Україна – Польща – Британія: краще пізно, ніж ніколи

Творення тристороннього альянсу за участі України, Польщі та Британії є запізнілою відповіддю на потреби України у зовнішній політиці. Одначе те, що ця ініціатива постала у доволі екстремальних умовах, дає підстави сподіватися, що сама екстремальність додасть їй динамізму.

На цьому у коментарі для порталу руху Всі разом! наголосив керівник АДЦ «Політична теологія» Ігор Загребельний.

«Коротко цю ініціативу можна прокоментувати словами “Краще пізно, ніж ніколи”. Загальна фразеологія про вступ до ЄС та НАТО, а також узалежнення від політики Німеччини та Франції були дискредитовані ще за президентства Порошенка. Для Зеленського було б слушно після приходу до влади диверсифікувати зовнішньополітичні зв’язки, зокрема – орієнтуючись на створення так званих малих союзів. На жаль, він із цим зволікав», – зазначив Загребельний.

«Нинішня ініціатива започаткована у відносно екстремальних умовах, тож будемо сподіватися, що ця екстремальність додасть їй динамізму. А також – що українські політичні еліти зроблять належні висновки щодо геополітичної стратегії», – додав представник «Політичної теології».

Слід зауважити, що очільник українського МЗС Дмитро Кулеба, повідомляючи про працю над тристороннім альянсом, наголосив, що вона корелює з регіональними інтеграційними зусиллями. «Я вірю, що в історичній перспективі нова вісь Лондон-Варшава-Київ зробить важливий внесок у зміцнення Балто-Чорноморського простору та створення нової геополітичної реальності в нашій частині Європі», – написав міністр у себе на Facebook.

«На карті ви бачите, як новий формат вмонтовується у нашу ширшу стратегію малих альянсів України – Люблінський трикутник, Асоційоване тріо, Квадрига з Туреччиною. Система малих альянсів здатна вже сьогодні швидко вирішувати конкретні нагальні проблеми. Посилювати обороноздатність. Втілювати вигідні економічні проєкти. Розвивати транспортну інфраструктуру. Зміцнювати енергетичну безпеку. Протидіяти спільно гібридним загрозам», – додав Кулеба.

Як повідомлялося, польський філософ і політик Здзіслав Краснодембський в нещодавньому інтерв’ю зазначив, що Україна здійснила помилку, узалежнившись від зовнішньої політики франко-німецького ядра ЄС. Водночас нині і для України, і для Польщі вигідно посилювати співпрацю з Великобританією.

Джерело


Професор Краснодембський: Українці зробили велику помилку, поставивши на Німеччину та Францію

Україна здійснила помилку, узалежнившись від зовнішньої політики франко-німецького ядра ЄС. Водночас нині і для України, і для Польщі вигідно посилювати співпрацю з Великобританією.

Такі тези озвучив польський філософ і політик Здзіслав Краснодембський в інтерв’ю виданню Fronda.

«Українці зробили дуже велику помилку, яку зараз усвідомлюють. Йдеться, звісно, ​​про наївну довіру до німців. Польща попереджала, що Німеччина, коли Росія тисне на неї, схильна піддаватися їй. Те, що ми бачимо під час цієї кризи, є повторенням того, що було в 2008 році у випадку війни в Грузії. (…) Подібні розбіжності з’явилися під час війни в Іраку, коли почали говорити про вісь Париж-Берлін-Москва. Відтоді мало що змінилося. Було відомо, що в разі агресії Росії Німеччина і Франція спробують домовитися з Путіним… Українці, вважаючи, що Німеччина є провідною силою в Євросоюзі, надто їй довіряли. Можливо, нині існує шанс на тверезість і перегляд української політики в деяких аспектах», – сказав професор Краснодембський.

Професор також наголосив на важливості розвитку відносин із Британією, говорячи як про безпековий, так і про інші аспекти. «Сфери співпраці передусім включають політику безпеки. Британська армія, безсумнівно, є найсильнішою в Європі і не просякнута духом пораженства і пацифізму. Вже є попередня візія британсько-польсько-українського альянсу, який, щоправда, ще не повністю прояснений. Я також думаю, що існує шанс на економічну та політичну співпрацю у багатьох сферах», – зазначив він.

Для самої Польщі, на думку Краснодембського, співпраця з Британією важлива не тільки в антиросійському ключі, але й у ключі проблем ЄС, «який стає все більш централізованим та ідеологізованим».

Нагадаємо, що раніше стосовно згаданих проблем ЄС професор Краснодембський заявив, що Союз перетворюється на гнітючу й заідеологізовану структуру на кшталт СРСР. Першочергову роль у цьому, згідно з думкою філософа, відіграє Єврокомісія.

Джерело


Філософ про ЛГБТ-стратегію Єврокомісії: ЄС іде стопами Радянського Союзу

Європейський Союз перетворюється на гнітючу й заідеологізовану структуру.

Про це заявив польський соціальний філософ, депутат Європарламенту професор Здзіслав Краснодембський.

В інтерв’ю порталу wPolityce професор Краснодембський прокоментував підготовлену Єврокомісією «Стратегію ЛГБТКІ-рівності на 2020-2025 роки», яка була презентована минулого тижня. Нагадаємо, з-поміж іншого стратегія передбачає здійснення по всій території ЄС кримінального переслідування осіб, які не приймають ЛГБТ-ідеології. Також у документі йдеться про нав’язування державам-членам визнання так званих «одностатевих шлюбів».

«Це дуже небезпечна тенденція. – Констатує польський філософ. – Можна сказати, що на наших очах ЄС перетворюється на політичний організм, що нав’язує іншим свою ідеологічну доктрину – подібно до того, як Радянський Союз мав свою доктрину диктатури пролетаріату і нав’язував її державам-сателітам».

Краснодембський наголошує, що Єврокомісія виходить за межі своїх повноважень, але це не зустрічає спротиву: «Ніхто в ЄС не звертає уваги на те, що Європейська Комісія має чітко визначені межі компетенції і повинна бути політично неупередженою».

Філософ акцентує на тому, що євробюрократи, оголошуючи війну «дискримінації», самі визначають, чим саме є ця «дискримінація» або «мова ненависті» та «гомофобія». При цьому вони діють за подвійними стандартами. «Коли йдеться про якісь демонстрації та заяви консерваторів, правих чи крайньоправих, вони негайно засуджуються як мова ненависті. З іншого боку, коли є агресивні демонстрації ліваків – а ми нещодавно мали приклад так званого жіночого страйку – вони трактуються як вираз справедливого і виправданого обурення».

Хоч «Стратегія ЛГБТКІ-рівності» є тільки загальним, рамковим текстом, Краснодембський припускає швидке перетворення її положень на норми законодавства – цьому сприяє нинішній склад Європарламенту та Ради ЄС.

Філософ наголошує, що сучасні тенденції розвитку ЄС кардинально суперечать принципу субсидіарності – одній із основних засад соціальної доктрини Церква, яка формально фігурує і в документах ЄС. «Принцип субсидіарності ігнорується, оскільки стверджується, що держави-члени повинні дотримуватися загальноєвропейських стандартів, а європейське законодавство стоїть вище національного».

«Зверніть увагу, що “Стратегія ЛГБТ” суперечить польській конституції, згідною з якою шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою», – додає Краснодембський.

Філософ наголошує, що біополітика стала одним із основних напрямків діяльності структур ЄС. Йдеться, зокрема, про ЛГБТ (включно з можливістю для гомосексуалістів виховувати дітей) та так звані «фундаментальні права жінок», під якими насправді розуміються вільні аборти. За певний час ще одним категоричним завданням біополітики стане евтаназія.

«З іншого боку, ми маємо дедалі більшу поляризацію суспільств, пов’язану з п’ятнуванням та витісненням із публічної сфери людей, що мають відмінні погляди», – наголошує професор.

За словами філософа інституції ЄС опановані «декадентськими лібералами». Ці структури намагаються нав’язати свої ідеї по всій території ЄС. «І, оскільки Польща виділяється на цьому тлі сьогоднішньої Європи як католицька країна, не слід дивуватися тому, що ми стали, як це часто траплялося в минулому, об’єктом нападу та ненависті», – говорить Краснодембський.

Як повідомлялося, ситуацію з ідеологічним тиском проти Угорщини та Польщі нещодавно прокоментувала угорський міністр юстиції Юдіт Варга.

Джерело

Be the first to comment on "Україна – Польща – Британія: краще пізно, ніж ніколи"

Напишіть відгук