5 прихованих наслідків порнографії

Мій син − типовий підліток, який любить грати у відеоігри. Але ми з дружиною помітили, що коли він багато грає в шутер від першої особи, він стає більш агресивним. Це схоже на те, що він все ще перебуває в режимі атаки після того, як закінчив грати. Він ще трохи посперечається, зробить прискіпливі зауваження сестрі, негативно відгукнеться про серіал, який ми дивимося. Найцікавіше, що він не помічає змін у своїй поведінці − вони настільки незначні, що він їх не усвідомлює.

Іноді наслідки наших дій очевидні для нас. Наприклад, ми не сплачуємо рахунки вчасно і нам нараховують пеню, отримуємо несприятливі відгуки на роботі, бо були розсіяні, або ображаємо наших дітей, бо забули про дану обіцянку і не дотримали її. Інколи наслідки настільки незначні, що ми їх не помічаємо. До них відносяться деякі наслідки порнографії, які відчувають чоловіки. Проблема в тому, що ці наслідки, які можуть здатися комусь незначними, в кращому випадку роблять життя менш приємним. У гіршому − спричиняють біль і роз’єднаність. Ось 5 тонких наслідків порнографії.

 1. Вона робить вас трохи холоднішими
  Мати сексуальні думки про людей означає, що ви використовуєте їх для власного задоволення. Це все про вас. Люди для вас є об’єктами, а не особистостями з думками, почуттями, болем, надіями і мріями. Вони на мить стають такими, якими ви хочете їх бачити, а потім легко відкидаються. Ця вправа змушує нас втратити трохи людяності, емпатії та зв’язку.
 2. Вона затьмарює ваше особисте життя
  У порнографії немає нічого справжнього. Це лише дія, легкий спосіб збудження, який сприяє фальшивому бажанню та егоїстичному задоволенню. Справжні стосунки й здорове сексуальне життя вимагають часу і зусиль. Винагорода в реальному житті відкладається і приходить після того, як ви віддаєте один одному значну кількість енергії, зусиль і любові. Миттєве задоволення від порно може залишити вас розчарованими, коли для справжніх стосунків потрібна робота. Ви можете подумати: «Можливо, мені варто просто подивитися порно й одразу отримати задоволення». Але збудження і гострі відчуття, які воно приносить, мають зменшувану віддачу. Тому ви будете споживати його все більше і більше, отримуючи все менше і менше задоволення. Тим часом страждають ваші справжні стосунки.
 3. Це породжує нещастя
  У книзі «Тіло веде лік» доктор Бессель ван дер Колк пише: «Коли наш раціональний та емоційний мозок конфліктують… наприклад, коли ми жадаємо когось, хто нам недозволений, починається перетягування каната. Ця війна значною мірою розігрується в театрі вісцерального досвіду, у вашому кишківнку, серці, легенях, і призведе як до фізичного дискомфорту, так і до психологічних страждань». Перегляд порно пробуджує, плекає і розвиває дух хтивості. Оскільки жінки, на яких ви дивитеся, є забороненими, це створює внутрішній конфлікт, який робить нас нещасними.
 1. Виховує моральну слабкість
  У всіх нас є сексуальні бажання або відкладений стрес, і порно − це легкий спосіб задовольнити їх. Але гострі відчуття і полегшення, які воно нам дає, тимчасові. Нас затягує все більше і більше, що підриває нашу дисципліну і наповнює нас егоцентричною гонитвою за задоволенням. Вплив порнографії на наші погляди спричиняє невеликі зміни, які створюють ледь помітні тріщини в нашому характері. Ці тріщини з часом поглиблюються і можуть призвести до серйозних помилок у судженнях, які іноді змінюють життя.
 2. Що ви повинні знати про залежність від порнографії? Це марна трата інвестицій і часу. Кількість часу та енергії, яку ми маємо, обмежена. Подумайте про все, чого ми можемо навчитися і зробити свій внесок замість того, щоб витрачати час на перегляд порно. Ми могли б витратити цей час на вдосконалення та розвиток. Навіть гірше, нам часто доводиться витрачати додатковий час на те, щоб вилікуватися від негативного впливу порнографії, про який ви щойно прочитали. Це марна трата нашого часу та енергії.

Автор: Бі Джей Фостер
Джерело

Be the first to comment on "5 прихованих наслідків порнографії"

Залишити відповідь