«У Китаї більше немає безпечного місця, щоб бути християнином» − доповідь

Уряд Китаю посилює переслідування як санкціонованих державою церков, так і підпільних, не залишаючи християнам жодного «безпечного місця», повідомляє International Christian Concern.
Джерело: christiantoday.com

У новому звіті ICC відстежує переслідування християн в Китаї з липня 2021 року і фіксує 32 випадки арештів і затримань, п’ять рейдів на християнські школи і 20 випадків китаїзації церков − коли церкви змушені узгоджувати свою віру з соціальними і політичними посланнями Комуністичної партії Китаю (КПК).

ICC заявив, що точні цифри, ймовірно, набагато вищі через проблеми з отриманням інформації з Китаю.

«Урядова перевірка християн є частиною більш ширших по китаїзації країни шляхом примусу релігійних груп до підпорядкування комуністичній ідеології КПК, − йдеться в доповіді. − Бюро у справах релігій і КПК мають одну єдину мету щодо релігії: не допустити, щоб релігійний вплив загрожував їхньому комуністичному контролю».

Санкціоновані державою церкви є особливо вразливими до зусиль китайського уряду щодо китаїзації.

«Всі схвалені державою церкви зобов’язані підіймати національний прапор, розміщувати правила богослужіння, включати основні соціалістичні цінності в проповіді і підтримувати традиційну китайську культуру», − йдеться в доповіді.

Жертви релігійного гноблення в Туреччині розкривають, чому населення християн зменшується
15 Жовтня, 2022, 23:58
У доповіді ICC говориться, що новий захід, реалізований китайським урядом в червні, під назвою «Спільна ініціатива національних релігійних організацій з культивування ощадливості та утримання від екстравагантності», дозволив йому посилити контроль на основні релігії в Китаї.

«Санкціоновані державою церкви сьогодні все частіше опиняються у владі законів і незаконодавчих норм, введених урядом, − зазначає ICC. − Державні церкви вирішили слідувати цим правилам, тим самим чинячи тиск на незареєстровані церкви, щоб ті слідували їх прикладу.

“Церква Триєдності” є частиною правової бази, яку КПК використовує для систематичного обмеження християнства. Якщо церква не зареєстрована як санкціонована державою, вона порушує закон, і КПК може в будь-який момент втрутитися, щоб закрити церкви, переслідувати окремих осіб і чинити величезний соціальний тиск на відвідувачів.

З посиленням репресій проти церков − як державних, так і підпільних − в Китаї більше не існує безпечного місця, де можна бути християнином.

Covid-19 також мав тривалий вплив на релігійну свободу в Китаї, оскільки пандемія була використана як привід для введення нових обмежень на релігійну діяльність.

Обмеження на релігійну діяльність поширилися в результаті пандемії Covid-19. У той час як громадські та комерційні місця, такі як торгові центри, ринки, ресторани та бібліотеки, були відкриті, церковна діяльність була заборонена урядом.

Один звіт показав, що держава використовувала запобігання епідемії як привід, щоб не дозволити церквам збиратися для святкування Різдва в провінціях Шаньдун, Аньхой і Гуандун», − йдеться в доповіді.

Навіть зустрічатися онлайн стало важко після того, як у березні китайський уряд оголосив, що забороняє релігійну діяльність в інтернеті.

Відповідно до заборони, китайські церкви і релігійні організації повинні зареєструватися в державі і отримати дозвіл на розміщення релігійного контенту в інтернеті.

«Регулювання було встановлено для того, щоб забезпечити відповідність всієї релігійної діяльності порядку денному Комуністичної партії», − йдеться в повідомленні ICC.

Дані, наведені у звіті, були отримані в основному від ICC, ChinaAid, Союзу католицьких новин Азії та Радіо Вільна Азія.

Звіт ICC продовжує свідчити про посилення репресій проти китайських християн і церков, попри неодноразові заяви Пекіна про те, що «повага і захист свободи віросповідання є основною політикою КПК і китайського уряду у відносинах з релігією, − заявила Джина Го, регіональний менеджер ICC в Південно-Східній Азії. − У кожен аспект релігійного життя християнина КПК хоче втрутитися і нав’язати свою ідеологію, контроль, який завдає шкоди релігійній свободі в Китаї».

Джей Черч, менеджер з адвокації ICC в Південно-Східній Азії і співавтор доповіді, заявив, що міжнародна спільнота «повинна звернути увагу на кампанію проти релігії, що триває в Китаї».

«Немає ніякого виправдання бездіяльності, − сказав Черч. − Китайський уряд не дозволяє релігії, за винятком тих випадків, коли він може маніпулювати релігією, перетворюючи її на інструмент для збільшення влади КПК».

«Хочеться сподіватися, що ця доповідь послужить збільшенню обсягу інформації з питання, яке занадто часто тихо ігнорується у владних кабінетах у всьому світі».


Джерело

Be the first to comment on "«У Китаї більше немає безпечного місця, щоб бути християнином» − доповідь"

Напишіть відгук