Християнський миротворчий корпус: «блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться!»

Революція Гідності. Анексія Криму. Збройне протистояння на Донбасі. Пандемія. Повномасштабне російське вторгнення.

Десятки тисяч загиблих, поранених та полонених, сотні тисяч психологічно травмованих, мільйони вимушених переселенців, зруйновані міста і села, зупинена економіка та знищена інфраструктура, ракетні обстріли й енергетичні блекаути, гуманітарна катастрофа на прифронтових територіях, голод і холод на деокупованих теренах…

Що ще чекає нас попереду?

Святе Письмо попереджає нас про численні випробування, виклики та загрози: війни і воєнні поголоски, зіткнення між народами, голод, епідемії, природні катаклізми, переслідування за віру (Мт 24, 6‑13)… І саме в таких умовах Христова Церква має бути готовою виконувати своє покликання з проповіді Доброї Новини (Мт 24,14).

Не розсіюватися, не боятися, не ховатися чи шукати компромісу та комфорту, а за будь-яких обставин залишатися в повноті сіллю землі, світлом світу і закваскою Царства Божого у житті держави, суспільства й нації (Мт 5, 13-16). Християни, як і в часи ранньої Церкви, покликані діяти в гущі подій, не словом, а власним прикладом та через конкретні справи являючи стражденному світові істинну суть Божої Любові та Милосердя (Мт 25, 31-46).

Це актуально і зараз, під час активної фази російсько-української війни, і потім, у процесі повоєнної відбудови і трансформації країни.

Саме тому Християнська служба порятунку закликає всіх християн доєднатися до процесу формування Християнського миротворчого корпусу (ХМК).

Основними тактичними командами ХМК є Оперативні загони (ОЗ). У межах служіння конкретного ОЗ, відповідно до визначених командою пріоритетів, миротворці можуть діяти зокрема за такими основними напрямами (перелік не є вичерпним і може змінюватися в зв’язку з новими викликами та реаліями):

-Надання необхідної допомоги цивільному населенню безпосередньо в місцях бойових дій та надзвичайних ситуацій;  

-Організація тилових гуманітарних хабів для надання невідкладної матеріальної, психологічної, медичної та інформаційної підтримки людям із зон бойових дій чи надзвичайних ситуацій;

-Сприяння діяльності системи цивільного захисту та підготовка населення до виживання в екстремальних умовах;

-Організація «народного тилу» для забезпечення ресурсних і логістичних потреб підрозділів, які виконують завдання в зонах бойових дій чи надзвичайних ситуацій;

-Сприяння духовному розвитку, фізичній реабілітації, зціленню душевних ран та соціальній адаптації людей, які цього потребують внаслідок війни чи надзвичайних ситуацій;

-Здійснення соціальної опіки над людьми у складних життєвих обставинах; -Розвиток різних форм самоорганізації, самопомочі та самооборони у своїх територіальних громадах;

-Просвітницька діяльність світоглядного і соціального спрямування; -Подолання конфліктів та миробудування у територіальних громадах; -Духовно-патріотичне виховання молоді у дусі християнського скаутингу.

Під надзвичайними ситуаціями маються на увазі стихійні лиха, техногенні катастрофи, екологічні катаклізми, епідемії, гуманітарні кризи, громадянські конфлікти, релігійні чи етнічні переслідування, інші прояви екстремальних обставин.  

Довідка: Оперативні загони (ОЗ) є лінійними тактичними командами ХМК, які утворюються за територіальним принципом, є локальними за способом дії та формують горизонтальну мережу в рамках простору ХМК.

При цьому ОЗ можуть бути універсальними або утворюватися на основі приналежності до одного релігійного середовища (помісної церкви, деномінації, парафії, церковного руху тощо). В межах одного регіону може діяти довільна кількість ОЗ.

Члени ОЗ проходять обов’язкову мінімальну підготовку, а в разі потреби також і поглиблену підготовку за профілем обраного напряму служіння. Крім ОЗ, за функціональним принципом можуть утворюватися Спеціальні тактичні команди ХМК (СТК), які можуть мати власну назву й бути міжрегіональними за способом дії (служіння у певних цільових середовищах, тип служіння, фаховий склад тощо).

Координаційний підрозділ Християнського миротворчого корпусу Християнської служби порятунку діє на базі римсько-католицької парафії святого Михаїла Архангела у Тиврові Вінницької області (капелан — отець Вадим Дорош). У разі виникнення додаткових запитань просимо писати у вотсапі, сигналі, телеграмі чи вайбері за номером +380682923167.

Для підтвердження готовності доєднатися до служіння Християнського миротворчого корпусу просимо попередньо заповнити цю гугл-форму.  


Джерело

Be the first to comment on "Християнський миротворчий корпус: «блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться!»"

Напишіть відгук