Синкретизм є однією з «геніальних стратегій лукавого», каже засновник досліджень Барна

Відомий євангеліст Джордж Барна каже, що більшість американців змішують свої переконання, щоб створити «налаштований світогляд», який далекий від біблійного, оскільки країна перебуває в духовній «кризі».

Засновник The Barna Group, який зараз очолює Центр культурних досліджень Християнського університету Арізони, виступив на саміті Pray Vote Stand Summit Family Research Council минулого тижня, християнсько-консервативному виборчому мітингу, що відбувся в Атланті.

Барна, який також є старшим науковим співробітником FRC, сказав присутнім, що, на його думку, одна з «геніальних стратегій лукавого» полягає в тому, щоб спонукати людей повірити в те, що вони можуть комбінувати та приймати скільки завгодно світоглядів.

Барна попередив, що «Америка є нацією в кризі», тому що її громадяни не дотримуються біблійного світогляду і натомість додають свої власні «світські ідеї».

«Ваш світогляд — це фільтр, який ви використовуєте, щоб бачити, розуміти, відчувати і реагувати на світ навколо вас. Оскільки ваш світогляд дає вам змогу зрозуміти світ, вам потрібен світогляд, щоб проходити щодня», — пояснив Барна.

«Насправді кожне окреме рішення, яке ви приймаєте, і ви приймаєте сотні, якщо не тисячі рішень щодня, — кожне з них протікає через ваше бачення світу. Вибір, який ви робите, є результатом того, у що ви вірите, як описано за своїм світоглядом».

«Криза полягає в тому, що панівним світоглядом в Америці є синкретизм», — сказав він.

Барна процитував дослідження, проведене Центром культурних досліджень, яке показало, що існує сім основних світоглядів,  які вплинули на американці найбільше: біблійний теїзм, східний містицизм, марксизм, моралізаторський терапевтичний деїзм, нігілізм, постмодернізм і світський гуманізм.

«Коли ми сьогодні дивимося на Америку, ми знаємо, що існує низка конкуруючих світоглядів, які змагаються за серце та душу нації», – сказав Барна.

«У кожного по-різному розуміння всього, що відбувається у світі, по-різному пояснення того, чому все відбувається, по-різному уявлення про те, як найкраще прожити своє життя».

Найпоширеніший світогляд не є жодним із восьми основних прийнятих, за словами Барни, який зазначив, що основним світоглядом, який домінує в Америці, є «синкретизм» або різні комбінації всіх восьми світоглядів в одній системі переконань.

«Проводячи це дослідження, ми виявили, що, відверто кажучи, жоден із них нам не подобається. Натомість ми слухаємо їх усіх і беремо фрагменти з кожного. І ми поєднуємо це разом у налаштований світогляд, який описує, що ми відчуваємо, що думаємо, чого хочемо, куди хочемо йти, як хочемо жити», — пояснив Барна.

«[Синкретизм] насправді не має власного стрижня. У нього немає власного шляху. У нього немає послідовного, постійного наративу. Це те, що ви робите. І тому ми живемо в нація, яку важко скерувати по-іншому».

Барна назвав синкретизм однією з «геніальних стратегій лукавого», тому що «якщо у вас є нація з 255 мільйонів дорослих і ще 80 мільйонів дітей, які вибирають фрагменти з багатьох різних світоглядів, і вони придумують свої власні , індивідуальний спосіб мислення та життя, з яким набагато важче боротися, оскільки кожна людина, по суті, потребує іншої стратегії».

Барна повідомив, що 6% американців наразі мають біблійний світогляд, тобто менше 10% мають «мислення та поведінку, [які] не є ідеальними, але вони тісно пов’язані з тим, чого вчить Біблія».

Приблизно за 30 років, які я вимірював, ми виявили, що [американці з біблійним світоглядом] за цей час скоротилися наполовину. Їхня кількість зменшується.

«Біблійний світогляд [важливий, оскільки це] спосіб переживання, тлумачення та реагування на реальність, який узгоджується з біблійними перспективами. Цікаво, що у нас є нація, де майже 7 з 10 дорослих називають себе християнами, але лише шестеро зі ста намагаються думати як Ісус, щоб вони могли жити як Ісус. Отже, тут є велика прогалина».

Світогляд людини має «вирішальне значення для визначення того, ким [вони] є і як [вони] живуть», зазначив Барна, тому що людина завжди буде робити те, у що вірить.

«Якщо ви цього не робите, ви насправді в це не вірите. Тож ми повинні побачити послідовність. Біблійний світогляд є критично важливим, оскільки саме він дозволяє вам стати справжнім учнем Ісуса Христа. Якщо це ваша мета у житті ви говорите: «Я хочу думати, як Ісус, щоб я міг жити, як Ісус», — сказав Барна.

«Але для того, щоб зробити це, зауважте, спершу, як говориться з нами в Римлянам 12, ви повинні мати розум” оновлений”, ви повинні бути “перетворені” цим “оновленням вашого розуму” з Божими принципами в основі всіх ваших думок, щоб ви могли насправді жити, як Христос”.

За словами Барни, єдиний спосіб досягти культурної трансформації — це якщо люди вирішать «вірити в Божі істини», що, у свою чергу, дозволить їм «діяти відповідно до цих істин, заснованих на тих речах, у які ви вірите».

«Ми тут, щоб бути сіллю та світлом. Ось що таке перетворення: назавжди змінити світ навколо нас на основі Божих істин. Але для цього нам потрібна здорова Церква. Нам потрібні віруючі, які це підтримують, віруючі які готові поставити своє життя на карту”, – сказав Барна.

«Коли ви думаєте про те, що ви можете зробити, перш за все, думайте про свою церкву, куди б ви не пішли. Подумайте про інші церкви, на які ви можете впливати через ваші стосунки, через свою діяльність. Що ми можемо зробити, щоб очистити Церкву, зробити її святою і праведною, зробити її біблійною, зробити її здатною повертати людей до Ісуса?»

Барна наголосив на важливості допомоги пасторів батькам у вихованні благочестивих дітей, сказавши, що пастори, які направляють батьків ближче пізнати Ісуса, дозволять тим самим батькам мати біблійну мудрість, щоб направляти своїх дітей.

«Читаючи Святе Письмо, ви бачите, що з біблійної точки зору роль спільноти віри, тобто наших церков, полягає в тому, щоб підтримувати сім’ї, а особливо батьків у цьому процесі, готувати їх для виховання своїх дітей, щоб вони були динамічними послідовниками Ісус Христос», — порадив Барна.

Наголошуючи на необхідності для пасторів і батьків «увійти в гру і боротися за Ісуса», Барна також вказав на звіт CRC, який показав, що лише 2% батьків США з дітьми віком до 13 років мають біблійний світогляд.

“Чому це має значення?” – сказав Барна. «Тому що ви не можете дати те, чого у вас немає. І тут у нас є 98 з кожних 100 батьків в Америці, які не можуть дати своїм дітям біблійний світогляд, тому що вони його не мають».

Президент FRC Тоні Перкінс, провідний євангельський консервативний політичний активіст, який також є баптистським пастором, звинуватив деяких пасторів у нерішучості «проповідувати повну волю Бога».

«Як наслідок, у нас є християни, які не наважуються жити за своєю вірою. Нам потрібні наші пастори, які розуміють Біблію та її застосування у світі, в якому ми живемо, у часи, в яких ми живемо».

Дослідження, опубліковане на початку цього року Центром культурних досліджень за участю 1000 пасторів, виявило, що 37% християнських пасторів у Сполучених Штатах мають біблійний світогляд, тоді як більшість мають гібридний синкретичний світогляд.

У зв’язку з тим, що пастори перебувають під владою синкретизму, Центр культурних досліджень також виявив, що батьки дітей підліткового віку перебувають у «духовному стані страждання», оскільки багато батьків не мають біблійного світогляду.

«Американська церква настільки знизила планку входу, що важко визначити будь-які переконання, які позбавляють права стверджувати, що є християнином. Батьки дітей віком до 13 років є яскравим прикладом цього християнського номіналізму, який широко сприймається як духовно нормальний і здоровий”, – сказав Барна на початку цього року.

Джерело

Підписуйтеся на Родину в  телеграмі https://t.me/rodyna_cath

Be the first to comment on "Синкретизм є однією з «геніальних стратегій лукавого», каже засновник досліджень Барна"

Напишіть відгук