Арх. Велькі: «Синодальний шлях» може викликати розкол у Католицькій Церкві Німеччини

Архієпископ Кельну кардинал Райнер Марія Велькі (Rainer Maria Woelki) висловив схвалення з приводу обговорення церковних реформ в малих групах в процесі т.зв. «Синодального шляху», але попереджає, що деякі плани можуть призвести до створення «Німецької національної Церкви».

Найгірший результат був би, якби «Синодальний шлях» призвів до розколу … з Католицькою Церквою», – сказав кардинал в інтерв’ю німецькому католицькому інформаційному агентству KNA. «Це було б найжахливішим, якби тут було створено щось на зразок Німецької національної Церкви», – підкреслив прелат.

KNA повідомило, що архієпископ Кельну також високо оцінив останні обговорення в рамках «Синодального шляху», проведені на п’яти регіональних конференціях через пандемію коронавірусу. За словами Велькі, менші групи учасників дозволили краще обмінюватися аргументами, ніж це було можливо на запланованих раніше Синодальних зборах.

Католицька Церква в Німеччині запустила «Синодальний шлях» у 2019 році. Він розрахований на два роки і присвячений обговоренню питань влади, сексуальної моралі, способу життя священиків і ролі жінок в Церкві. Мета полягає в тому, щоб відновити довіру, втрачену в результаті скандалу, викликаного сексуальними зловживаннями духовенства.

Але в той же час кардинал Велькі закликав учасників не живити «нездійсненних надій» щодо висвячення жінок-священиків. Це викличе розчарування, сказав він KNA, тому що це питання вже було вирішене негативно Папою Йоанном Павлом II.

«Я не можу ставитися до цього так, наче б питання було відкритим», – сказав кардинал. «У такому разі обговорення відбувається поза церковного вчення», вважає він.

Як Папа Йоанн Павло ІІ ще в 1994 році підтвердив, що Церква не має влади дарувати священицькі свячення жінкам. Він також заявив, що це вчення має беззастережно дотримуватися всіма віруючими.

Кардинал Велькі розкритикував богословський стандарт деяких робочих документів, підготовлених для «Синодального шляху». Він сказав: «Весь світ дивиться на Церкву в Німеччині і на цей «Синодальний шлях» просто зараз, тому ми не можемо просто дозволити ставити себе в теологічну невідповідність».

Кельнський архієпископ закликав католицьких богословів взяти активнішу участь у дебатах – як на переговорах «Синодального шляху», так і за їх межами. Велькі також висловив надію на те, що в ході цього процесу «почнеться справжня реформа, яка безумовно необхідна в Церкві».

Ця реформа, за його словами, повинна «виправити всі прояви і реальності, які вели від природи Церкви». Йшлося про розуміння Церкви не як «чисто соціологічної суті», а про розуміння «того, що це справа рук Божих». Прелат сказав, що метою будь-якої реформи Церкви має бути «рух до Христа і Його послання».

Багато католиків більше не знають, «хто такий Христос, що таке Церква, вони більше не знають, що таке таїнство, яка таємнича структура Церкви», – сказав кардинал Велькі.

Католицький часопис «Die Tagespost» повідомив 17 вересня, що 53% німецьких католиків заявили, що вони не зацікавлені в «Синодальному шляху». Відсутність інтересу серед німців в цілому була ще більшою – 63%, 11% заявили, що зацікавлені, а 17% не змогли відповісти. В ході опитування 11 – 14 вересень 2020 року був опитано понад 2000 дорослих німецьких громадян.

Джерело: Родина

Be the first to comment on "Арх. Велькі: «Синодальний шлях» може викликати розкол у Католицькій Церкві Німеччини"

Напишіть відгук