Діти вміють проживати миті радості серед трагедії війни, жити саме тепер і сьогодні з цілого серця (Дайджест ХСП №58)

Вже впродовж 3 місяців служителі Християнської Служби Порятунку за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні в рамках програми підтримки «Polska pomoc» регулярно відвідують матерів загиблих воїнів. Як завжди, всіх служителів, які беруть участь у відвідуваннях, переповнюють емоції.

Мимоволі задумуєшся над тим, що горе, яке пережили ці чудові жінки неможливо осягнути. Згадуються деталі спілкування з тими, чиє життя вже ніколи не буде таким самим, як до війни.

Майже всі матері загиблих героїв намагаються здаватись спокійними. Хоча під час спокійної розмови їхні очі інколи починають блищати від сліз. Вони до найменших деталей пам’ятають день, коли отримали звістку про смерть своїх синів. З любов’ю розповідають, якими були їхні сини в дитинстві, та як мужньо і безальтернативно приймали рішення йти на війну для захисту своїх рідних і Батьківщини. Хочуть, щоб подвиг їхніх синів не забувся. Намагаються абстрагуватись від нерозуміння сусідів і навіть деяких родичів. І далі намагаються жити і служити своїм рідним і Батьківщині, не зважаючи на рану в серці.

Висловлюємо особливу подяку Посольству Республіки Польща в Україні за можливість допомогти матерям загиблих героїв!

У Домі отця Піо пройшла перша зустрічі в рамках служіння “Небесний Єрусалим”. У ній взяли участь римо-католики, православні, месіанські євреї та протестанти. Щомісячні зустрічі у “Небесному Єрусалимі” – це кілька годин, проведених в екуменічній єдності у живій присутності Бога -Отця.

Так Старий і Новий Заповіти зливатимуться у спільному духовному контексті навколо постаті Єшуа-Месії. Так Божий Народ плекатиме свою єдність, звертаючись до споконвічних витоків і автентичних коренів неподільної Божої Виноградини. Так сокрушатимуться духовні твердині у житті народу, породжені в минулому, триваючі у теперішньому і неприйнятні у майбутньому.

Програма зустрічей включатиме спільну шабатню трапезу, тематичне навчання, поклоніння, а також молитву в інтенціях TJCIІ (міжнародного екуменічного руху ” Назустріч Другому Єрусалимському Собору”). Після завершення зустрічі її учасники продовжують дякувати Богу на вечірній Євхаристії у місцевій римсько-католицькій парафії (тут вечірня суботня Свята Меса уже є недільною).
Зустрічі “Небесного Єрусалиму” проводяться в рамках служіння Християнської Служби Порятунку.

Молитовний ретріт “Налаштуй себе на Божу хвилю”, організований Київською Єврейською Месіанською Спільнотою. Сотні учасників знаходилися безпосередньо у залі в той час, як в онлайні за перебігом ретріту спостерігали глядачі з більш, як двадцяти країн. На цей раз серед спікерів ретріту був і співзасновник Християнської Служби Порятунку Андрій Оленчик. За все слава єдиному і неподільному Богу!

ХСП-Авдіївка (служитель Олена Єрохіна)

Особливий день пам’яті.

Промови були різні в цей день,але мене дуже зворушила дівчина, розповідь якої – суцільний біль, про ті пережиті години втрати близької людини.

Перед очима постали ті жахливі часи, начебто її біль охопив мене. Як би не брала себе в руки, стримуючи емоції, та сльози текли з очей не питаючи дозволу.

Дуже приємно було обійняти Тетяну, мабуть я нічого не знаю з того,через що вони проходили за ці роки війни. Дякую рідненька за витягнутих з пазух смерті не одну сотню хлопців. Дякую дорога,та вклоняюся за живі душі. Це не є святом – це величезна шана і подяка захисникам за те, що ми живемо та дихаємо вільно в себе дома!!!

Дякую друзям за цю мить та можливість бути на цьому заході.

Неля Куцак: “УРОК ЖИТТЯ.

Перебуваючи серед дітей у зоні війни, я зрозуміла:

Діти мають чудову здатність помічати і вибирати те, що добре і щиро цим радіти.

Вони вміють проживати миті радості, серед трагедії війни.

Вміють жити саме тепер і сьогодні з цілого серця.

Саме ця здатність дозволяє їм створювати навколо себе простір краси, миру і простоти.

“Якщо не станете як діти, не увійдете у Царство Небесне”.

Неля Куцак: “Небо в очах…

( третій день з дітьми, що знають війну)

Висловлюю подяку Yurij Klimko та Олені, за привезені памперси та пелюшки для дорослих.

Коли мене питали,чи потрібні вони,то я відповіла, що так,бо є бабуся в родині,яка після інсульту,та не ходяча. Але коли прийшов час і треба було відвезти до неї,виявилося,що вона добу як померла. Смуток. Подумки стояло питання,кому ці речі були б доречі. Пройшло кілька тижнів і до мене звернулися про допомогу. Дві жіночки потребували саме ціх речей,одна два місяці як прикута до ліжка,стала інвалідом,нікого не хоче бачити,має велику депресію, тільки чоловік може бути поруч. Інша також прикута до візка,також отримала інвалідність. Досі не збагну,чому саме до мене звернулися,бо не маю постійного достатку таких речей,лише випадково,але розумі те,що Господь для чогось це зробив. Мабуть у подальшому цім жіночкам зможемо послужити. Вдячна Богу за те,що саме в такий момент зі мною була моя команда.

Недільна Євхаристія з єпископом ординарієм Харківсько-Запоріжської Дієцезії Павлом Гончаруком.

Цікава несподіванка сьогодні потрапила мені на очі. Їдиш у машині, дивишся у вікно, подумки десь дуже далеко, тільки бічним поглядом помітила знайомі букви. Зупинка авто, здали на зад і дійсно мені не привиділося – це номерний знак з нашого підірваного авто у травні 2018 року. Він висить як пам’ятка для кожного, що тут небезпечна зона. Попиталися у хлопців, чи можливо сфотографуватися поряд і вони дозволили. Коли я сказала, що то за знак, боєць відповів: «то ми знаємо, що то з вашого авто, бачили самі, бо були неподалік від того місця».

Історична мить для мене особисто, бо саме тоді Господь зробив чудо і п’ятеро людей залишилися живі, та тепер маємо другий день народження.

Дуже дякую, що у цю мить поряд були друзі СІМІС Авдіївка, які сьогодні, немов янголи охоронці, супроводжують увесь наш шлях!!!

Зустріч після тривалого очікування. Будьте як діти і зовсім не має значення скільки вам років. Усе найкраще відбувається в простоті, а це правильний шлях, бо в Святому Письмі все просто, тільки роби це з відкритим серцем та чистими думками.

Найприємніше, що саме в такі миті разом друзі Cimic Avdeevka. Дякую хлопці за участь та гарний ранок.

ХСП-Маріуполь (координатор Володимир Завадський).

Недільна Свята Меса

Нехай Отець Господа нашого, Ісуса Христа, просвітлить очі нашого серця, щоб ми пізнали, до якої надії Він нас кличе.

(Еф 1, 17-18).

Щиро дякуємо братам капуцинам Леоніду Кушніруку, Антону Подгорному, Владимир Процько,  за звершення Святої Меси.

Літо, ми кажем тобі допобачення.

Маленькі радості одного разу складуться у велике щастя…

Дякуємо Богу, за всі прекрасні, радісні, щасливі моменти життя. Дякуємо всім добродіям які з відкритим серцем долучилися до проведення літного відпочинку для дітей зі Сходу у дитячому центрі ” Ковчег”. Дякуємо команді аніматорів з м. Київ Julia Yefimova,

Anna Soloviova, Андрей Гаджа, Renat Khrashchevskyi, Konstantin Moiseenko, Ксюша Бидник, Yulia Sivak.

Ці щасливі миті залишаться в пам’яті на все життя…

У День Державного Прапора України, 23 серпня, представники окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського провели заняття з тактичної медицини та мінної безпеки у дитячому літньому таборі відпочинку “Ковчег”, що на Приазов’ї…

В день коли Україна має спомин Пресвятої Діви Марії Ченстоховської в нашій парафії це велика Урочистість відпустова, храмове свято. Тому наш «Ковчег» сьогодні взяв участь у Святій Месі в м. Маріуполь, в храмі отців Паулінів. Службу Божу відпустову очолював брат Леонід Кушнірук капуцин. Слово Боже скерував до нас Wojciech Stasiewicz з м. Харків. Після Святої Меси був молебень до Пресвятої Діви Марії Ченстоховської. Після Святої Меси настоятель отець Павло Томашевський запросив усіх на почастунок.

Після молитовної частини діти «Ковчегу» могли поспілкуватися з мером міста Маріуполь і зробити спільне фото. Також відбулося офіційне привітання сестер з згромадження Вікентія де Поля які вчора приїхали, щоб залишитися служити в парафії і в нашому «Ковчезі».

Дякуємо отче Zbigniew Beskur за ваше велике наповненне любовю серце, за проповіді які ведуть до змін нашого життя. За дар священства, за час служіння в дитячому центрі “Ковчег”.

Нехай добрий Господь благословить вас та оберігає.

Всі дорослі знають як важко налаштуватись на консультацію чи лікування до лікаря стоматолога.

А що вже говорити про дітей?! Та всіх нас порадував професійний та індивідуальний підхід до кожної дитини стоматологів Артема Похил, Павло Касьян, та всій команді #Тризуб2 які надали лікувальні послуги дітям нашого центру “Ковчег”. Тепер будемо чекати для лікування тільки вас! І бажаємо Вам всім, дорогі стоматологи-волонтери гарних посмішок від кожного пацієнта.

ХСП-Мар’їнка (служитель Тетяна Мойсеєва)

Передали бойцам продукты от Олександр Бардецький и Pavliuk Andrii

У меня складвается впечатление, что время ускорилось…

За неделю произошло столько событий, встреч… хочется о многом рассказать…

Начну наверное

За неделю произошло столько событий, встреч… хочется о многом рассказать…

Начну наверное

Буквально на днях фб напомнил о встрече и знакомстве с волонтёрами с г. Жмеринка, которое произошло два года назад. И тут звонок от Олександр Бардецький и Pavliuk Andrii.

«Мы скоро будем у тебя»

Так бывает только у Господа

Это было хорошее и благословенное общение с братьями! Через них Господь показывал, как Он заботиться обо мне. Спасибо за арбузики!!!!

А ещё они привезли вещи для семей и игрушки для центра «Вогник надії». И также продукты для наших воинов.

Спасибо огромное братьям и неравнодушным людям г. Жмеринка за вашу помощь.

ХСП-Зайцеве

Трохи гарного настрою, і веселого і ліричного, як дощ на суху спрагнену землю, де слово істини, про спражню радіс ть та любов, мир і розраду в Ісусі, гарно лягає.

Щиро дякуємо #ХСП з Oleksandr Salytskyi , та Лена Овсиенко-Салицкая, за серця сповнені любові, що служить.

Слава Ісусу Христу!

Дякуючи Господу, мали змогу привітати й заспівати нашим захисникам.

Засвідчили про Єдиного Спаса, Який, – живий, чує молитви, прощає, звільняє, рятує, дарує життя вічне!

Слава Ісусу Христу!

Завжди сумно розлучатися, але маємо віру, що не назавжди!))

Щиро дякуємо #ХСП, і особисто Oleksandr Salytskyi, та Лена Овсиенко-Салицкая за плідне служіння!!!

Рясних Божих благословінь вам!!!5

Завдяки продуктовій допомозі Ассоциации Еммануил, мали прекрасну можливість провідати дорогоцінних людей, поспілкуватися, розповісти про Спасіння, через Ісуса Христа.

Євангеліє в дії, люди, через війну позбавлені можливості заробляти на життя, слухають слово Боже, яке може рятувати, і бачать, що Господь піклується про них.

Дякуємо Асоціації Емануіл, за продуктову допомогу людям на лінії фронту!

На мирній території

Українська провінція Ордену Лицарів Йоанна Павла ІІ отримала благословення для поширення своєї присутності та служіння на теренах Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ. Нагадаємо, що перший декрет такого роду було видано Ординарієм Києво-Житомирської дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким. VIVAT JESUS! TOTUS TUUS!

Галина Канафоцька, координатор Центру соціального лідерства-служіння ГО «Християнська Служба Порятунку», тренер-викладач, автор і розробник курсу «Основи соціального лідерства-служіння» у програмі Modus Vivendi з Оксаною Семенець на Радіо Марія.

Be the first to comment on "Діти вміють проживати миті радості серед трагедії війни, жити саме тепер і сьогодні з цілого серця (Дайджест ХСП №58)"

Залишити відповідь