Апостольська місія ХСП: відповідаючи на заклик до євангелізації. Шлях через Альфу до Омеги

В свій час Папа Павло VI сказав: «Євангелізація по суті є благодаттю і заняттям гідним Церкви, її якнайглибшим єством». Згодом це ж розпізнання повторив Папа Іоанн Павло II, проголосивши: «Для учня Христа євангелізація є обов’язком, який накладає любов». І далі продовжив: «Я відчуваю, настав момент для направлення всієї енергії Церкви на нову євангелізацію і місію, направлену на всі країни. Жоден віруючий в Христа, жоден інститут усередині Церкви не можуть обійти стороною цей найбільший обов’язок».

 Вслід за нашими архіпастирями Християнська Служба Порятунку, розпочинаючи свою апостольську подорож, одним з принципів діяльності обрала такий: «Ми – не новоявлені хрестоносці, покликані навернути невірних в істинну віру та розширити територію впливу наших церков. Тут, на Місійній Землі, ми – Христові учні, які переживши П’ятидесятницю та зберігаючи в серці пам’ять про пережиті разом з Ісусом роки мандрів, вирушили в дорогу, щоби поділитися найкращим, що у нас є, та явити Царство Боже всюди, де ступатимемо. Наше завдання – євангелізація, тобто об’явлення людям Ісуса та надання поштовху для започаткування їх особистих взаємовідносин  зі Спасителем…»

Христова Церква Останніх Часів знає немало способів здійснення євангелізаційної місії. І одним із них є проведення євангелізаційного курсу «Альфа». У сучасному християнському світі Альфу проводять християни всіх деномінацій, зокрема: Католицька церква, Англіканська церква, Болгарська православна церква, Баптисти, Пресвітеріани, Методисти, Єврейські Месіанські спільноти, Армія порятунку, Незалежні церкви, П’ятидесятники, Асамблеї Божі, Харизматичні церкви, Домашні церкви. Зараз приблизно 90000 курсів Альфа проводяться в 169 країнах світу, у яких щороку беруть участь десятки мільйонів людей.

Всі церкви використовують одні і ті ж матеріали, адаптуючи їх до своєї традиції в частині окремих цитат та свідоцтв. При цьому, основне змістовне наповнення, а також тривалість та спосіб проведення курсу залишаються незмінними. Все вивірено і перевірено роками практики. І здавалося би, що у проведенні Альфа-курсів уже не може бути нічого незвичного та унікального. Але не з нашим Богом, який на шляху новітнього апостольства веде нас до сих пір незвіданими шляхами.

Нещодавно євангелізаційні курси Альфа за підтримки католицького Альфа-офісу започаткували служителі місіонерської команди ХСП-Маріуполь одразу у трьох селах «сірої зони» – Піонерському, Старогнатівці і Новогригорівці. В цих курсах зараз бере участь близько ста місцевих мешканців. Але справа власне не в конкретних цифрах чи промовистих фактах. Справа в тому, що сама ідея проведення євангелізаційних курсів типу Альфи у зоні збройного конфлікту, де і до війни переважна більшість людей не мала реального християнського укорінення, ще донедавна сприймалася багатьма сторонніми спостерігачами як щось малоймовірне і нежиттєздатне. Віримо, що Господь збере на цих курсах свій врожай. А потім, як говорив Папа Павло VI, «Людина, яку євангелізували, йде євангелізувати інших». Адже на наступні Альфа-курси більшість людей, як правило, приводять ті, хто досвідчив нового духовного досвіду на курсах попередніх. Отож далі буде…

Хтось все ж настійливо запитає, а що саме буде далі? Ніхто з людей достеменно не знає. Це Справа Божих Рук, а не рук людських. Однак, маємо чітке розпізнання, що євангелізація не є самодостатньою та кінцевою метою духовної місії ХСП. Даючи свідчення любові та милосердя, тут, на Місійній Землі, ми пробуджуємо людей до відносин з Христом і у Христі. А згодом, щоби  допомогти  укорінитися та невпинно зростати  паростку віри, ми приводимо людей у малі молитовні та біблійні групи, де Ісус об’являє Себе у все більшій повноті. Щоби потім окріплі пагони стали лісом – спільнотами, в яких Бог виллє Свою Силу та пробудить Свої Дари. Так з окремих народжених євангелізаційною хмарою крапель утворяться струмки, що зіллються у могутню ріку з цілющою водою, яка відродить землю та все живе на ній. І все це станеться Іменем Ісуса Христа, бо сказано: «Я – Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній» (Одкровення 22:13). Одвічний круговорот Спасіння.

Довідка:

Альфа-курс – це практичне введення в християнську віру, створене, в основному, для невоцерковленних людей і новонавернених християн. Курс також є прекрасним способом оновлення своєї віри, як для практикуючих християн, так і для людей, що втратили віру. Як сказав свого часу архиєпископ Ліона кардинал Філіпп Барбарін,  «Те, що Альфа дає і те, про що на ній говориться, оновлює життя  церкви і відкриває дорогу до віри людям, які раніше не були на неї відкриті».

 Альфа є ефективним способом початкової презентації основ Євангелія, духовної практики на шляху християнства. Це повністю відповідає вченню Католицької церкви, але не стосується специфіки її вчення та її доктрини, як власне і будь-якої іншої християнської конфесії чи деномінації. Канонічні положення та теологічні особливості різних християнських гілок не є предметом курсу і саме тому в одній аудиторії абсолютно гармонійно можуть перебувати як християни незалежно від їх деномінаційної приналежності, так і люди, які мають інший духовний досвід або лише шукають Бога. Таким чином цей курс не служить заміною програм катехизації, а покликаний передувати таким програмам або принаймні тривати паралельно з ними.

 Історія Альфи розпочалася у 1977 році в англіканській церкві Святої Трійці в Бромптоні, Англія. Початково цей курс був орієнтований на уже практикуючих прихожан. У 1990 священик цієї церкви і колишній адвокат Нікі Гамбл побачив у курсі потенціал як засобу євангелізації. Він швидко видозмінив курс, аби Альфа став особливо привабливим для людей поза церквою. Багато невоцерковленних людей почали проходити курс і після його закінчення стали частиною церкви. Нікі Гамбл пояснює: «Все базується на дружбі. У нас немає євангелізації „від дверей до дверей“ або „невеликих рекламних вистав“. Просто друзі приводять друзів». Невдовзі інші церкви зацікавилися курсом і в 1993 році у відповідь на багаточисельні прохання була проведена перша Альфа-конференція. Потім курс Альфа почав проводитися в різних християнських церквах по всьому Об’єднаному Королівству і за кордоном. В цей час Альфа отримує своє широке застосування в лоні Католицької Церкви, де стрімко розвивається та поширюється  на всіх континентах.

Be the first to comment on "Апостольська місія ХСП: відповідаючи на заклик до євангелізації. Шлях через Альфу до Омеги"

Залишити відповідь