Програма “Добрий господар” для розвитку агропідприємництва

Фонд громад “Рідня” та Християнська служба порятунку виконують спільну програму “Добрий господар” метою якої є поширення необхідного об’єму знань та практичних навиків в громадах задля подальшого масштабування і відтворення, в результаті яких учасники набувають здатність економічної самоорганізації.

У сприянні ефективному розвитку мікро та малих суб’єктів господарювання, виробництву конкурентної продукції з доданою вартістю можуть допомогти демонстраційні майданчики з вирощування агропродукції.

Сьогодні поширеним є явище передачі земельних ділянок особистих селянських господарств в оренду великим фермерським господарствам та агрохолдингам. При цьому дохід селянина від здачі землі в оренду складає 2-4 тис. грн за рік. Отримати на порядок вищий прибуток від земельної ділянки можна якщо самостійно вирощувати агропродукцію. Що вирощувати і  які агротехнології використовувати ?

У рамках програми “Добрий господар”, в 2021 році на Стрийщині, створено демонстраційний майданчик 0,5 га з вирощування білої тичної квасолі яськи. Наш практичний досвід вирощування квасолі на тичках та на шпалерах став основою для створення онлайн-калькулятора обрахунку техніко-економічних показників.  Змінюючи в калькуляторі величину площі земельної ділянки, затрат на оплату найманої праці, витрат на оренду техніки, ціну насіннєвої квасолі можна отримати обрахунок економічного результату вирощування квасолі.  Онлайн-калькулятор дає розуміння про перелік необхідних робіт весною, літом та восени у технології вирощування квасолі.

Результати аналізу будуть корисними для особистих селянських господарств, які планують отримати кращий фінансовий результат від земельної ділянки у порівнянні з доходом від орендної плати.


        Щоб відкрити калькулятор натисніть на малюнок вище

Калькулятор розрахунку техніко-економічних показників вирощування квасолі на тиках – натисніть тут

Калькулятор розрахунку техніко-економічних показників вирощування квасолі на шпалерах – натисніть тут

Олег Шмілик, координатор програми “Добрий господар”.

Be the first to comment on "Програма “Добрий господар” для розвитку агропідприємництва"

Напишіть відгук