Як я навчилася дивитися на гроші з Божої точки зору

Гроші − одна з найважливіших речей у шлюбі. Це також те, через що пари найчастіше сваряться. У шлюбі, коли двоє людей об’єднуються, вони по-різному ставляться до життя, в тому числі й до грошей. Деякі люди – ощадливі, тобто вони економлять кожну копійку і відкладають стільки, скільки можуть. Натомість марнотрати вважають, що гроші існують для того, щоб їх витрачати, тому вони витрачають їх, не залишаючи нічого в кінці кожної зарплати.


Хоча обидва підходи можуть працювати в шлюбі, вони часто стають причиною конфліктів. Для тих, у кого виникають труднощі в стосунках з чоловіком/дружиною, коли мова йде про гроші, є способи підійти до цього питання з побожної точки зору. Як і в будь-якому іншому шлюбі, я зрозуміла, що ми з чоловіком є протилежностями щодо грошей. Я заощадлива, а він − марнотрат. Оскільки я часто хочу заощадити гроші в кінці кожної зарплати й утримати наші витрати на низькому рівні, він витрачає, не дотримуючись суворого бюджету. Колись це стало причиною багатьох розбіжностей у нашому шлюбі. Одного разу, коли я розмовляла з Господом, я відчула, що Він підштовхнув мене до переоцінки мого ставлення до грошей. Я зрозуміла, що маю кілька поширених помилкових уявлень про гроші.

Хибні уявлення про гроші


По-перше, я розглядала гроші як сферу безпеки. Я не тільки хотіла заощаджувати гроші, щоб ми могли відкласти трохи на “чорний день”, але й використовувала їх, як засіб безпеки. Маючи гроші, я відчувала себе в безпеці. Однак, оскільки Бог є головним притулком у моєму житті, гроші не стільки забезпечують безпеку, скільки дають можливість покладатися на Бога і покладатися на Його забезпечення.

По-друге, я розглядала гроші як засіб для створення багатства. Хоча немає нічого поганого в тому, щоб заощаджувати гроші (оскільки наявність грошей зазвичай зменшує борг по кредитній картці), вони не повинні бути рушійною силою в моєму житті. Я часто думала про те, як я витрачатиму гроші, коли матиму їх достатньо; я думала про всі речі, якими я володітиму, щоб «досягти успіху в житті». Але Бог дає нам гроші не для цього. Бог дає нам гроші, щоб ми були добрими розпорядниками не тільки для задоволення наших основних потреб, але й для того, щоб благословляти тих, хто їх не має.

По-третє, я розглядала гроші як спосіб накопичення, а не як спосіб благословення. Гроші призначені для того, щоб благословляти тих, кому пощастило менше. Але я вирішила зберігати свої зайві гроші, щоб накопичити багатство. Це не те, що задумав Бог. Бог хоче, щоб ми благословляли інших. У 2 Коринтян 9:7 сказано: «Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!».

Через ці три хибні уявлення мені довелося змінити свою точку зору і ставитися до грошей по-божому. Після того, як я покаялася у своїй поведінці, я побачила гроші в новому світлі. Я змінила свою поведінку щодо їх використання.

По-перше, я попросила Бога благословити мене, щоб я могла давати більше і більше. Я не тільки була зобов’язана віддавати десять відсотків свого доходу місцевій церкві, але й запитала Бога, куди можна було б використати додаткові кошти найбільш ефективно. Я почала жертвувати організаціям, які займалися поширенням євангельської вістки. Я всиновила дитину з організації «Міжнародне милосердя» і регулярно жертвувала на її потреби. Я хотіла, щоб мої гроші благословляли не тільки тих, хто живе поруч зі мною, але й людей по всьому світу. Я також жертвувала деномінації моєї церкви, щоб допомогти поширювати Євангеліє через її місіонерів. Я хотіла, щоб місіонери в моєму окрузі мали змогу задовольняти свої основні потреби, щоб вони могли виконувати роботу з поширення Євангелія. Завдяки моєму рішенню жертвувати щедро, я була спокійною, знаючи, що мої гроші будуть використані з користю.

По-друге, я перестала використовувати їх для власного щастя. Хоча витратити трохи на себе − це нормально, я виявила, що отримую більше радості, просто вирішивши, як я їх витрачу. Коли я перестала думати про гроші егоїстично, Бог звільнив мене від рабства, в яке мене привели гроші (і, зрештою, мій борг). Я змогла заощаджувати гроші, які витрачала, а всі додаткові гроші використовувала для погашення додаткових боргів. Я змогла виплатити велику позику за один рік, хоча вона була взята на п’ять років. Це відчуття досягнення замінило мені тимчасове щастя, яке я знаходила, коли витрачала гроші на новий одяг чи інші речі.

По-третє, я використовувала гроші для побудови стосунків з іншими, а не думала, що вони належать лише мені. Коли я почула про деякі потреби людей у моїй церкві, я допомогла молодій матері-одиначці, коли їй було важко зводити кінці з кінцями. Я також допомогла місцевій громадській групі зустрітися в школі для збору коштів. Мені було набагато приємніше усвідомлювати, що мої гроші йдуть на допомогу іншим, а не мені.

По-четверте, я заощаджувала на майбутні витрати. Замість того, щоб турбуватися про те, як я буду виплачувати надмірний борг по кредитній картці, я виплатила свій борг і змогла заощадити надлишок і відкласти його на випадок, якщо нам знадобляться гроші на ремонт будинку, машини або на дитячі речі. Усвідомлення того, що у мене є невеликий резерв, який допоможе мені в разі потреби, зменшило мою тривогу і дало мені спокій, якого так прагнула моя душа.

Здорове управління грошима

Якщо вам важко дивитися на гроші з Божої точки зору, ось кілька способів, як ви можете розподіляти свої кошти більш правильно:

По-перше, попросіть Бога дати вам багато грошей, щоб ви могли благословити тих, хто вас оточує
Подумайте про громадські групи, організації та благодійні фонди, яким ви можете пожертвувати свої гроші, щоб змінити на краще життя тих, хто вас оточує. Коли я зрозуміла, що гроші потрібно віддавати (а не зберігати), це дуже допомогло мені побачити перспективу.

По-друге, сприймати гроші як щось, що можна відкласти на світле майбутнє.
Моя мета в заощадженні грошей − не накопичення багатства, а заощадження на ремонт будинку, машини чи будь-чого іншого, для чого використання кредитної картки лише відкриває двері для боргів. Щоб повністю закрити двері для кредитних карток, заморозьте свої кредитні картки й покладіть їх у таке місце, де вам доведеться їх шукати, щоб дістати. Крім того, якщо ви збираєтеся зробити покупку, дайте собі 24-48 годин на роздуми. Якщо через 24-48 годин ви все ще хочете цей товар, купуйте його. Однак ви можете виявити, що імпульсивність, з якою ви купуєте речі, зникає, як тільки у вас з’являється час на раціональне обмірковування необхідності цієї речі.

По-третє, сприймайте гроші як Божий дар, а не як щось, що можна використати, щоб жити незалежно від Нього.

Коли ви усвідомлюєте, що Бог дає нам все, що потрібно, ми можемо жити у свободі, знаючи, що Бог піклується про нас так само, як і про кожну живу істоту, яку Він створив. Коли ми довіряємо Богові за його забезпечення, це замінить нашу тривогу спокоєм, а поверхневі знання про Бога − глибшим розумінням того, ким Він є.


Джерело

Be the first to comment on "Як я навчилася дивитися на гроші з Божої точки зору"

Залишити відповідь