Геращенко і аборти: відповідь Гладіаторів

Одна з чільних представниць «Європейської солідарності» Ірина Геращенко заявила про те, що українське суспільство «сексистське» і «патріархальне», а також засудила ініціативи, спрямовані на захист ненароджених дітей.

Свою думку політик висловила 2 червня, невдовзі після публікації «Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про гідність і велич дару людського життя».

Як і багато інших захисників абортів, Геращенко спробувала релятивізувати питання етичної оцінки вбивства дітей до їхнього народження, апелюючи до взаємовідносин між статями, соціально-економічних чинників тощо. «Аборти – надто важка і болюча соціальна, психологічна, освітня, економічна проблема… Й вона точно не вирішується заборонами», – написала політик у себе на сторінці Facebook«Статистика безжальна: українські чоловіки в середньому приділяють 10 хвилин в день на виховання дітей. Про це святі отці не хочуть пост написати?», – додала представниця «Європейської солідарності» (тут і далі орфографія та пунктуація частково виправлені).

Також політик підмінила згадане питання відомою серед захисників абортів риторикою «права вибору».

Крім того, Ірина Геращенко виступила за запровадження «сексуальної освіти» (не уточнивши, що саме вкаладає в цей термін) і кілька разів наголосила на необхідності максимальної доступності контрацепції. Слід зауважити, що популяризація контрацепції, використання якої засуджується значною частиною християнських конфесій (на відміну від врахування у подружньому житті природних циклів плідності), лише на перший погляд може суттєво зменшити кількість абортів. Адже формування контрацептивної ментальності сприяє менш відповідальному підходу до статевої близькості, а відтак до більшого числа «небажаних вагітностей».

Допис Геращенко ймовірно був спровокований кількома публікаціями її однопартійця – священника ПЦУ з Полтави Олександра Дедюхіна. Відстоюючи християнське бачення проблеми абортів, о. Дедюхін у тому числі наголосив на неприпустимості її зведення до суб’єктивного жіночого ракурсу. «Вкотре переконуюсь, що в багатьох відсутні причинно-наслідкові зв’язки. Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. І якщо ти вже дала згоду на одне, то будь ласка неси відповідальність. При цьому зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більша», – написав священник.

Члени «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе є одними з найбільш помітних фігур українського політикуму у справі просування феміністичного порядку денного, а також відомі прихильністю до руху ЛГБТ.

Зазначена вище заява пані Геращенко спровокувала жваву реакцію з боку різних християнських пролайфівських рухів, зокрема, і Гладіаторів Життя. Ось що в зв’язку з цим зазначили активісти:

Депутат з партії Європейська Солідарність заявила, що “Аборт- це стрес, шок, відчай для жінки”.

Ми згодні з цією тезою пані депутата, але у першу чергу аборт – це вбивство людини, яка не встигла народитись. Вбивство людини, за виключенням актів самозахисту в Україні не має бути легальним.

Також пані депутат заявляє, що у абортах винні не тільки жінки. І вона права, адже у абортах також винні чоловіки, які намагаються уникнути відповідальності за своє статеве життя і політики, які шукають виправдання вбивству ненародженої людини.

Ще пані депутат заявляє, що мінімазація абортів вимагає комплексного підходу. І з цим ми теж згодні. Що пані депутат Iryna Gerashchenko може зробити, щоб мінімізувати аборти і не втратити голоси pro-life українців:

– впровадити програму комплексного статевого виховання, наприклад такого, яке пропонує Асоціація сексологів та сексотерапевтів України. Не плутати із секспросвітою, деталі тут
https://cutt.ly/Snk3B4d

– підтримати Основи сім’ї. Програма, яка поклика підготувати молодь до здорового подружжя та відповідального ставлення до сім’ї.

– голосувати за впровадження системи доабортного консультування, щоб батьки мали можливість отримати інформацію про альтернативи абортам. Та підтримати ініціативи, які готують підґрунтя для доабортного консультування такі, як Захист прав дітей до народження.

– впроваджувати механізми розвитку центрів підтримки вагітних жінок у скруті. На даний момент такі центри тримаються на волонтерах http://tiny.cc/ProLifeCentersUkr

– ввести систему пренатальної паліативної опіки. Такі ініціативи, як Перинатальний Хоспіс «Слід Життя» мають мати державну підтримку. https://www.facebook.com/SlidZhyttia

– підтримати реформу освіти, щоб діти могли дізнатись про науковий факт, що людське життя починається з запліднення, що не існує 100% безпечної контрацепції. Також у школах неприпустимо, щоб викладався фальсифікований закон Геккеля, який суперечить численним фактам з генетики та ембріології.

– голосувати за посилення відповідальності чоловіків за своїх дітей починаючи з зачаття. Батько дитини зобов’язаний утримувати свою дитину починаючи з зачаття.

– підтримувати дерегуляцію та спрощення відкриття нових садочків та шкіл, зменшення податкового навантаження на батьків і т.п.

– готувати умови для поступового обмеження допустимого терміну для аборту. Ці ініціативи мають завершитись повною забороною вбивства людей до народження, за виключенням загрози життю матері.

Сподіваємось, що партія Європейська Солідарність зможе довести, що вона є на захисті життя.


Be the first to comment on "Геращенко і аборти: відповідь Гладіаторів"

Напишіть відгук