В Україні знову хочуть запровадити «одностатеві партнерства». Усиновлення – на черзі

Створення механізмів реєстрації «цивільних партнерств» для гомосексуальних пар обговорюється в Україні близько п’яти років.

Такі законодавчі зміни передбачалися затвердженим прем’єром Арсенієм Яценюком Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Проте через спротив громадськості урядовцям довелося відмовитися від повноцінної реалізації передбачених Планом ЛГБТ-ініціатив.

Незважаючи на несприйняття суспільством, прихильні до ідеології ЛГБТ середовища продовжують наполягати на необхідності створення механізмів, які наблизили б співжиття гомосексуальних осіб до статусу шлюбу.

Зокрема, за координації Української гельсінської спілки з прав людини вже зараз розробляється проект закону про «цивільні партнерства» з наміром передати його до парламенту. Про деякі деталі просування цієї ЛГБТ-ініціативи у коментарі українській службі DW розповів відомий гомоактивіст, співавтор проекту Святослав Шеремет.

За словами представника руху ЛГБТ, запровадження «цивільних партнерств» допоможе гомосексуальним парам імітувати повноцінні шлюби, зокрема – створюючи умови для спільного виховання дітей.

«Деякі ЛГБТІ-пари вже виховують своїх дітей. Це або діти від попередніх гетеросексуальних стосунків, або діти, народжені за допомогою репродуктивних технологій. От маємо ситуацію: пара жінок, кожна з яких має одну-дві дитини, і сукупно у них троє чи четверо дітей. Де-факто це багатодітна родина, а з точки зору закону – ні. Відповідно, ця родина позбавлена суттєвих пільг, якими можуть користуватися багатодітні сім’ї», – заявив Шеремет.

«Якщо у мене є діти і партнер, то в яких правових стосунках мій партнер перебуває щодо моїх дітей? З точки зору наших людських стосунків, він повинен піклуватися про мою дитину, приділяти їй час, брати на себе відповідальність у певних ситуаціях. Як врегулювати це питання? Ми маємо на це відповідь: другий партнер або друга партнерка в таких ситуаціях набувають – увага – не батьківських, а опікунських прав», – пояснив стратегію просування гомосексуальних практик активіст.

Водночас Святослав Шеремет заявив, що, зберігаючи поетапність, у русі ЛГБТ поки що не вимагатимуть права всиновлення для гомосексуальних пар саме як пар, а обмежуться наявними можливостями. «Вже нині в Україні геї та лесбійки мають право всиновлювати чи удочеряти дитину. Але це може робити тільки індивідуальний усиновлювач або індивідуальна усиновлювачка. Друга людина в партнерстві, відповідно до розробленого законопроєкту, отримує ті самі опікунські права, про які я вище говорив. Але батьківство все одно належить одній визначеній особі. Тобто наразі про спільне всиновлення й вдочеріння не йдеться. Спочатку варто легалізувати цивільне партнерство, подивитися, як це запрацює, а потім думати, яким чином задовольнити спільні батьківські інтереси цивільних пар», – сказав Шеремет.

Тим часом, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 18 березня вручила голові відповідного комітету парламенту щорічну доповідь за 2020 рік.

Про це прозвітувала сама уповноважена.

Частина доповіді (с. 47-49) виявилася присвяченою просуванню в Україні ЛГБТ-ідеології.

У своєму звіті Денісова нарікає на те, що не приймати ЛГБТ-ідеологію дозволяють собі не тільки пересічні українці, але й окремі політики, чиновники, представники ЗМІ. Також вона скаржиться на те, що Верховна Рада не реалізувала спрямовані на впровадження ЛГБТ-ідеології рекомендації із попередньої щорічної доповіді.

Денісова вимагає від парламенту прискорити розгляд та прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)» (реєстр. № 0931 від 29.08.2019). Цей проект закону передбачає запровадження адміністративної відповідальності для осіб, які застовують так звану «мову ненависті», виявом якої можна вважати виразне неприйняття ідей про «нормальність» розладів сексуальної орієнтації та статевої ідентичності.

Від Кабінету міністрів Денісова вимагає розробити та подати на розгляд Верховної Ради два законопроекти: про «легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав» та про «внесення змін до Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” щодо доповнення визначення терміна “дискримінація” ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».

Крім того, Денісова хоче, аби Міністерство охорони здоров’я дозволило гомосексуалістам бути донорами крові попри високі показники захворювання на ВІЛ/СНІД, а також вимагає від поліції попри відсутність чіткої нормативної бази «досліджувати мотив нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності під час розслідування правопорушень та у разі наявності відповідного мотиву, здійснювати кваліфікацію правопорушень за статтею 161 Кримінального кодексу України», тобто статтею про порушення рівноправності громадян.

Джерела:

https://politteo.online/novyny/v-ukrayini-znovu-hochut-zaprovadyty-odnostatevi-partnerstva/

https://politteo.online/novyny/ombudsmen-denisova-znovu-vymagaye-zaprovadyty-odnostatevi-partnerstva-i-karaty-krytykiv-lgbt/

Be the first to comment on "В Україні знову хочуть запровадити «одностатеві партнерства». Усиновлення – на черзі"

Напишіть відгук