Модуль 3.3.4.
«Стратегія і мотивації»
із циклу модулів підтеми 3.3.
«Лідер успішної громади»
теми 3.
«Лідерство-служіння в забезпеченні успішного розвитку громад»
загального курсу
«Основи соціального лідерства-служіння».
Автор: Галина Канафоцька, координатор Центру стратегічних комунікацій та моделювання ХСП, тренер-викладач.
Цільова аудиторія: Різні фокус-групи від старшокласників до дорослого населення різного роду діяльності, релігійних, політичних та ідеологічних вподобань, різного рівня знань та компетентностей, різного рівня свідомості з високою мотивацією до власного зростання та бажанням відкриття свого потенціалу/талантів на шляху досягнення особистого і колективного розвитку та спільного блага і руху до відкриття та формування власного лідерства на засадах лідерства-служіння.
Вид: Творчий диспут-тренінг.
Контекст модуля: Модуль «Стратегія і мотивації» подається з метою розуміння і усвідомлення мотиваційних чинників, які: формують і забезпечують відданість членів коллективу і сприяють відкриттю їх внутрішньої мотивації, та яку роль при цьому відіграють їх власні цілі й перспективи і як це впливає на досягнення стратегій організації та спричиняє ефект синергії.
Дещо з презентаційних слайдів і матеріалів модуля:
Стратегія і мотивація
Рішення, типові для функцій управління в контексті стратегічного планування та досягнення стратегій: мотивація
- Чого потребують мої підлеглі? (які їхні потреби?)
- В якій мірі дані потреби забезпечуються в процесі діяльності, спрямованої на досягнення цілей організації?
- Якщо задоволення від роботи і продуктивність моїх підлеглих зросли, то завдяки чому це сталося?
- Що ми можемо зробити, щоб підвищити рівень задоволення від роботи і продуктивність підлеглих?
Баланс матеріального і морального: зовнішня і внутрішня мотивації
Золоте правило мотивації:
- Ви маєте право розраховувати на той стиль поведінки підлеглих, що його свідомо чи підсвідомо цінуєте і винагороджуєте.
- Ефективна робота, яку помічають і винагороджують, стає нормою.
- Сумлінна праця, яку не помітили і не заохотили, стає примусовою.
- Все це справедливо і для недбалого виконання.
Чи є вірним твердження, що ваші власні цілі й перспективи є активом розвитку організації?
- Так!
- Існує пряма залежність між повнотою використання людського потенціалу і результатами діяльності організації.
- Можна сподіватися на конкретні результати, якщо на тлі дружньої атмосфери реалізуються заходи щодо створення в організації вільного підприємницького духу та співтворчості.
- Співробітники, які згодні з твердженням “У моїй організації мені легко реалізувати свої ідеї на практиці й одержати за них винагороду”, у середньому вдвічі лояльніші й одержують вдвічі більше задоволення від своєї роботи, ніж ті, які не можуть сказати такого про свою організацію.
- Часто існує дуже великий розрив між уявою менеджерів про те, що вони пропонують своїм співробітникам, і враженням персоналу від того, що він отримує.
- Як показують дослідження, працівники найбільше цінують можливість брати участь у прийнятті рішень, які безпосередньо стосуються їх, й оплату праці, пов’язану з кінцевим результатом.
- Ефективний спосіб підтримання високої лояльності полягає в тому, щоб пов’язати заробітну плату з результатами. І головні вимоги до подібної системи – справедливість і прозорість.
Відданість працівників організації закономірно виражається шляхом:
- підвищення ефективності організаційної діяльності, включаючи продуктивність праці, ефективне використання робочого часу й інших ресурсів;
- підвищення задоволення працівників умовами і результатами праці;
- можливості управління організацією як єдиним організмом за допомогою правил і норм, що підтримують цінності;
- встановлення оптимальних рівнів довіри і взаєморозуміння між адміністрацією і співробітниками;
- залучення й утримання в організації талантів, працівників з високим рівнем професіоналізму, що мають можливість вибирати місце й умови своєї роботи.
Справді досконале управління
- визнає людський потенціал найважливішим критерієм успіху організації
- та головним визнає інтереси і потреби людей.
Задоволені своєю роботою люди мають високий моральний дух, завдяки чому
- виникає атмосфера загальної доброзичливості,
- довіри і поваги одне до одного,
- активніша взаємодія і співпраця серед осіб і груп.
В такій позитивній взаємодії з’являється особливе натхнення.
Справжнє натхнення пов’язане зі змінами в:
- способі мислення,
- стосунках,
- структурі організації.
І тоді довіра стає дією.
«Довіра стає дією, коли ви доносите до людей їхню цінність і потенціал так ясно, що це надихає їх на розпізнання в собі потенціалу і цінності.»
(Стівен Кові. «Восьма звичка»)
Відкриття людського потенціалу забезпечує
- успіх усієї організації,
- успіх кожного члена коллективу,
- синергетичний ефект командної кооперації.
«Приналежність – це також винагорода, яку ти відчуваєш, виконуючи свої завдання, коли асоціюєшся з людьми, яких ти любиш, цінуєш і хочеш бути з ними.»
(за Іцхаком Адізесом)
«Зусилля кожного з вас, взятого окремо, не приносять результату. – А коли вас об’єднає Любов Христова, ви будете вражені плодами.»
(Св. Хосемарія Ескріва де Балагер. «Шлях», 847)
Синергетичний ефект командної кооперації створюється завдяки:
- взаємодії між членами команди, у результаті чого пробуджується їх потенціал;
- забезпеченню умов для прояву творчості, чому передує визначення природних нахилів та ціннісних орієнтацій і власних мотивацій особистості;
- визначення місця в організаційній структурі у відповідності з природними нахилами членів команди з наміром ефективного забезпечення функціональних зон;
- формуванню спільних цінностей, норм і правил задля досягнення цілей організації; можливостей до випрацьовування і впливу на прийняття важливих управлінських рішень;
- формуванню і створенню довіри між членами команди;
- активному впровадженню змін та інновацій у процесі досягнення стратегічних цілей, завдяки чому формується відданість членів своїй команді і організації;
- формуванню зрозумілого усім членам команди поля перспектив, що дозволяє кожному створювати простір для розкриття власних можливостей і досягнення спільного результату без додаткового стороннього контролю;
- створенню умов для самореалізації, саморозвитку і самовдосконалення кожного шляхом переходу на вищий рівень свідомості, який формує поступ до найвищого рівня відповідальності, що дозволяє усвідомлювати єдність буття.
«Чим швидше ми поступаємо в духовному житті, тим менше відчувається втома. Більше того, мир – прелюдія вічної радості – все більше наповнюватиме нас. Ми будемо щасливі й сильні до такої міри, в якій, виконуючи цю духовну науку, дозволимо жити в нас Ісусові, умертвляючи себе.»
(Розважання Св.о.Піо на щодень/22 січня)
Якщо Вас зацікавив модуль і Ви маєте намір більше дізнатися про мотиваційну складову в процесах досягнення стратегій та про шляхи відкриття саме внутрішньої мотивації особистості, тоді слідкуйте за нашими анонсами, приєднуйтеся до нашої групи дописувачів, а в подальшому слухачів і учасників курсу «Основи соціального лідерства-служіння».
Ваші відгуки і коментарі важливі для нас і ми заздалегідь вдячні за них.
Курс уже на старті. Інформацію про час і місце проведення модуля буде розміщено на сайті ХСП. Тож слідкуйте за інформацією і долучайтеся до нашого курсу.
Далі буде…
Be the first to comment on "Модуль «Стратегія і мотивації» курсу «Основи соціального лідерства-служіння»"