Рада Церков засуджує метод ектогенезу як експеримент над дітьми і людським життям

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає неприпустимим ухвалення законопроєкту № 8306, спрямованого на легалізацію небезпечних репродуктивних експериментів щодо поза утробного вирощення людей – за межами людського тіла.

ВРЦіРО звернулася до Верховної Ради України з закликом відхилити цю небезпечну законодавчу ініціативу.

“Основи віровчення різних конфесій дозволяють зробити єдиний висновок про те, що зародок людини має цінність в собі і не може бути зведений до рівня предмету, засобу вжитку, не повинен бути позбавлений своєї ідентичності та людських прав”, – наголошується у зверненні Ради Церков. 

ВРЦіРО наголошує, що експерименти з зародками людини (метод ектогенезу), які пропонує легалізувати законопроєкт № 8306, з погляду як релігійних доктрин, так і біоетики є навмисним вбивством людських істот. 

Окрім того, у людей, вирощених у штучних умовах, технологія ектогенезу відбирає право народитися від жінки та її тіла, що абсолютно нівелює подальший розвиток людини як особи, яка має матір, батька, сім’ю, що суперечить ідеям персоналістичної біоетики.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає Парламент України відхилити проєкту Закону № 8306 щодо легалізації ектогенезу в Україні як такого, що не відповідає засадам біоетики та порушує права дитини на розвиток у лоні власної матері.

Джерело

ЮРИДИЧНИЙ КОМЕНТАР ДО ПРОЄКТУ ЗАКОНУ «РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР 8306

26 грудня було зареєстровано законопроект №8306 авторства Дануци Олександра, яким передбачено легалізацію в Україні використання технологій вирощення людини поза людським організмом.

Що пропонує депутат?

У законопроекті йдеться про зміни до Цивільного та Сімейного кодексу України, які мають доповнитися нормами регулювання процесу та прав штучно вирощених дітей. У порівняльній таблиці бачимо наступне доповнення: «Дозволяється розвиток ембріонів та виношування плодів людини із застосуванням методу ектогенезу (у штучному середовищі поза межами людського тіла) у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я». Щодо батьківства, то депутат пропонує надавати право батьківства подружжю: якщо бодай один із батьків має генетичну спорідненість: «У разі народження дитини внаслідок застосування методу ектогенезу (у штучному середовищі поза межами людського тіла), батьками дитини є подружжя, яке дало згоду на застосування такого методу, за умови, що хоча б один з подружжя має генетичний зв’язок з дитиною».

На думку авторів законопроєкту, вказаний метод ектогенезу дозволить покращити демографічну ситуацію у нашій країні та здатний забезпечити народження 30 000 дітей на рік. Це досить цинічна заява, адже для вирішення нагальної демографічної кризи та забезпечення майбутнього українського народу варто лише заборонити аборти, які забирають щорічно у середньому 100 000 життів ненароджених українців, підтримувати сім’ю та материнство, підтримувати багатодітні родини та подружжя, яка готове усиновити.

1. Цей законопроєкт є кроком у напрямку легалізації одностатевих пар та усиновлення ними дітей, адже для встановлення прав на дитину з капсули буде достатньо, щоб хоча одна особа мала генетичний зв’язок з дитиною. Ми маємо вже випадки, коли куплені у сурогатних матерів діти ставали жертвами для педофілів. Це позбавляє цінності людську особу та створює також підґрунтя, коли на замовлення можна буде собі вирощувати цілу армію покірних людських особин, які будуть робочою або військовою силою у руках своїх господарів. В контексті цього зареєстровано законопроект 9103 про легалізацію одностатевих шлюбів

2. Законопроєкт порушує психологічні та соціодуховні засади розвитку дитини та суспільства, повністю нівелює стосунки у шлюбі та відповідальність чоловіка і жінки у родині, руйнує інститут сім’ї у Державі. Кожна дитина має право на виховання у сім’ї, що, відповідно до Конституції України (ст. 51) та інших законів України, створюється на підставі «шлюбу кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства» (ст. 3 Сімейного кодексу України). «Держава охороняє сім’ю, дитинство, батьківство, створює умови для зміцнення сім’ї» (ст. 5 Сімейного кодексу України).

ЗГІДНО СТАТТІ 3 КОНВЕНЦІЇ ПРО ПРАВА ДИТИНИ В УСІХ ДІЯХ ЩОДО ДІТЕЙ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ВОНИ ДЕРЖАВНИМИ ЧИ ПРИВАТНИМИ УСТАНОВАМИ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ПИТАННЯМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СУДАМИ, АДМІНІСТРАТИВНИМИ ЧИ ЗАКОНОДАВЧИМИ ОРГАНАМИ, ПЕРШОЧЕРГОВА УВАГА ПРИДІЛЯЄТЬСЯ ЯКНАЙКРАЩОМУ ЗАБЕЗРЕЧЕННЮ ІНТЕРЕСІВ ДИТИНИ.

Автор: Адвокат ЮРІЙ ЗОШІЙ

Be the first to comment on "Рада Церков засуджує метод ектогенезу як експеримент над дітьми і людським життям"

Залишити відповідь