Служителі ХСП були першими українськими католиками на конференції ICЕJ

Співзасновник Християнської Служби Порятунку Ігор Шторм відвідав Ізраїль, де взяв участь у світовій конференції для лідерів і пастирів Інвіжен 2020, яка проводиться екуменічним рухом “Міжнародне Християнське Посольство Єрусалим (ICEJ). Українські католики вперше представлені на подібних заходах ICEJ.
Проведено низку переговорів і консультацій з потенційними партнерами ХСП у сферах служіння Молитовного Щита і місіонерської діяльності. Окреслені перспективи спільного служіння у Ізраїлі та за його межами.

Далі – пряма мова Ігоря Шторма:

«Конференція ICЕJ (Міжнародне Християнське Посольство Єрусалим) відбулася в Єрусалимі та тривала п’ять днів. Вона була приурочена 40-річчю створення цієї організації. Серед іншого, мова йшла про церкви, які діють на Святій Землі, про проблеми репатріантів, які прибувають у Ізраїль. ICЕJ саме опікується та фінансує процес переїзду на історичну батьківщину таких людей.

Крім того, ICЕJ утримує будинок для людей, які пройшли концтабори та всі жахи голокосту. Їх там лікують та доглядають за ними.

Ми вже зараз продумуємо, як у Києві, в Україні, створити площадку для співпраці з ICЕJ

ICЕJ проводить у Єрусалимі традиційний марш на підтримку Ізраїля, у якому беруть участь тисячі християн з багатьох країн Світу. Хочу наголосити, що це відбувається в умовах, коли представники радикального ісламу та іудаїзму перешкоджають, щоб в Ізраїлі поширювати вчення Ісуса та проводити Євангелізацію людей.

Також на конференції говорили про те, як нам іти за Богом,  як нам не втратити цей Божий вогонь, щоб розповідати про Ісуса, яким чином, все ж таки, достукатися до сердець людей. Тому, що, наприклад, в місцевих адміністраціях не зацікавлені в тому, щоб там працювали християни, щоб вони говорили про Христа.

До речі, служителі Християнської Служби Порятунку були представлені римо-католиками і це були перші українські католики, які взяли участь у конференції ICЕJ.

Зараз є дуже багато навернень у християнство серед мусульман

Я мав кілька розмов з віце-президентом ICЕJ доктором Мойміром Каллусом (Dr. Mojmir Kallus). Він був дуже радий, що ми підключаємося. За його словами, ICЕJ відкрита для співпраці з іншими християнами не тільки України, а й Європи. І тому, наступна конференція, на яку мене вже запросили, буде в липні у Чехії. Вона проводитиметься разом з католицькими спільнотами Чехії, Польщі, Словаччини, та сусідніх держав.

Ми вже зараз продумуємо, як у Києві, в Україні, створити площадку для співпраці з ICЕJ.

У нас заплановане більш глибше знайомлення з католицькими парафіями та орденами, які діють на Святій Землі. Варто зауважити, що переважна більшість католиків у Ізраїлі, думаю, що більше 95%, – це араби.

Я спілкувався з католицьким священником, який за національністю японець і служить у Ізраїлі. За його словами, зараз є дуже багато навернень у християнство серед мусульман. Араби стають християнами. Мусульмани стають християнами. Цей процес посилюється.

Інший настоятель з Ордену францисканців мені розповів, що католицькі церкви працюють на території Палестинської автономії – в Єрехоні, у Вифлеємі та Назареті. Це виключно арабські поселення. Вони роблять Божу справу в цьому, досить такому агресивному, мусульманському середовищі.

Ми маємо намір з ними спілкуватися, щоб зрозуміти, яким чином можемо допомагати і робити якісь справи  разом. Це для нас дуже цікаво.

На сьогодні Польща, Литва, Ізраїль – це країни з якими Бог нас кличе співпрацювати з християнами на цих територіях, з потужними міжнародними місіями, з прогресивними християнськими рухами».

Довідка (інформація з сайту ICЕJ). Міжнародне Християнське Посольство Єрусалим було створено в 1980 році в знак визнання біблійного значення всього Єрусалиму і його унікального зв’язку з єврейським народом. Сьогодні воно представляє нації і народу Ізраїля мільйони християн, церков і деномінацій. Ми визнаємо Божу вірність у відновлені Держави Ізраїль, щоби зберігати Його древній завіт з єврейським народом.

Сьогодні МХПЄ називають провідним голосом християнської підтримки Ізраїлю і представлено на міжнародному рівні через свою мережу філій більш ніж в 90 країнах світу.

Be the first to comment on "Служителі ХСП були першими українськими католиками на конференції ICЕJ"

Напишіть відгук