В УКУ стартував курс «Лідерство-служіння»

«Нам недобре від того, що ми знаємо багато зайвого,

а не знаємо найголовнішого: самих себе.»

«Якщо ти себе не знаєш,

як же тоді можеш розуміти й знати іншого?»

(Григорій Сковорода)

«Неможливо нічого виявити в зовнішньому світі,

якщо ми попередньо не знайшли цього всередині,

такий Закон.

Так, з чим би ми не зіткнулися зовні,

 якщо ми не володіємо вже цим всередині себе,

 ми пройдемо повз і не помітимо це.»

(Мікаель Айванхо)

«Ти скаржишся: «Це середовище… дуже на мене впливає!» –

 Відповім: «Звичайно. Саме тому потрібна добра школа,

 щоб залишаючись справжнім, носити з собою всюди

своє власне середовище і задати свій тон спільноті,

 у якій живемо».

(Св. Хосемарія Ескріва де Балагер)

2 лютого на базі Центру забезпечення Світоглядного ядра Українського католицького університету для бакалаврів першого року навчання стартував авторський курс «Лідерство-служіння» координаторки Центру соціального лідерства-служіння ХСП Галини Канафоцької в форматі онлайн. Його учасниками стали студенти Гуманітарного факультету та факультетів Суспільних наук, Прикладних наук та Наук про здоров`я  за спеціальностями: Системний аналіз,  Комп’ютерні науки,  Політологія , Право,  Психологія , Культурологія.

В темі  першого заняття  «Я і зовнішнє середовище як фактор впливу на моє становлення» розкривалися питання суб’єктивного бачення об’єктивної реальності, зміни парадигм, формування  почуття власної гідності та упевненості в собі, зовнішнього середовища як світу можливостей через призму християнського світогляду.

При зворотній комунікації на питання «Чи була ця зустріч корисною для Вас?» відповідь усіх учасників була однозначною: – так. На питання «Які акценти були для Вас важливі?» учасники заняття  відповіли: пізнання і розуміння світу через пізнання і розуміння себе та інших; глибинна сутність розуміння себе і світу; цінності особистості; любов до себе і до ближнього; власне середовище; світ через призму наших цінностей; особистісних змін; розумінні, що починати ніколи не пізно; важливості не піддаватися відчаю;  важливості знайти своє покликання; гнучкості у самореалізації; шлях від залежності до взаємозалежності; те, що пов’язане із зовнішнім середовищем та взаємовідносинами в ньому; взаємозв’язку особистості та суспільства; розвитку особистості через вплив на неї зовнішніх факторів; вплив на зовнішнє середовище. Відповідями на питання «Якими ключовими словами чи термінами це можна підкреслити?» були: особистість, власна гідність, знання, ріст, розвиток, самопізнання, саморозуміння, саморозвиток, самореалізація, власне середовище; постійний шлях внутрішніх змін, я та суспільство, суспільне благо, виклик, упевненість в собі,  взаємозалежність, сенс життя. Коротко описані враження від заходу у  своїй більшості закінчувались словами вдячності. Деякі з вражень: дуже позитивні, оскільки буду мати про що подумати після такої лекції; надзвичайно цікаве заняття, яке змусило задуматися над різними темами та мати можливість висловити свою думку; багато тем для саморефлексії; був вражений актуальністю матеріалу; надіюсь винести для себе багато з цього курсу; дуже рада, що акцент на цінності, любов до себе, власне середовище; все було дуже цікаво; цікаво, що буде далі; хочу дізнатися про це більше.

Все вище наведене свідчить про включення у студентів внутрішньої мотивації до власного росту і розвитку на шляху до відкриття особистого лідерства та руху до лідерства-служіння.

Чудова молодь з новим світоглядом! Майбутнє України – за ними! Їхня проактивність надихає! Заради них варто з ними працювати! Тож продовжуємо це робити і будемо й надалі інформувати про результати цієї діяльності.

Далі буде!..

Be the first to comment on "В УКУ стартував курс «Лідерство-служіння»"

Залишити відповідь