Покращення життя через здорове харчування, фізичну активність, правильний сон, позитивний настрій, служіння

Триває спільна програма “Добрий Господар”, яку під егідою Стрийської єпархії УГКЦ реалізують Християнська Служба Порятунку і структури Стрийської Кооперативної Ініціативи (СКІ). Однією із ключових структур СКІ є кредитна спілка “Вигода”, на базі якої пілотується низка іноваційних проектів, зокрема Школа життєвої зарадності – Порадня Вигоди”. Далі слово Петру Маковському, засновнику і лідеру СКІ:

“Більше року назад, ще до карантину, кредитна спілка “Вигода” започаткували цікавий проєкт “Школа життєвої зарадності – Порадня Вигоди”. Дуже проста ідея – люди із досвідом, так би сказати експерти, консультують, діляться своїми практиками у тому чи іншому напрямку та надають консультації на принципах професійності, безоплатності.

Карантин заставив нас піти у он-лайн, що має свої мінуси, але має і плюси – будь-яка людина може зайти на сторінку “Вигоди” і включитися у тему консультацій, які її цікавлять із 13:00 до 14:00 щопятниці. А якщо не вийшло, то також не біда, можна послухати запис ції розмови чи прочитати підсумкове коротке резюме.

Я поділився своїм досвідом покращення якості свого життя через здорове харчування, фізичну активність, правильний сон, позитивний настрій, служіння. Можливо комусь і знадобиться. Ділюся!):

БОГ ДАРУВАВ НАМ ЖИТТЯ ЧЕРЕЗ ЛЮБОВ БАТЬКІВ! 

ПОДБАТИ ЗА СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЯКІСТЬ СВОГО ЖИТТЯ ПОКЛАВ НА КОЖНОГО З НАС!

 1. Людина живе досить короткий час на цьому світі. Ми починаємо про це все більше усвідомлювати із роками. Тоді час активного життя стає найціннішим капіталом, практично безцінним.
 2. Дуже важлива якість життя. Тобто треба бути здоровим, активним, бо тоді хочеться всього і ти потрібен всім. 
 3. Якість життя залежить від стану Вашого організму, як фізичного стану так і психічного. Якість життя людини, яка має проблеми із опорноруховим апаратом незрівнянна із тим хто ходить. Якісь життя людини, яка пережила інсульт чи інфаркт незрівнянна із тим хто не знає таких недуг. Якість життя людей із діабетом незрівнянна із тими хто живе і не перебуває у постійному передчутті можливої діабетичної коми.
 4. Наш психічний стан залежить від якості стосунків у родині, колективі, громаді, державі і світі. Чимось ми можемо управляти, контролювати, впливати, а чимось ні. Але маємо постійно вчитися, тренуватися, практикувати. У цій справі дуже допомагає віра, добродіяння через спільноти, власне участь у житті спільноти, товариства, індивідуальні акти доброчинності, спільне служіння і т.п. Плекання любові та доброчесних стосунків як у родині так і в товариствах, де Ви працюєте чи перебуваєте. Також припинення або максимальне обмеження контактів із людьми, які створюють для Вас психічну некомфортність, збереже Ваш час і Ваше психічне та і фізичне здоров’я. Просто зробіть відстань від таких людей і Вам стане легше.
 5. Моя історія – до 45 років я не відчував ніяких проблем із здоров’ям. Їв що хотів, не контролював, не переймався. Зранку я переважно випивав каву, заїдав це солодким, в обід щось їв чи не їв, вечером звично їв багато. Я завжди намагався тримати фізичну форму, несистемно бігав, їздив на велосипеді. Ніяких лікарств мені не було потрібно. Згодом я почав набирати вагу і вона дійшла до 105-107 кг, а це більше 20 кг від норми для мого росту. Поступово у мене з’явився тиск, який час до часу створював мені кризи. Я почав приймати гіперзивні таблетки або рятував себе у критичні моменти каплями “фармадепін”, коли було дуже погано. Чим далі йшло, тим частіше у мені ці кризи повторювалися. Вже після 50 років такі кризи були майже щотижня, а це коли тиск поза 100-160, коли вже таблетками не знімається, дружина колола магнезію, ноги у гарячу воду, гірчичник на потилицю і т.п… А вже ніч я точно не спав, бо тиск повільно падав, а голова не боліла тільки тоді коли ти просто стоїш або ходиш. В 2017 році у мене виявили камінь у жовчному розміром 1,8 см. Тоді я задумався, почав приймати “Гіркоту Лисенко”, із думкою, що може розсмоктатися цей камінь. Нічого не сталося. 25 лютого 2019 року мені видалили жовчний і тепер цей камінь, то мій сувенір).
 6. Власне у лікарні я серйозно задумався про те, що треба щось кардинально змінити, бо якість життя, яка після операції мені цілком не влаштовувала. Мене не здивувало, що лікарі навіть не кажуть що треба робити Тобі, а все покладаються на лікувальні процедури. Тільки один лікар, який мене вів сказав, ось сьогодні Вам треба пройти 200 кроків, а завтра 300 кроків, а якщо будемо виписувати через п’ять днів, то вже треба 2000 кроків намотати, щоб рана краще зрослася, щоб не було застоїв в організмі, щоб виходили нагноєння. Після такої операції як у мене не можна 6 місяців їсти жирного, мяса свинини, говядини. Відразу я втратив 7 кг ваги. Без проблем перейшов на дієтичну їжу. Але вже через 7 місяців я став на вагу і побачив що там 102 кг. Я настрашився і зрозумів, що організм запам’ятав мою вагу і повернув її. Потім я почитав, що більшість людей яким видалили жовчний навіть набирають вагу, з чим я міг пересвідчитися через своїх знайомих, які мали таку проблему. До речі проблеми із жовчним мають ⅔ жінок!
 7. Я почав системно займатися фізичними вправами – 6 днів на тиждень по 30-60 хв. Використовував дуже зручний додаток 30 днів фізична форма, до речі україномовний! Дійшов до професіонал 1, професіонал 2. Цей додаток дозволяє вибрати той рівень який Вам під силу. Дуже важливо тренуватися СИСТЕМНО, тобто із дня у день. Не пропускати. Скажемо я тренуюся із понеділка по п’ятницю. У суботу у мене вихідний. В неділю я роблю кардіо за Кріз Херія – 50 хв. Кожен день я приймаю холодний душ  до 1 хв. Я маю дуже велику підбірку різних систем тренувань і змінюю їх, бо мязи привикають. Ось тут можете переглянути, підібрати що Вам більше підійде.
 8. Я ввів у свою практику і так живу вже два рокиперіодичне голодування 8/16. Я їм із 12.00 до 20.00. Починаю із салату-смузі. А далі все їм, але не їм кобас, мяса свині та говядини, натомість курка, качка, риба, а також молочка – квасне молоко, сир, сметана. Я також майже рік практикував 42 годинне голодування один раз у тиждень, а також і більше. Ну і це дуже круто!) Коли Ви відмовляєтеся від мясного, то поступово стає дуже просто голодувати. У зв’язку із відсутністю у мене жовчного, а це означає, що жовчний постійно виробляється печінкою і постачається безперервно у дванадцятипалу кишку, то я перейшов на те, що зїдаю у п’ятницю гречку – до 500 грм із цибулею та морквою. Тобто на всі 42 години я їм тільки це і не більше. Ну і що важливо, я такого режиму дотримуюся де б я не був – чи у відрядження, подорожі, на відпочинку. Ніяких послаблень собі бідненькому.)
 9. Кожен день я випиваю біля 3,5 л. рідини, в основному води, але ще чай. Зранку я випиваю 1 літр води із 1 лимоном, 1 ложкою столовою яблучного оцту, десертна ложка меду. Вода тепла – десь 36-40 градусів.
 10. На всі християнські пости я відмовляюся від кави та солодкого. Це дуже добре тренує волю).
 11. Мій раціон складається в основному із овочів – кожен день від 750 до 1250 грм. Я готую  салат-смузі за таким складом – буряк, морква, цибуля ріпчаста, часник – 2-3 зубки, яблуко, петрушка зелена, кріп зелений, хрін, перець пекучий, диня, топінамбур, цибуля-перо, черемша, кульбаба, селера стебло, селера корінь, подорожник, кропива, горіх грецький, горіх бразильський, кешью, чорнослив, курага, журавлина, насіння дині, олія оливкова або інші олії. Тут головні складники буряк, морква, цибуля, часник, а все інше наповнюю якщо є доступне.
 12. Здоровий сон. Я лягаю в 22.00 і встаю біля 5 ранку. Власне такий режим дуже добрий для всіх без виключення людей тому що із 22.00 до 01 ночі, тільки у цей період доби, організм виробляє особливий гормон – мелатонін, дуже важливий для організму. А тому я ніколи не втомлююся). Скажемо виїхати мені автом у подорож після 01 ночі взагалі не складає ніяких проблем. З жахом згадую той час, коли безсистемно лягав спати, коли зависав до ночі у ТБ (а зараз взагалі не дивлюся) чи телефоні. У мене з’явився час читати щоденно, займатися собою. Якби мене хтось спитав із чого почати, то моя відповідь – із здорового сну. 
 13. Вітамін Д. Надзвичайно важливий вітамін, якого переважно дефіцит як у дітей так і в дорослих. Проблема світова. Приймаю його кожен день після того як зробив аналіз і побачив, що у мене тільки показник 12 при нормі від 30 до 150, а інші науковці кажуть що норма від 90!!. Почав приймати по 1000 е.одн, зробив аналіз – 28, а де 90!! Почав приймати по 12 000 е.одн. Подивимося що покаже аналіз у травні місяці. Також не забувайте про сонце, бо вітамін Д синтезується при сонці. І загар є ознакою того, що він у Вас вже синтезувався і його достатньо. Але при інтенсивній сонячні радіації  із 11.00 до 16.00 краще його “не ловити”).
 14. Буквально як два тижні я почав системно весли облік калорій та корисних речовин на щоденній основі у додатку і на комп’ютері – таблиця калорійності. Такий щоденний облік дуже стимулює тримати себе на контролі, більше розбиратися у тому що Ви їсте.
 15. Мої фізичні параметри у нормі – ріст 188, вага між 88 до 92 кг. Кров’яний тиск перестав міряти. Життя наповнене змістом щоденно. У мене той випадок, коли робота твоя, то твоє хобі, а значить я взагалі не маю роботи). Місце мого громадського служіння – кредитна спілка “Вигода” та фонд громад “Рідня” – це дуже файні інструменти зміни якості життя громади, які надихають, мотивують, навчають і заставляють щоденно “сапати на цій грядці”), а час до часу піднімати голову і дивитися у далечінь). Мені подобається творити команди, мотивувати їх, щоб будувати сталі структури, які дійсно змінюють якість життя людей виключно на основі – любові, взаємодії, ініціативи, самоорганізації, самовідповідальності, самоконтролю, самофінансування.
 16. Пропоную прослухати мотиваційні інтерв’ю доктора Бубновського щодо важливості системного фізичного навантаження. На жаль московською(. 
 17. Також є ролики про здоров’я, довголіття на різні теми на основі доказової медицини (тобто на основі досліджень) нашого українського лікаря доктора Петрика, але також московською.
 18. Підсумкові рекомендації:
  1. Щоденне системне фізичне навантаження, навіть якщо тільки просто собі у задоволення. Але ключове слово тут СИСТЕМНО.
  2. Збалансоване харчування на основі овочевого меню. Ковбаси НІ, мясо свині НІ, мясо говядини НІ, м’ясо курятини, кролика, риба -ТАК, молочка – ТАК. Все це СИСТЕМНО!
  3. Періодичне голодування – 8/16 або 6/18 чи навіть 4/20.
  4. Один раз у тижні голодування – відмова від їжі взагалі, тільки вода. Починайте із 24 годин і збільшість до 40-48 годин. Скажемо останній раз їсте у четвер в 18.00, а далі будете їсти у суботу в 12:00 або і пізніше. Почніть цю практику через 6 місяців відмовити від ковбас, мяса свині та говядини і вже досвіду періодиного голодування.
  5. Тренуйте свою волю – відмовтеся від того, що дуже любити на день, два, тиждень, місяць-два. І важливо дотримуватися Вами встановленого табу. Після завершення Ви себе дуже зауважаєте). А самоповага до себе, ключове для самовдосконалення та поступу.
  6. Виробляйте корисні звички. Тоді Ваше життя буде просто системою корисних звичок).
  7. Питний режим – 3 і більше літрів щоденно, починати день із теплої води із лимоном, яблучним оцтом, може і трохи меду. КОЖЕН ДЕНЬ
  8. Творити добрі стосунки у родині – багато спілкуватися із рідними, батьками, виявляти повагу до членів родини. Це дуже важливо!
  9. Творити добрі справи у громаді, волонтерити, жити у спільноті, шукати собі товариство, де Ви себе можете реалізувати краще, бо людина соціальна істота, їй потрібно “стадо”. На нікого НІКОЛИ не тримати зла!
  10. Дбати про наш спільний дім – УКРАЇНУ власне там де Ви живете і як Ви особисто живете – бо Ваше здоров я, Ваша якість життя, впливає на якість життя Вашої родини, Вашої громади і нашого великого організму – УКРАЇНИ! Слава Україні!

Додаю декілька мотиваційних малюнків та схем, які можна повісити на стіну і головне ВИКОНУВАТИ!))

З повагою, любов’ю та побажання бути завжди у доброму тонусі, щоб кожен день системно перемагати себе і утримувати високий рівень якості життя і дарувати щастя оточуючим!

Петро Маковський

Занотовано на основі консультації у кредитній спілці “Вигода”, що системно здійснюється по п’ятницях із 13:00 по 14:00 експертами ВГО “Центр прав людини “Громадська ініціатива” у рамках проєкту “Школа життєвої зарадності – Порадня Вигоди”

19 березня 2021 року, Стрий-Київ

Be the first to comment on "Покращення життя через здорове харчування, фізичну активність, правильний сон, позитивний настрій, служіння"

Напишіть відгук