Експансіонізм ісламу: чи вистачить пасіонарності християнству, щоби протистояти?

6 тис доларів за перехід в іслам

Мусульманський бізнесмен пропонував 1000 доларів кожному християнину, який перейде до ісламу, і 6000 доларів, якщо це зробить вся родина. Відео, розміщене на TikTok, швидко стало дуже популярним. В Інтернеті є й інші відео, в яких молоді мусульмани закликають християн кинути свою віру.
Міан Кашиф Замір Чодарі – мусульманський бізнесмен у текстильній промисловості. У відео він говорить: «Люди на TikTok придумують всілякі дурні виклики іншим, але я маю для вас серйозну пропозицію. Я дам 200 тисяч. рупій кожному християнину, який прийме іслам, і мільйон, якщо пророка Мухамеда наслідуватиме вся родина. Прийміть іслам, який є найкращою релігією “, – підсумовує бізнесмен.
Багато християн відчули себе ображеними прозелітизмом Кашифа, деякі зверталися в підтримку TikTok з проханням видалити суперечливе відео. На їхню думку, не можна терпіти такої поведінки в Пакистані, де багато християн, індуїстів та сикхів зазнають насильства через свою віру. Протестувальники зазначають, що подібні відео лише призводять до ескалації ненависті.
Вони також згадали відео, яке з’явилося на TikTok наприкінці липня, де кілька молодих мусульман намагаються примусити християнина прийняти іслам. Коли він відмовляється, мусульмани починають погрожувати йому смертю. “Ці люди повинні бути притягнені до кримінальної відповідальності. Ми, християни, дуже слабкі в цих районах і не такі багаті, як Міан, нам потрібна допомога, але наша віра міцна », – сказала Маріям Кашиф Ентоні, правозахисниця та вчителька з Карачі.

Vaticannews

Після захоплення собору Святої Софії мусульмани хочуть собор Кордови

Через кілька днів після того, як турецький уряд перетворив базиліку Святої Софії (Haghia Sophia) на мечеть, емір Шарджі, султан Аль-Касімі, вимагав “повернення мечеті Кордови мусульманам”, що було би подарунком від іспанської адміністрації, адже християни не заслуговують цієї святині, оскільки вона належить мусульманам “.

Мер Кордови застеріг політиків від дискусій щодо громадського майна храму. Вони повинні бути обережними, “особливо коли з’явився емір іноземної країни, який намагається втручатися у внутрішню політику, говорячи нам, що робити з нашим міським майном”. Нинішні дискусії щодо права власності у Департаменті підтримують такі претензії, які має Аль-Касімі. “Як мер, я буду захищати наше місто, і якщо хтось прийде ззовні, щоб сказати, що робити, він зустрінеться із закритими дверима. Сподіваюсь, уряд зробить те саме ”, – сказав Хосе Марія Беллідо.

Будівництво мечеті в Кордові розпочалося в 786 році. Раніше використовувались християнські будівлі, зокрема церква св. Вінсента Мученика. Наступні мусульманські правителі розширювали храм, поки він не зайняв площу в 23 тисячі. квадратних метрів. Це була одна з найбільших будівель у мусульманському світі. Після Реконкісти мечеть мали зруйнувати, але з часом її перетворили на собор. Відтоді за ним постійно доглядає католицька церква. В останні роки ліва влада Андалусії пробувала відібрати майно Церкви і хотіла взяти будівлю під контроль. У 2019 році мечеть-собор відвідало 2 мільйони людей.

Джерело: Родина

Be the first to comment on "Експансіонізм ісламу: чи вистачить пасіонарності християнству, щоби протистояти?"

Залишити відповідь