ЄПИСКОПАТ УКРАЇНИ: 24 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ПОКУТИ ТА ПОКАЯННЯ ЗА ГРІХИ НАШОГО НАРОДУ

Звернення Конференції єпископів України з приводу духовного приготування до присвячення України та Росії Непорочному Серцю Марії, що відбудеться 25 березня 2022 року.

Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!

Улюблені Брати і Сестри!

Ми всі добре знаємо, що однією з важливих тем Фатімського послання є прохання Богородиці про присвячення Росії Її Непорочному Серцю. Марія наголосила, що якщо Святіший Отець це зробить, Росія навернеться, і світ зазнає тривалого миру.
Слідуючи голосу Божої Матері, ми звернулися до Папи Франциска, щоб у цей важкий час, коли війна руйнує людське життя і залишає за собою руїни, він присвятив Росію та нашу виснажену Батьківщину Непорочному Серцю Марії. Ми були раді почути, що Святіший Отець, задовольнивши наше прохання, 25 березня, у свято Благовіщення, звершить цей Акт Присвячення.

Ми готуємося до цього важливого моменту через триваючу Новенну, яка є нашим молитовним чуванням і благанням про припинення війни та дар миру. Особливим виміром цього чування стане передостанній день Дев’ятниці, який припаде на четвер 24 березня. Ми проголошуємо його днем покаяння та покути за наші особисті гріхи та гріхи народу, за гріхи неповаги до життя, а особливо за гріхи абортів. Натомість в останній день Новенни 25 березня, збираймося разом в парафіяльних храмах о 18 год., щоб в духовній єдності з Папою Франциском звершити Святу Месу та Акт Присвячення.

З’єднаймося одночасно в молитві, щоб з різних сторін, але єдинодушно просити про навернення Росії та про тривалий мир для України та світу.

Ваші Єпископи

18 березня 2022 року

№ 16 / 2022

Джерело


АКТ ПОКАЯННЯ І ВІДШКОДУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ЗА ГРІХ АБОРТУ

Оскільки 25 березня відбудеться присвячення Росії та України Непорочному Серцю Марії, то Актом покаяння і відшкодування українського народу за гріх аборту можна помолитися напередодні, 24 березня, після Святої Меси. Якщо хтось, з огляду на воєнні дії, не мав би змоги бути на Святій Месі, а також не міг би єднатися через ЗМІ та інтернет, то можна зробити в домашніх умовах коротку Літургію Слова, після якої помолитися самою молитвою.

Пропозиція для Літургії Слова:

Вихід 1, 8 – 22; Пс 139; Мт 11, 25 – 30 або Мт 18, 1 – 5

ВСТУП

Війна, яка прийшла у нашу Батьківщину принесла багато страждань і багато горя. Разом з тим це час, коли ми серйозно можемо задуматися над нашим життям, нашими цінностями і нашою вічністю. Цей період як ніколи закликає нас до навернення, до того, щоб повірити в безмежну любов, яку Небесний Отець явив у своєму улюбленому Синові Ісусі Христі!

З великим болем кожен з нас прийняв новину про бомбардування пологового будинку в Маріуполі. Як же жорстоким є подібний акт агресора… Зі сльозами на очах ми чуємо про загиблих дітей та жінок під час ракетних ударів та бомбардування. Нехай ці трагічні події відкриють наші очі на іншу трагедію, на трагедію вбивства невинних немовлят у лонах їхніх матерів, а також нехай спонукають нас до каяття за ці вчинки.

Святе Писання повчає, що жоден людський гріх не має індивідуального виміру. Кожен гріх має суспільні наслідки: ранить Бога, але також задає рану нашим ближнім, Церкві, людському суспільству. Маючи це на увазі, прагнемо сьогодні принести Богу молитву покаяння та відшкодування за гріх аборту, який понад сто років був причиною кривавої рани українського народу.

Нехай слова святого Йоана Павла ІІ, з його пророчої енцикліки Evangelium Vitae стануть для нас особливим натхненням та дороговказом:

…терміново потрібна велика молитва за життя, що охопила б увесь світ. У межах спеціальних починів або в щоденних молитвах нехай від кожної християнської спільноти, кожної групи чи об’єднання, від кожної родини і кожного віруючого підносяться благання до Бога, Творця і Друга життя. Ісус сам показав нам приклад того, що молитва і піст є найважливішою й найдійовішою зброєю проти сил зла (пор. Мт 4, 1-11) і навчав своїх учнів, що деяких злих духів можна вигнати лише таким чином (пор. Мк 9, 29). Віднайдімо ж покору та мужність до молитви й посту, щоб привести з Небес силу, яка зруйнує мури омани й брехні, яка приховує від очей наших братів і сестер негідність учинків і законів, ворожих життю, збудить в їхніх серцях рішення й наміри, надихані цивілізацією життя й любові.

Молитва

Всемогутній вічний Боже, Отче і Подателю життя, Джерело нескінченного милосердя! Стаємо перед Тобою, свідомі наших гріхів, та гріхів наших предків, зокрема свідомі тяжкого гріха аборту, який десятки поколінь нищив наш народ, відділяв нас від благодаті та поширював цивілізацію смерті. Маючи перед очима скоєне зло, а також уповаючи на безмір Твого люблячого серця, просимо Тебе

Усі повторюють: помилуй нас

За вбивство мільйонів зачатих дітей, які не змогли появитися на цей світ, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче…

Усі повторюють: помилуй нас

За татів і матерів, які в ім’я власного комфорту, в ім’я грошей і кар’єри, в ім’я піклування про власне здоров’я, вдавалися до аборту, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

За родини, зранені абортом, зруйновані пост-абортивним синдромом, розбиті і розлучені з огляду на аборт, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

За лікарів, медичних сестер, акушерів, за усіх, хто радив і за усіх, хто активно виконував акт вбивства через аборт, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

За політиків, які підтримували абортивне законодавство, які приймали відповідні закони і сприяли абортивній індустрії, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

За душпастирів, які не були рішучими у засудженні цього важкого гріха, які не достатньо наполягали, не достатньо усвідомлювали і не достатньо проголошували Євангеліє Життя, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

За усіх людей, хто будь яким чином, активною чи пасивною поставою сприяли акту дітовбивства, каємося і просимо у Тебе прощення, Милосердний Отче,

Усі повторюють: помилуй нас

Милосердний Отче! За усі гріхи аборту, за усі гріхи, які призвели до аборту, за кожну байдужість і брак відповідальності прагнемо перепросити і відшкодувати Найсвятішому Серцю Твого Сина і Нашого Спасителя, в якому Ти явив вершину своєї любові і милосердя! В ім’я Його просимо пробач своєму народу, в ім’я Його жертви та Його ран благаємо, злий свого Святого Духа і віднови обличчя землі, Української Землі! Амінь.

Зображення: Istock

Джерело

Be the first to comment on "ЄПИСКОПАТ УКРАЇНИ: 24 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ПОКУТИ ТА ПОКАЯННЯ ЗА ГРІХИ НАШОГО НАРОДУ"

Напишіть відгук