Сталість співдії у громаді

Триває реалізація програми “Добрий Господар”, започаткованої Християнською Службою Порятунку та Стрийською Кооперативною Ініціативою під патронатом Стрийської єпархії УГКЦ.
Нещодавно зроблено ще один важливий крок на шляху побудови ефективної кооперації в межах місцевої територіальної громади у трикутнику “влада – громадськість – Церква”. Саме про це говориться нижче у матеріалі.

У 2020 році в територіальних громадах України  проходили місцеві вибори на посади голів територіальних громад.

Зважаючи на значимість ролі органів місцевого самоврядування в економічному та політичному житті країни в рамках впровадження децентралізації, з метою втілення в життя найкращих світових практик в сфері місцевого самоврядування Фонд громад “Рідня”,  партнер Християнської служби порятунку, ініціював підписання меморандуму про співпрацю між громадськими, підприємницькими та політичними організаціями Стрийщини і кандидатами на посаду голови Стрийської територіальної громади.

Поміж інших, був підписаний меморандум із кандидатом на міського голову Стрийської територіальної громади  Канівцем Олегом  Леонідовичем в якому домовилися, що у разі обрання Олега Канівця головою він буде сприяти впровадженню в роботу громади найкращих існуючих практик доступності та відкритості органів місцевого самоврядування.

Результатом тогочасних домовленостей стала урочиста зустріч 22 квітня 2021 в Стрийській міській раді керівництва Стрийської територіальної громади, представників Наглядової ради і виконавчої структури Фонду громад “Рідня та духовенства Стрийської Єпархії УГКЦ. На зустрічі було затверджено сфери взаємного співробітництва: будівництво місцевих фондів громад, організація тренінгів для формування навиків проєктної діяльності в громадах, поширення інформації серед мешканців про спільну діяльність, запровадження та використання інноваційних технологій комунікації, запровадження діяльності на створення стратегії розвитку громади, відзначення 120-ї річниці Народного дому, впровадження програми “Добрий господар”. Сфери взаємного співробітництва були узгоджені у Меморандумі підписами Стрийського міського голови Олега Канівця та голови Наглядової ради Фонду громад “Рідня” Петра Маковського.

До цього моменту Фонд ішов не один рік. За десятиліття існування було втілено у життя велику кількість соціальних ініціатив.  Але дуже важливо мати добрих партнерів і співпраця з владою дасть можливість спільно реалізувати більше гарних ідей. Отож, напрямки співпраці окреслені, а міська влада вже назвала подію вдалим стартом для результативної роботи і можливістю стати ближчою до людей.

На зустрічі було закцентовано увагу на програмі “Добрий господар”, який спільно втілюється Фондом громад “Рідня” та Християнською службою порятунку з метою запровадження різноманітних форм економічної самоорганізації людей у селі. Ми домовилися, що місцева влада стане одним з каналів поширення інформації про цю програму і побачили розуміння, що кошти вкладені у знання людей принесуть у громаду нові ідеї, об’єднає громаду, сформує атмосферу довіри та допоможе згуртуванню навколо  спільної праці.

Олег Шмілик, координатор програми “Добрий господар” на Стрийщині

Be the first to comment on "Сталість співдії у громаді"

Напишіть відгук