації наслідків таблетки для переривання вагітності після її прийняття. Дії технологічного гіганта йдуть паралельно з наступом адміністрації Джо Байдена, яка вороже ставиться до загального права на життя.

На додаток до протоколу зворотнього застосування таблеток для переривання вагітності, фільм Baby Olivia, що представляє розвиток дитини, виявився нестерпним для Google.

“На прохання прихильників аборту Google заборонив усі рекламні кампанії @LiveAction, включаючи рекламу таблеток для переривання вагітності, ініціативу, яка врятувала 2500 дітей на сьогодні”, – це публікація у Twitter Лілі Роуз, генерального директора та засновника LiveAction.

“Чому вони ведуть боротьбу, щоби ми замовкли, мені важко зрозуміти. Але вони це роблять. І це брудна боротьба»,- прокоментувала Сінді Бостон-Білотта, віце-президент Heartbeat International, організації, яка підтримує матерів, які після прийому таблеток для переривання вагітності та тверезих роздумів про наслідки хочуть усунути наслідки препарату.

«Цензура наступає, оскільки аборціоністи наполягають на ширшому доступі до хімічних абортів. Нещодавно адміністрація Байдена припинила дотримання правил “безпечних” абортів, а це означає, що компанії, які здійснюють аборти, тепер можуть надсилати абортивні пігулки поштою, навіть не побачивши жінку особисто », – інформує Marsz.info.

«За останнє десятиліття кількість абортів, спричинених таблетками, зросла. Активісти, які підтримують життя, побоюються, що тенденція посилиться в часі каденції адміністрації Байдена. Це одна з причин, чому пролайфери наполегливо працюють, щоб інформувати матерів про заборону таблеток для переривання вагітності».

Google офіційно розглядає рекламу pro-life як “рекламу шкідливу для здоров’я”. Наразі Facebook також розглядає подібний крок цензури.

Джерела:

https://sobor.com.ua/news/demografichnii-samit

https://www.rodyna.org.ua/epidemiia-bezpliddia-u-sviti-v-chomu-problema/

https://www.rodyna.org.ua/yak-humanizm-bez-boha-vede-do-zhorstokosti-banky-orhaniv-abortovanykh-ditei/

https://www.rodyna.org.ua/zolotyi-lev-chy-leviafan-proabortyvne-kino-otrymalo-holovnu-nahorodu-u-venetsii/

https://www.rodyna.org.ua/google-zablokuvav-reklamu-prolaif-orhanizatsii/

Be the first to comment on "Ненароджена людина: жити не можна вмерти. Де стоятиме кома?"

Напишіть відгук