Єпископ Фултон Шін. Думки про війну

«Війна — це знак, що люди противляться Богу». Слуга Божий єпископ Фултон Шін жив у часи Другої світової, ситуація якої небагато чим відрізняється від наших часів: знову фашизм пожирає мир на нашій планеті.  

«Чому Бог не зупинить цю війну?» — Він би міг це зробити, але ціною було би знищення людської свободи. Хіба ж ми боремося на для того, щоб подолати диктаторів? Ну то чого просимо, щоб Бог став диктатором?

* Насправді то ця війна є епізодом у творенні Правди, а не велика Правда — епізодом у війні. Війна є знаком, що люди противляться Богу, а тому також противляться одні одним.

* Коли ти йдеш на виставу з детективною загадкою — хіба виходиш після першого акту після того, як героя вбито? Якщо ти довіряєш драматургові в питанні фабули, то довірся Богові в питанні Його історії. Незалежно від того, наскільки тяжкою є ця війна, — все діється з найкращою метою.

* Любов до свого краю не є доконечною для того, щоб любити Бога, але любов до Бога доконечна для того, щоб любити свій край. Кесар підпорядковується Богові, а не Бог — кесареві.

* Під час війни ми маємо менше непокоїтися про те, чи Бог по нашій стороні, а більше — про те, чи ми по стороні Бога.

* Велику гарантію перемоги становить наша згідність із волею Бога: «Якщо Бог з нами, то хто ж проти нас?» (Рим 8,31). Чи запал наших ворогів до анти-Божої справи може бути подоланий нашою байдужістю щодо Бога?

* Ми знаємо, що ненавидимо в цій війні. Але чи знаємо, що ми любимо?

* Ті, хто переконаний, що в часи миру Бог зобов’язаний гарантувати добробут, — у часи війни переконані, що Бог зобов’язаний уберегти їх від шкоди. Якби це життя було всім і якби ми не мали душі — Бог і справді би так чинив. Бог не рятуватиме нашу шкуру, але робитиме все, щоби спасти нашу душу.

* Зло у світі не може стати причиною, що я почну сумніватися в Богові. Зло не могло б існувати, якби не було Бога. Перш ніж у мундирі зробиться дірка, має існувати мундир; перш ніж настане смерть, має існувати життя; перш ніж з’явиться помилка, має існувати правда; перш ніж буде скоєне злочин, має існувати свобода і закон; перш ніж вибухне війна, має існувати мир; перш ніж виникне диявол, має існувати Бог — бунт проти Бога творить диявола.

* Ми не повинні називати Бога «добрим», коли Він сповнює нашу волю, ані називати Його «злим», коли Він її не виконує.

* Оскільки існує Бог — ця війна не є пеклом. Бог дозволяє їй бути тільки заради більшого блага, яке нині ще невидиме. Війна більше нагадує чистилище, аніж пекло, бо її очисне полум’я має випалити шлак нашого матеріалізму.


Джерело

Be the first to comment on "Єпископ Фултон Шін. Думки про війну"

Залишити відповідь