Понад 7 мільйонів українців опинилися за межею бідності: звіт Світового банку

Згідно зі звітом Світового банку, на який посилається The Guardian, рівень бідності в Україні значно зріс з 5,5% до 24,2% у 2022 році, в результаті чого 7,1 мільйона осіб опинилися за межею бідності.
Джерело: Укрінформ
Аруп Банерджі, регіональний директор інституції для Східної Європи, зазначив, що з урахуванням неофіційного рівня безробіття, який становить 36%, та інфляційного рівня, який на кінець 2022 року склав 26,6%, у майбутньому все більше українців може опинитися за межею бідності в Україні.

Також в Україні значно зросли ціни на основні товари, такі як харчові продукти, паливо та послуги, деякі з них досягали 50%. На думку економіста Олени Білан, якби не було масштабної фінансової допомоги міжнародної спільноти, ситуація була б набагато гіршою.

«Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% − знову ж таки, що могло бути й гірше − але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%», − сказала Білан.

Найбільш хвилюючою проблемою в цьому сценарії, на думку експерта, залишається працевлаштування фізичних осіб.

Водночас Укрінформ повідомляв, що Національний банк України вирішив зберегти облікову ставку на рівні 25%.


Спричинена війною демографічна криза вплинула на різні аспекти життя українців
Згідно із заявою регуляторного органу, ця дія посилить вплив попередніх кроків, вжитих для підвищення привабливості гривневих активів. Це дозволить владі зберегти стабільність на валютному ринку та створити умови, необхідні для зниження інфляції та послаблення найжорсткіших валютних обмежень.


Джерело

Be the first to comment on "Понад 7 мільйонів українців опинилися за межею бідності: звіт Світового банку"

Залишити відповідь