Порушення релігійної свободи йдуть на Захід Джерело

Щорічний звіт спостереження порушення релігійної свободи у світі опублікований USCIRF згадує Україну в контексті переслідувань на окупованих територіях та заявляє про «серйозну стурбованість» тим, що Київ може заборонити православну церкву, пов’язану з Москвою.
Джерело: christianitytoday.com
У той час як давні правопорушники в Азії та на Близькому Сході залишаються епіцентрами переслідувань, Латинська Америка та Європа займають більше місця в щорічній хроніці Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF).

Вперше Куба і Нікарагуа позначені як Країни, що викликають особливе занепокоєння (CPC), згідно з даними незалежного наглядового органу. У звіті за 2023 рік також особливо згадуються релігійні права корінних громад у Мексиці, Чилі та Колумбії. Франція, Німеччина та Україна є прикладами, коли віруючі меншини страждали за свою віру.

Однак найбільший акцент у звіті монотонно знайомий.

Комісія рекомендує Державному департаменту США визнати Бірму (М’янму), Китай, Еритрею, Іран, Північну Корею, Пакистан, Росію, Саудівську Аравію, Таджикистан і Туркменістан як Країни, що викликають особливе занепокоєння, крім Куби і Нікарагуа. Афганістан, Індія, Нігерія, Сирія і В’єтнам були рекомендовані для додаткового призначення.

Порушення в цих країнах є «систематичними, кричущими і триваючими».

Голова USCIRF Нурі Туркель підкреслив Іран у своєму вступному слові. За його словами, країна жорстоко репресує свої меншини, а минулого року розправилася з протестувальниками, які мирно демонстрували проти обов’язкових законів про хіджаб.
Махса Аміні, яка померла в ув’язненні, була головним зображенням обкладинки звіту за 2023 рік.

«USCIRF засмучений погіршенням умов свободи релігії або переконань в деяких країнах», − сказав Туркель. − Ми закликаємо адміністрацію Байдена виконати рекомендації USCIRF».

До них відноситься прослуховування незалежної комісії.

У доповіді висловлюється «велике розчарування» тим, що Індія і Нігерія не були включені в санкції Держдепартаменту в грудні минулого року. Нігерія була рекомендована з 2009 року, і була ненадовго призначена Країною, що викликає особливе занепокоєння адміністрацією Трампа у 2020 році, перш ніж була усунена адміністрацією Байдена в наступному році. Сирія рекомендована з 2014 року, Індія з 2020 року, а Афганістан з 2022 року.

Але USCIRF похвалив президента Джо Байдена за підняття двох нових латиноамериканських правопорушників, яких комісія позначила як країни Спеціального списку спостереження (SWL) з 2004 і 2019 років відповідно.

Цього року Шрі-Ланка була вперше додана до Спеціального списку спостереження, а Азербайджан, Єгипет, Індонезія, Ірак, Казахстан, Малайзія, Туреччина та Узбекистан додатково рекомендовані Державному департаменту. Алжир і Центральноафриканська Республіка були підтверджені в їх нинішньому позначенні SWL. (USCIRF не займає жодної позиції щодо Коморських островів, нинішньої країни SWL.)

Порушення з боку цих 28 країн сукупно займають 56 з 98 сторінок доповіді.

Створений Законом про міжнародну релігійну свободу 1998 року (IRFA), USCIRF віддав належне адміністрації Байдена за те, що вона продовжує надавати пріоритет релігійній свободі в усьому світі.

У березні 2022 року Державний департамент запровадив додаткові санкції проти М’янми після того, як визначив, що країна Південно-Східної Азії вчинила геноцид проти мусульманського народу рохінджа. У квітні Байден підписав закон про постійне повторне санкціонування Глобального акту Магнітського, що надає уряду повноваження накладати санкції на осіб за порушення прав людини. А у вересні підвищений ліміт приймання біженців був збережений на рівні 125 000, при цьому спеціальний статус тимчасового захисту надавався афганським громадянам, які проживають у США.

USCIRF попросив адміністрацію Байдена ще більше посилити такі зобов’язання.

Одним із прикладів були відмови від санкцій. Попри статус Країн, що викликають особливе занепокоєння, Пакистан, Саудівська Аравія, Таджикистан і Туркменістан не отримали жодних наслідків за свої порушення проти віросповідань меншин.

USCIRF також попросив Байдена призначити експерта з релігійної свободи в Раду національної безпеки, як того вимагає IRFA. Комісія також запросила оцінку транснаціональних репресій, при цьому Китай, Іран, Саудівська Аравія та Узбекистан були внесені до списку країн-порушників, які контролюють та обмежують свободу своїх громадян за кордоном. А Конгресу рекомендує прийняти двопартійний закон 2022 року «Досить допомагати супротивникам маніпулювати всім» (SHAME), що забороняє лобіювання від імені іноземних супротивників.

Китай був єдиною з перерахованих країн, яка отримала додаткові коментарі в розділі. Всі дев’ять комісарів порівнювали Пекін з Радянським Союзом в розпал холодної війни, називаючи «немислимим» те, що будь-яка авторитетна американська фірма може взяти комуністичну націю в якості клієнта.

Сьогоднішні звірства в Росії лише погіршили її релігійну свободу. Місцеві релігійні лідери, які не підтримали вторгнення, були змушені тікати, тоді як щонайменше 15 українських священнослужителів були викрадені та 20 вбиті протягом перших шести місяців війни. Організація Об’єднаних Націй задокументувала понад 100 релігійних об’єктів, пошкоджених під час бойових дій.

Але доповідь не помилувала ні Україну, ні інші союзні європейські країни.

USCIRF заявив про «серйозну стурбованість» тим, що Київ може заборонити православну церкву, пов’язану з Москвою, попри її проголошення духовної автономії. Франція та Швейцарія заборонили мусульманський хіджаб у деяких місцях. А Німеччину, Іспанію та Італію звинуватили у випадках вандалізму проти віросповідань меншин.

Але про Західну півкулю в доповіді говорилося про загрози «цілісній природі» корінних вірувань через привласнення земель предків і видобуток природних ресурсів. Однак традиційні лідери також були винні в порушенні релігійної свободи людей у своїх громадах, коли вони демонстрували релігійні зобов’язання поза структурою більшості.

На державному рівні такі порушення вимагали статусу Країни, що викликає особливе занепокоєння для Куби й Нікарагуа. У першому випадку умови значно погіршилися, оскільки комуністичний уряд Карибського острова прагнув встановити «повне панування» над релігійним життям. І назва останньої походить від автократичного повороту центральноамериканської нації та посилення репресій проти її католицької церкви.

Але не всі порушення надходять від державних суб’єктів. USCIRF рекомендував перейменувати сім мусульманських груп — «Аш-Шабааб», «Боко Харам», «Хайят Тахрір аль-Шам», «Хусити», «Ісламська держава» у Великій Сахарі, «Ісламська держава» в провінції Західна Африка і «Джамаат Наср аль-Іслам валь Муслімін» — як організації, що викликають особливе занепокоєння.

З усім тим, мусульманські країни також були високо оцінені разом з країнами Європи та Латинської Америки, які досягли успіхів проти антисемітизму − зусилля, які були єдиною позитивною темою в цьогорічному звіті. USCIRF відзначив Об’єднані Арабські Емірати, Аргентину та Боснію, серед інших, за різні кроки, вжиті для боротьби з тривожним відродженням антисемітизму у всьому світі.
Але американське керівництво, хоч і недостатньо, залишається уважним.

«Протягом минулого року уряд США продовжував засуджувати зловживання свободою віросповідання і притягати винних до відповідальності, − сказав Авраам Купер, віцеголова USCIRF. − Ми закликаємо Конгрес та виконавчу владу впровадити рекомендації у Щорічному звіті USCIRF за 2023 рік для подальшого просування цього універсального, основоположного права людини».

Джерело

Be the first to comment on "Порушення релігійної свободи йдуть на Захід Джерело"

Залишити відповідь