Байден… Християнська Америка входить в сутінковий період

Новообраний президент США Джо Байден планує призначити на посаду міністра транспорта Піта Буттіджеча, відкритого гея, який брав участь у партійних праймеріз на посаду президента. Про це повідомляє pravda.com.ua з посиланням на Reuters. Буттіджеч раніше був мером міста Саут-Бенд (штат Індіана). Ще під час праймеріз він здобув підтримку у штатах Айова і Нью-Гемпшир, проте пізніше все ж таки залишив виборчі перегони, висловивши підтримку Байдену. “Я призначу його міністром транспорту, тому що ця посада зачіпає різні пов’язані проблеми та можливості, які нас чекають”, — сказав Байден.

Молодий політик відомий тим, що не приховує свою сексуальну орієнтацію. Після призначення, він стане першим членом уряду – представником ЛГБТ. 

Буттіджедж є членом Єпископальної церкви, прихожанином Собору святого Якова у Саут-Бенді.
Буттіджедж — поліглот. Він самостійно опанував норвезьку мову, а також розмовляє іспанською, італійською, мальтійською, арабською, дарі та французькою. Буттіджедж грає на гітарі та фортепіано, а в 2013 році виступав із Саут-Бендським симфонічним оркестром як запрошений соліст фортепіано.
У червні 2015 в своєму есе в газеті South Bend Tribune Буттіджедж оголосив, що він гей. Він є першим відкритим гомосексуальним представником муніципальної влади у штаті Індіана.
У грудні 2017 року Буттіджедж оголосив про заручини з Частеном Глезманом, учителем середньої школи, з яким зустрічався з серпня 2015 року. Вони одружилися 16 червня 2018 року на приватній церемонії в Соборі святого Якова в центрі міста Саут-Бенд. Вони живуть у тому ж районі Саут-Бенда, де Буттіджедж виріс, з двома собаками-рятувальниками, Труманом і Бадді.

Кандидат від Демократичної партії на виборах президента США Джо Байден виграв голосування Колегії виборників, отримавши понад 270 необхідних голосів. Наступний етап — інавгурація. Нагадаємо, що на початку березня один із фаворитів президентської кампанії в США серед демократів Піт Бутіджич прийняв рішення завершити свою участь у перегонах.

В свою чергу українські ЛГБТ-активісти відверто говорять, що з приходом до влади Джо Байдена Америка збільшить зусилля у нав’язуванні українському суспільству їхньої ідеології. У тому числі може йтися про запровадження «одностатевих шлюбів», а також криміналізацію несприйняття ідей ЛГБТ (так звані «злочини на ґрунті ненависті»). Зокрема, статтю на цю тему опублікував відомий представник руху ЛГБТ, який наразі мешкає у США, Богдан Глоба.

«По-перше, Джо Байден та Камала Гарріс – відомі адвокати прав людини, зокрема ЛГБТК-спільноти. Байден адвокатував за право на одностатеві шлюби, ще перебуваючи в Конгресі США, та систематично боровся за рівність прав для одностатевих пар із 1992 року. Один із його пріоритетів на наступні чотири роки урядування – досягнення рівності прав та протидія дискримінації для ЛГБТК-спільноти у світі. По-друге, Джо Байден чудово орієнтується в українському питанні та добре знає наш політичний ландшафт», – пише гомоактивіст.

Глоба наголошує, що першого тижня після інавгурації Байден має намір підписати спеціальний меморандум про пріоритет просування ідей ЛГБТ у міжнародному порядку денному своєї адміністрації. «Це має стати сигналом як для уряду США, так і для міжнародних партнерів про відновлення лідерської позиції Сполучених Штатів із просування прав людини для ЛГБТК-спільноти у світі», – зазначає учасник руху ЛГБТ.

Передвиборча платформа президента Байдена, підкреслює Глоба, також містить обіцянку створити декілька нових посад. Зокрема – уповноваженого високого рівня в Державному департаменті, який координуватиме політику уряду США щодо просування ЛГБТ на міжнародній арені. Також має бути призначений відповідальний у Раді національної безпеки (National Security Council) щодо роботи з політиками високого рівня та державами. А ще передбачається посада спеціального представника в USAID, що опікуватиметься програмами ЛГБТ у проектах, які здійснює ця агенція в інших країнах.

На основі цього Богдан Глоба робить висновок, що «можна сміливо очікувати на появу в україно-американських відносинах питання прав людини та ЛГБТК-спільноти».

«Україні, імовірніше за все, таки доведеться продемонструвати суттєвий прогрес у реформах та адаптації демократичних норм і стандартів із прав людини», – пише активіст ЛГБТ. Серед «демократичних норм», про які йдеться Глобі, є запровадження гомошлюбів та заборона несприйняття ідей ЛГБТ. «Можна очікувати, що одним із ключових питань співпраці з Україною буде удосконалення законодавства у напрямку запобігання злочинам на ґрунті ненависті, що включатиме захист ЛГБТК-спільноти та інших меншин, врегулювання питання шлюбної рівності для одностатевих партнерств», – висловлює свої сподівання Богдан Глоба. Як повідомлялося, одразу після проголошення Байдена президентом американські ЛГБТ заявили, що очікують на радикальний реванш.

Коментуючи ймовірні наслідки перемоги Байдена, керівник АДЦ «Політична теологія» Ігор Загребельний наголосив, що демократична адміністрація посилить ідеологічний тиск проти України та її сусідів. «Перебування при владі Трампа зробило можливим поміркований консервативний поворот у Центральній Європі, а також консолідацію тамтешніх держав, тобто те, що можна назвати проектом Міжмор’я. США під проводом демократів – це локомотив просування глобалізму і новітньої версії лібералізму, для Міжмор’я демократи вкрай невигідні», – підкреслив Загребельний.

Крім цього, найбільшою різницею між президентством Трампа та кабінетом Байдена буде зміна курсу щодо абортів, – вважають американські коментатори. На їхню думку, проабортивна політика Байдена матиме вплив далеко за межами Сполучених Штатів, наприклад, на ООН, до якої США вносять 10 млрд доларів на рік, тобто п’яту частину бюджету організації.

Прихильники pro-life попереджають, що політика Байдена стане сильною підтримкою прихильників переривання вагітності та агресивних дій у міжнародних відносинах на користь абортивного лобі.

«Президентство, що закінчилося, було найбільш pro-life за багато років. В ООН це чітко відобразилося на мові документів, які уникали проабортивних формулювань, а Трамп щоразу боровся за усунення таких визначень. Тепер це зміниться.

Адміністрація Байдена запровадить мову підтримки абортів у кожен документ, як це робив кабінет Обами», – говорить Елісса Корен, активістка на користь захисту громадянських свобод.

На її думку, майбутнє президентство суттєво послабить важливість pro-life діяльності в країнах, що розвиваються і потребують іноземної допомоги від країн-членів ООН та західних донорів. «Американська допомога відтепер буде сильно зумовлена ​​вимогами щодо лібералізації абортів», – вважає активістка.

Одним із перших рішень Трампа після вступу на посаду було блокування фінансування абортивних послуг за кордоном, таких як підтримка ООН для програми контролю кількості населення Китаю, яка, серед іншого, включала вимушений аборт. «Байден змінить цю політику, як тільки обійме посаду президента. Він буде найбільш проабортивним лідером у всій ООН, більш радикальним, аніж Обама коли-небудь», – прогнозує Елісса Корен. «Трамп використав гроші, отримані від ліквідації діяльності сприяння абортів, призначивши їх на фонди для боротьби з ВІЛ, інфекційними захворюваннями та задля глобальної безпеки здоров’я. За правління Байдена всі ці гроші знову будуть призначені для сприяння абортам», – додає Корен.

Найагресивніша проабортивна організація у світі «Planned Parenthood» роками працює над програмою сприяння абортам. Разом із 90 організаціями вона розробляє план дій щодо якнайширшого доступу до абортів у всьому світі. У ньому перераховані заходи, які Байден повинен здійснити впродовж перших 90 днів свого президентства. У першому пункті читаємо:

«Президент повинен видати розпорядження, в якому чітко зазначено його зобов’язання захищати та розширювати доступ до всеохоплюючої медичної допомоги у сферах репродуктивного здоров’я, дотримання сексуальних та репродуктивних прав, серед яких аборт, у США та в усьому світі. а також скасувати попередні виконавчі дії, що обмежують доступ до цієї допомоги».

В абортивній «дорожній карті» також чітко зазначено, що новий президент США повинен публічно заявити, що США знову будуть брати участь у пропаганді абортів у глобальному масштабі. Одним з елементів плану є відновлення фінансування ВООЗ, яка роками сприяє абортам у всьому світі.

США знову почнуть наполягати на всебічній сексуальній освіті дітей – часто без відома чи згоди батьків – на міжнародному рівні, пише Vatican News.

Американські захисники життя закликають Байдена відстоювати більш зважену політику США, яка відповідає реальним вимогам міжнародних угод щодо абортів.

Деякі спостерігачі вважають, що конструктивні дії можуть надалі реалізовувати, працюючи з країнами-членами за посередництвом тих установ та рад ООН, чия pro-life діяльність залишається стійкою. На запитання, чи повне повернення до політики щодо абортів в ООН було б руйнівним для pro-life організацій, відповідають, що така зміна буде лише закликом до ще важчої роботи. «Немає кращого часу бути радикальним католиком. Це сам Бог закликав нас жити в такі часи», – сказала Корен.

Джерела:

https://sobor.com.ua/news/baiden-priznachit-ministrom-geya

https://politteo.online/novyny/bajden-posylyt-navyazuvannya-ukrayini-lgbt-ideologiyi-gomoaktyvist/

https://www.facebook.com/105076539610808/posts/3593151760803251/

Be the first to comment on "Байден… Християнська Америка входить в сутінковий період"

Напишіть відгук