Домініканський місяць миру: молитва за Україну

Домініканський місяць миру буде сфокусований на Україні, триватиме з 29 листопада 2020 року до 1 січня 2021 року.

«Домініканський місяць миру присвячений Україні є доброю нагодою пригадати про війну, яка триває у Європі. Вона розпочалась з анексії Криму, а потім – війни на сході України. Як наслідок, багато тисяч вбитих людей, понад мільйон переселенців та біженців з цих територій. Становище людей, які живуть поряд з війною – не найкраще. Там виникають гуманітарні катастрофи, особливо це часто ставалося у перші роки війни», – пояснив для Християнської Служби Порятунку о.Петро Балог ОР, директор Інституту св.Томи, очільник орденської Комісії «Справедливість і мир» в Україні.

За його словами, така ініціатива дозволить пригадати світу про цю проблему, тому що вона забувається.

«Якщо не повторювати і не наголошувати, то увага до цієї війни відходить на другий, тертій, чи четвертий план», – підкреслює о.Петро Балог.

Як повідомляється на сайті Домініканці в Україні: «Цьогорічний Домініканський місяць миру в особливий спосіб звертає увагу на дітей та молодь, про яких піклуються домініканці в Україні. Тож наша духовна й фінансова солідарність буде спрямована на підопічних Центру св. Мартина де Поррес у Фастові, де Орден Проповідників вже багато років здійснює своє служіння для дітей та молоді, постраждалих від наслідків війни».

Отець Петро Балог розповів: «Ми вибрали Фастів, де брати, за посередництвом Центру св.Мартіна де Пореса, допомагали, у співпраці з Християнською Службою Порятунку (ХСП), дітям з зони війни. Мова йде про перебування дітей на реабілітації саме на мирній території. Така робота – це своєрідний вклад у мир у серцях дітей та людей, які там живуть».

Спільними зусиллями вдалось організувати майже 30 заїздів на таку реабілітацію, у кожній групі – по 10-15 дітей.

Інформація про Центр у Фастові та його діяльність у царині реабілітації дітей із зони війни була надіслана Провінціям Ордену по всьому світу. Для цього були створені спеціальні брошури та відео-ролики. Також, всі матеріали представили у Римі.

У них, зокрема, йшла мова й про інші напрямки співпраці Інституту св.Томи Аквінського з Християнською Службою Порятунку. Так, минулого року двоє світських капеланів розпочали навчання на катехитичних курсах, щоб набути необхідну теологічну освіту. Така підготовка триватиме протягом трьох років.

«У наших брошурах також говорилось про Християнську школу лідерів. Рік тому ми почали цей проект разом з ХСП. Такі лідерські навички потрібні для того, щоб брати ініціативу в свої руки, щоб не чекати, що хтось це зробить, а самим поширювати добро, правду і мир там, де ми є», – сказав о. Петро Балог.

Довідка. Домініканський місяць миру – це щорічна ініціатива Домініканської родини, започаткована Генеральним магістром ювілейного 2016 року, коли Орден Проповідників відзначав своє 800-ліття. В дусі харизми святого Домініка, як заклик до оновлення проповідницької діяльності, ініціатива має на меті глобальний вияв солідарності з домініканцями, які сприяють побудові миру в світі, розшарпаному численними проявами насильства та війни.

Щороку Домініканський місяць миру скеровує увагу всіх гілок Домініканської родини на одну з країн, що особливо потребує молитви та підтримки. Так, 2017 року це була Колумбія, 2018 – Демократична Республіка Конго, 2019 –  Індія. Цьогоріч ініціатива звертає погляд на Європу, закликаючи до молитви й солідарності з домініканцями в Україні.

Be the first to comment on "Домініканський місяць миру: молитва за Україну"

Залишити відповідь