Чому християнські підлітки мають кризу ідентичності

Покоління Z зіткнулося з безпрецедентною кризою ідентичності. Кожного разу, коли я запитую молодих пасторів чи християнських лідерів, що, на їхню думку, є найбільшою проблемою для підлітків сьогодні, відповідь одна: ідентичність.
Підлітки намагаються зрозуміти, хто вони й чи важливі вони. Я чую їхні запитання, і, як представник покоління Z, я можу зрозуміти.

Хто я? Що визначає мою ідентичність? Яка мета життя?

Пошукайте в Інтернеті «кризу ідентичності», і неважко з’ясувати загальну думку про те, як її виправити. Нас заохочують «зазирнути всередину та досліджувати», «вирушити в подорож самопізнання», «робити речі, які роблять вас щасливими», «ігнорувати осуд» і, коротко кажучи, повністю зосередитися на собі. Згідно з цією думкою, наша ідентичність – це те, що можемо визначити лише ми, і наші емоції вирішують, ким ми є. Будь-який об’єктивний стандарт ідентичності було вирвано. Виростаючи серед такої невизначеності, чи варто дивуватися, що підлітки питають, хто вони?

Ідентичність у Христі… чи криза ідентичності?
Пастори та батьки розуміють важливість ідентичності і зазвичай прагнуть допомогти підліткам усвідомити, що їхня ідентичність у Христі. Я чув безліч проповідей, читав десятки статей і слухав незліченну кількість пісень, в яких говориться про те, «ким Бог нас бачить», підбадьорюють нас тим, що нас люблять, що ми цінні чи гідні.

Розуміння того, ким ми є у Христі, є критично важливим, але починаючи теологію тотожності з тим, ким ми є, залишаємо поза увагою найважливішу частину історії — ким є Бог.

Починаючи теологію ідентичності з того, ким ми є, ми не згадуємо найважливішу частину історії — ким є Бог.

Ірпінська біблійна церква провела табір «Майбутнє України» для близько 700 дітей
Твердження про те, «хто ви є», наповнені глибокою правдою, але в них часто мало змісту. Вас люблять… але ці слова навряд чи вразять спраглі кохання серця, якщо вони не розуміють, хто їх любить. Ви обрані… але ким обрані? Чому обрали нас? Ви викуплені… але ці слова нічого не значать, якщо ми глибоко не розуміємо, від чого ми викуплені, і велич серця нашого Викупителя. Занадто часто ми починаємо розповідь «ти є», «ми є», «я є» замість «Він є».

Ідентичність у Христі починається з Євангелія
Підлітки (і дорослі) повинні знати, хто вони. Якщо ми нехтуємо важливими істинами про те, що нас люблять, вибирають, спокутують і прощають, ми маємо урізану теологію ідентичності. Але коли наші стандартні відповіді на важливі питання ідентичності зосереджуються більше на нас, ніж на Богові, ми задовольняємось відповідями, які імітують підхід світу, орієнтований на себе.

«Ідентичність у Христі» не може бути відокремлена від Христа та всього, що міститься в посланні Євангелії — Божої святості, повстання людства та жертви Христа на хресті. Якщо наше вчення про ідентичність замовчує ці основоположні істини, «ідентичність у Христі» просто стає християнською крилатою фразою, яка змушує слухачів думати, як знайти ідентичність у Богові, коли все, що їм сказано, стосується їх самих.

Ідентичність у Христі розуміє Imago Dei
Щоб мати тверде розуміння біблійної ідентичності, нам також потрібно зрозуміти багату теологію imago Dei — образу Бога. Святе Письмо говорить нам, що « І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх» (Бут. 1:27). Люди — єдині істоти, які мають таку неймовірну відмінність.

Коли наші типові відповіді на важливі питання ідентичності зосереджені більше на нас, ніж на Богові, ми задовольняємося відповідями, які імітують підхід світу, зосереджений на собі.

Це може звучати так, ніби ми знову зосереджені на собі, але imago Dei має радикальні наслідки для ідентичності, які виходять за межі нас самих. Адже йдеться про його імідж, а не про наш власний. Ми просто носії — відображення й тіні — цього образу. Imago Dei наповнює людство внутрішньою цінністю, розкриває глибину Божого характеру та творчості, дає вказівки щодо того, як ми маємо жити, працювати та використовувати своє тіло, а також визначає кінцеву мету нашого життя — прославляти та підносити нашого Творця.

Проте найбільша сила і краса imago Dei знаходиться в характері Бога, образ якого ми носимо. Наше розуміння ідентичності збагачується і стає безпечнішим, коли ми глибше занурюємось у незмірні глибини Божої доброти, сили та мудрості. Чим більше ми пізнаємо Бога, тим безпечнішою буде наша особистість. Створені за образом досконалого і святого Бога і сформовані його рукою, ми можемо спокійно відпочивати, знаючи, що ДНК у наших тілах і всі дні нашого життя були записані ще до того, як почали битися наші серця. І Той, Хто написав сценарій, суверенний над усіма.

Нам потрібно більше пізнання Бога
Справжня причина сьогоднішньої кризи ідентичності полягає не в тому, що ми забули, хто ми є, а в тому, що ми як суспільство відкинули Бога, який нас створив. Людство, відрізане від джерела будь-якого життя й істини, природно, борсається. Зачерствілі серця занурюються в замішання та відчай, коли вони відмовляються вхопитися за рятівну мотузку істини, яку вони отримали — знання про Бога та спасительну кров Ісуса.

Існує кращий і міцніший стандарт ідентичності, ніж той, який можна знайти в інтернеті. Дивіться на Боже Слово і досліджуйте Його правду. Вирушайте в подорож пізнання Бога, який створив вас. Робіть те, що прославляє Бога і служить іншим. Ігноруйте брехню, яка говорить про те, що особистість знаходиться всередині вас. Зверніть свою увагу на Ісуса Христа і дозвольте Його істині та праведності керувати тим, ким ви є.

Ми не можемо знайти в собі те, що можна знайти лише в серці Бога. Але в його серці ми знаходимо все, що нам потрібно, і навіть більше.

Автор: Сара Барратт


Джерело

Be the first to comment on "Чому християнські підлітки мають кризу ідентичності"

Напишіть відгук